Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-03

Filmo vertame trileryje – stebuklingas ir pratęsimo pareikalavęs JAV rinktinės išsigelbėjimas

© FIBA
JAV - Turkija

Čempionų titulą ginantys JAV krepšininkai antrosiose planetos pirmenybių rungtynėse turėjo išgyventi tikrą trilerį.

Tiek ketvirtajame kėlinyje, tiek pratęsime gelbėjęsi amerikiečiai tik po įspūdingos ir dramatiškos kovos 93:92 (26:21, 21:21, 18:19, 16:20, 12:11) palaužė Turkiją ir iškovojo antrąją pergalę E grupėje.
Amerikiečiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje turėjo 5 taškų pranašumą (79:74), bet turkai atsakė 7 taškais iš eilės ir likus žaisti 12 sekundžių išsiveržė į priekį (81:79).

Lemiamoje atakoje Khrisas Middletonas prametė tritaškį, bet JAV rinktinę išgelbėjo Jaysonas Tatumas ir teisėjų švilpukas – amerikiečiui atakuojant iš toli aidint sirenai arbitrai užfiksavo pražangą, o amerikietis stojo mesti trijų baudos metimų.

J. Tatumas iš jų pataikė tik du ir komandoms teko žaisti pratęsimą, kuriame turkai vėl susikrovė persvarą – 89:84.

Visgi amerikiečiai greitai sugrįžo į pirmaujančiųjų pozicijas (91:89), kol Cedi Osmano dvitaškis su pražanga vėl sugrąžino turkų pranašumą (92:91).

Paskutinės pratęsimo akimirkos tapo tikra drama: amerikiečiai likus žaisti 9 sekundes prarado kamuolį, o Joe Harrisas užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau tiek Dogušas Balbay'us, tiek C. Osmanas nuo baudų metimų linijos atakavo netaikliai – turkai iš viso prametė net keturias baudas iš eilės.

Tuo pasinaudoję amerikiečiai staigiai užpuolė, o pražangą išprovokavęs K. Middletonas neklydo ir suteikė pranašumą savo komandai.
Turkija lemiamai atakai dar turėjo 2,1 sek., bet desperatiškas Ersano Ilyasovos tritaškis buvo netikslus ir amerikiečiai išnešė sveiką kailį.

Antrąją pergalę iškovoję JAV rinktinės krepšininkai užsitikrino pirmąją E grupės vietą, o dėl trečiojo laimėjimo ketvirtadienį kovos su Japonija. Savo ruožtu turkai dėl patekimo į kitą etapą žais su čekais.

JAV: Khrisas Middletonas 15, Kemba Walkeris 14 (3/8 trit., 7 rez. perd.), Mylesas Turneris, Jaysonas Tatumas ir Joe Harrisas po 11.

Turkija: Ersanas Ilyasova 23 (8/14 dvit., 14 atk. kam., 26 naud. bal.), Melihas Mahmutoglu 18 (6/9 dvit.), Furkanas Korkmazas 16, Cedi Osmanas 15 (1/7 trit.), Scottie Wilbekinas 12.

Žymos: JAV, Krepšinis, Pasaulio krepšinio čempionatas