tiesa.com   |   2016-07-27

Dopingo sagos atomazga: dalis Rusijos sportininkų bus Olimpiadoje

  
Dopingo sagos atomazga: dalis Rusijos sportininkų bus Olimpiadoje
© google.com
Iš Olimpiados pašalinta visa Rusijos lengvaatlečių rinktinė su J. Isinbajeva priešakyje.

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) Rusijos dopingo byloje priėmė painų sprendimą. Nors visa šalis nėra pašalinta iš Ro De Žaneiro olimpiados, tačiau joje galės startuoti tik visiškai nepriekaištingos reputacijos sportininkai, kurie dar turės gauti atskirus leidimus.

IOC pavedė tarptautinėms federacijoms pačioms nuspręsti, kurie sportininkai galės kovoti Brazilijoje, o kurie turės likti namuose.
Vėliausiai savo žodį tarė Tarptautinė irklavimo federacija (FISA), žaidynėse startuoti leidusi vos 6 iš 28 rusų atstovų. Atlikusi išsamią analizę ir atsižvelgusi į visas IOC ir pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijas FISA nusprendė, kad Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių kriterijus atitinka tik nedidelė dalis rusų, iškovojusių kelialapius į Braziliją. Nors nė vienas iš 28 rusų, turėjusių kelialapius į Braziliją, per paskutinius penkerius metus nebuvo įkliuvęs dėl dopingo, FISA rėmėsi WADA ekspertų ataskaita, kurioje teigiama, kad Maskvos laboratorijose vyko dopingo mėginių manipuliacijos. Atsižvelgdama į turimus duomenis FISA nusprendė iš žaidynių braukti 22 rusų atstovus, o kelialapius išdalyti kitoms šalims. Neatmetama, kad Rusijos irklavimo federacija dėl šių pritaikytų sankcijų dar kreipsis į Tarptautinį sporto arbitražo teismą Lozanoje (Šveicarija).
 
Kiek anksčiau iš Rio buvo išmesti du rusų kanojininkai ir trys baidarininkai, teisės keliauti į Braziliją neteko ir du Rusijos penkiakovininkai, tačiau šiai šaliai atstovaujanti Donata Rimšaitė varžybose dalyvauti galės.
 
Žaidynėse nebus ir visos Rusijos lengvosios atletikos rinktinės, grupės kitų sporto šakų atstovų, tarp kurių yra ir plaukikė Julija Jefimova. Tiesa, sportininkai, kurie jau atliko bausmes už dopingo vartojimą praeityje, dar tikisi sulaukti malonės iš Sporto arbitražo teismo. Jie tikina, kad atlikusieji bausmę ir neįtariami naujais nusižengimais negali būti diskriminuojami, nes kitų šalių sportininkams leidžiama varžytis, jeigu sankcijų laikas yra praėjęs. Vis dėlto sporto užkulisiuose kalbama, kad rusai patys sutiko paaukoti kelis anksčiau susitepusius sportininkus už švelnesnį IOC sprendimą.
 
Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės startuoja rugpjūčio 5-ąją.
 
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai