Tiesa.com   |   2016-04-28

Federacija: darėme viską gindami rinktinę

  
Federacija: darėme viską gindami rinktinę M. Špokas tikino, kad LKF neturėjo kitos išeities, kaip tik paklusti FIBA reikalavimams.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje svarstė ne tik einamuosius klausimus, bet ir FIBA grasinimus rinktinei.

Būtent derybos su tarptautine krepšinio federacija ir sukėlė daugiausia diskusijų. Daugiausia diskutuota einamaisiais klausimais. LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas papasakojo LKF VK nariams apie esamą padėtį, naują FIBA generalinio sekretoriaus Patricko Baumanno laišką ir telefoninę konferenciją, įvykusią prieš pat LKF VK posėdį.
„Ant kortos pastatyta ne tik Lietuvos vyrų rinktinė, bet ir visa Lietuvos krepšinio piramidė, visa sistema. Susidarius tokiai padėčiai iškilo reali sankcijų grėsmė, jei kuris nors Lietuvos klubas pasirinks Eurolygos organizuojamą Europos taurės turnyrą, sudarys sutartį ir jame žais. Padarėme viską, kad išgelbėtume Lietuvos krepšinį nuo prarajos. Praėjusį šeštadienį FIBA aiškiai pasakė, kad palaiko „FIBA Europe“ sprendimus, pagal kuriuos rinktinės gali būti šalinamos jau iš ateinančių Olimpinių žaidynių“, – sakė M. Špokas.
 
FIBA įdėmiai stebi
 
Prieš pat LKF VK posėdį telefonu buvo šnekamasi su FIBA atstovais ir teisininkais. Prieš tai LKF gavo P. Baumanno laišką, kuriuo pabrėžiami „FIBA Europe“ įgaliojimai stabdyti rinktinių dalyvavimą ne tik Europos, bet ir pasaulinėse bei olimpinėse varžybose. „FIBA įdėmiai stebi padėtį Lietuvoje, analizuoja Lietuvos žiniasklaidos pranešimus, kurie jiems sukėlė įtarimų, kad mes imamės kažkokių manevrų.
 
Patikinome, kad mūsų pozicija, pateikta balandžio 20 d. išsiųstame rašte, nesikeičia, ir federacija priklauso FIBA bei laikosi šios organizacijos taisyklių. Taip pat nekeičiama nuostata, patvirtinta balandžio 20 d. LKF VK, dėl klubinių komandų dalyvavimo Europos taurės turnyre („Eurocup“). Pagal ją, bet kuri Lietuvos komanda, kuri dalyvaus tame turnyre, bus suspenduota visose varžybose, organizuojamose pagal LKF įstatus. Dar nusiųsime LKF įstatų skyrių, pagal kurį LKF turi vienintelio oficialių Lietuvos krepšinio varžybų organizatoriaus, vykdytojo, koordinatoriaus teises ir atsakinga už šios pareigos įgyvendinimą. Manome, kad to pakaks išsaugoti Lietuvos krepšininkų dalyvavimą Olimpinėse žaidynėse bei kituose FIBA organizuojamuose suaugusiųjų ir jaunimo turnyruose“, – sakė M. Špokas.
Ateinantį šeštadienį Miunchene bus įvertinti 14 FIBA perspėtų federacijų paaiškinimai ir greičiausiai balsuojama dėl sankcijų.
 
Primename, kad LKF nusprendė iš LKL šalinti Vilniaus „Lietuvos rytą“, jeigu jis nenutrauks sutarties su Eurolyga ir toliau rungtyniaus Europos taurėje. Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė spekuliacijų, kad
vasarą pati LKL atsiskirs nuo LKF, ir tada LKF sprendimai neturėtų jokios įtakos nacionalinėms pirmenybėms.
 
„Lietuvos ryto” vadovybė negailėjo kritikos LKF, kad ši neparodė tvirtos pozicijos ir pasidavė šantažui. Beje, FIBA grasinimams jau pakluso italai, slovėnai ir dar kelios šalys.
  

Žymos: Lietuvos krepšinis,, fiba europe

Komentarai

Naujausi straipsniai