Tiesa.com   |   Žinių radijas   |   2015-03-26

Buvęs treneris nenurašo Lietuvos rinktinės

  
Buvęs treneris nenurašo Lietuvos rinktinės Rungtynės vyks pilnutėliame stadione.

Nors daugelis futbolo specialistų prieš būsimas rungtynes su Anglija nurašo Lietuvos rinktinę, buvęs nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas šiuo klausimu turi kitokią nuomonę. Jį kalbino „Žinių radijas“.


„Turime keletą tokių pliusų prieš šias rungtynes. Vienas dalykas, mes anglų mastais esame nykštukai. Anglų žaidėjai, treneriai pasąmonėje galvoja: „Mes juos suvalgysime.“ Tai yra vienas iš pliusų. Kitas dalykas – anglai šiemet žaidžia pirmas rungtynes. Komandoms žaidžiant pirmas rungtynes esame pasiekę ne vieną gerą rezultatą ir su ispanais, ir su italais, ir su vokiečiais. Tad, pasirinkus gerą taktiką ir psichologiškai nusiteikus, turime daug šansų“, – „Žinių radijui“ kalbėjo A. Liubinskas.
Dar vienas privalumas Lietuvos rinktinei, pasak jo, yra tai, kad anglų puolimo grandis stipriai praretėjo po „Liverpool“ ir „Manchester United“ klubų rungtynių.
 
„Ko gero, iškrito ir Raheemas Sterlingas, ir Danielis Sturridgas, ir Adamas Lallana – lengvo tipo, kūrybingi žaidėjai. Klausimas, kokį žaidimą pasirinks anglai? Ar dabar pasirinks žaidimą su aukštu puolėju, žaidimą antrame aukšte, ar pasirinks kombinacinį žaidimą? Jų komanda dar tebėra kūrimosi ir paieškų stadijoje. Mūsų šansai dideli, tikrai“, – teigė A. Liubinskas.
 
– Treneri, kiek žaidimui atsilieps Arvydo Novikovo trauma?
 
– Pirmas dalykas, aš rinktinėje jį matyčiau kitoje pozicijoje, tačiau treneriai renkasi taip, kaip jiems geriau. O tai, kad jo nebuvimas atsilieps – tai faktas. Jis vienas geriausių Lietuvos rinktinės žaidėjų.
– Prieš pora savaičių spauda rašė apie Larry Coheną, kuris priėmė Lietuvos pilietybę. Dabar paaiškėjo, kad šio futbolininko Anglijoje nebus. Kaip vertinate šią istoriją?
 
– Tai, kad futbolas gavo daugiau reklamos – tai yra tik į naudą. Niekas nežino, ar jis būtų komandai davęs naudos, bet kad iš šio futbolininko padarėme savotišką šou, yra tikrai gerai.
 
– Jūs jau užsiminėte, kad Anglijos rinktinė irgi nebus pajėgiausios sudėties. Kaip tai gali atsiliepti rungtynėms?
 
– Kada ir kaip Anglijos rinktinė būtų susilpnėjusi, pirmu numeriu žaisti mes negalime, tuo labiau išvykoje, nes aplinka, žiūrovai, galbūt ir teisėjavimas bus palankesnis anglams. Tad svarbiausias dalykas – drausmingai apsiginti, susiglausti, palikti erdves kraštuose, iš kur neįmanoma pelnyti įvarčių. Reikia anglams palikti aikštės vidurį, o patiems, esant galimybei, žaibiškai kontratakuoti. Anglijos klubai praleidžia labai daug įvarčių po žaibiškų kontratakų.
 
  

Žymos: Futbolas, Lietuvos rinktinė,

Komentarai

Naujausi straipsniai