Tiesa.com   |   2016-03-09

D. Sabonis atvedė komandą į lemiamas kovas

D. Sabonis atvedė komandą į lemiamas kovas D. Sabonis yra vienas geriausių savo komandos žaidėjų šį sezoną.

Lietuvos krepšinio talentas Domantas Sabonis ir jo universiteto komanda Gonzagos „Bulldogs“ kausis NCAA „Kovo beprotybėje“. Savo konferencijos finale, vykusiame Las Vegase, „buldogai“ 85:75 (43:35, 42:40) įveikė „Saint Mary's Gaels“ atstovus. Prieš tai D. Sabonio komanda buvo pralaimėjusi abi reguliariojo sezono akistatas.

Pergalė Gonzagos ekipai užtikrino vietą tarp 68-ių pajėgiausių NCAA sezono komandų, kurios kausis dėl stipriausiųjų titulo. Jas į poras suskirstys burtai. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 minutes komandas teskyrė trys taškai (70:67), bet tuomet „buldogai“ spurtavo 13:5, ir po dviejų taiklių 19-mečio D. Sabonio baudos metimų jau turėjo pergalę savo rankose – 83:72.
Iš viso D. Sabonis šiame mače per 37 min. pelnė 15 taškų (6/8 dvitaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 8 kamuolius ir prasižengė 3 kartus. Lietuvis vien per pirmą susitikimo pusę surinko 12 taškų. Po pertraukos D. Saboniui buvo prakirsta nosis, tačiau tai jam nesutrukdė ir jis kartu su „Buldogais“ žengė į „Kovo beprotybę“, kurios komanda nėra praleidusi nuo pat 1998-ųjų.

Šią dvikovą arenoje stebėjo ir D. Sabonio tėvai Arvydas ir Ingrida bei sesuo Aušrinė.

Pusfinalyje Gonzagos studentai po atkaklaus mūšio 88:84 (47:47, 41:37) palaužė „BYU Cougars“, o ketvirtfinalyje 92:67 (46:32, 46:35) sutriuškino Portlando „Pilots“.

Žymos: domantas sabonis, ncaa