tiesa.com   |   2014-02-06

Grupės lyderių dvikovoje – „Lituanicos“ pergalė

Grupės lyderių dvikovoje – „Lituanicos“ pergalė \"Lituanica\" krepšininkams pastarosiose rungtynėse sekasi puikiai.

„Lituanicos“ krepšininkai sėkmingai išlaikė Londono „Grenhouse Pioneers“ egzaminą. Lyderių dvikovą lietuvių ekipa laimėjo įtikinamai – 100:74 (26:13, 16:26, 29:23, 29:12).

Tautiečių klubas toliau žengia be pralaimėjimų, o „Pioneers“ krepšininkai turnyre patyrė antrąjį pralaimėjimą – abi nesėkmes jiems atnešė dvikovos su „Lituanica“.
Rungtynes lietuvių ekipa pradėjo tokiu startiniu penketu: T. Skardžius, E. Virketis, P. Adomaitis, K. Stepanavičius bei kapitonas P. Rašamavičius. Pirmus taškus pelnė E. Virketis, po to sekė dvi greitos atakos, kurias rezultatyviai užbaigė P. Rašamavičius. „Lituanica“, kaip jau tapo įprasta šiame sezone, spurtavo pirmajame kėlinyje ir susikrovė apčiuopiamą persvarą.

Antrajame kėlinyje varžovai vis dažniau žaidė per aukštaūgius, ir tai davė rezultatą – „Pioneers“ komanda priartėjo iki 2 taškų. Tačiau du P. Adomaičio tritaškiai bei sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido lietuviams iki didžiosios pertraukos išlaikyti 9 taškų persvarą.

Trečiajame ketvirtyje „Lituanica“ dažnai prieš varžovus naudojo spaudimą per visą aikštę. Tai leido perimti keletą kamuolių ir rinkti lengvus taškus.

Paskutiniame ketvirtyje intrigos beveik neliko. „Lituanica“ turėjo daugiau nei 20 taškų persvarą ir tvirtai artėjo prie 12-osios pergalės. Vienintele intriga tapo 100-asis taškas. Likus minutei ir 20 sekundžių švieslentėje degė 98, ir žiūrovai jau pradėjo skanduoti „Šimtą, šimtą!“ Po kelių nesėkmingų atakų šimtąjį tašką pagaliau pavyko pelnyti R. Jonkui. Rungtynės baigėsi 100:74.

Puikias rungtynes sužaidė lietuvaičių kapitonas P. Rašamavičius, jis iš viso surinko 20 taškų (2/2 tritaškiai). Verta paminėti, kad jis beveik visas rungtynes dengė varžovų lyderį Vidakovičių. Kaip visada puikiai atakavo K. Stepanavičius, kurio prasiveržimai taip ir liko mįsle varžovams. Jis surinko 22 taškus, P. Rašamavičius, kaip minėta, pridėjo 20, P. Adomaitis – 19, o E. Virketis – 11 taškų.

Kitas rungtynes Londono „Lituanica“ žais šį sekmadienį savo salėje Dagenhame su Barkingo „Abbey“ komanda. Rungtynės prasidės įprastu laiku – 14 valandą.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",