BLKL turo varžybose netrūko intrigos

© pixabay.com
Viename susitikime pirmaujanti ekipa spėjo pasikeisti net 23 kartus.
Ne vienų varžybų laimėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis akimirkomis.

Praėjusį savaitgalį vyko aštuonios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) dvikovos, kuriose dėl „A13 Steel“, „London Timber“ bei „Thames Windows“ taurių besivaržančios ekipos dalijosi taškus ir pozicijas turnyro lentelėje.

Įspūdingas spurtas
Penktadienio vakarą pirmieji BLKL savaitgalio kovas pradėjo „Sparta BC“ (3–2) vyrai ir „Artistų“ (0–3) ekipa. Nors kovėsi vieni iš turnyro lyderių su pergalės skonio nepatyrusia ekipa, tačiau dvikova susiklostė intriguojančiai.

Didžiąją laiko dalį priekyje buvo „spartiečių“ ekipa. Ji demonstravo komandinį krepšinį ir diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas. Vis tik baltos vėliavos nekėlę „Artistai“ nuolat alsavo varžovams į nugaras. Lūžis įvyko likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes, kai kuklią persvarą (63:61) turėjęs „Spartos“ kolektyvas surengė įspūdingą spurtą rezultatu 13:2. Galutinis rezultatas – 78:68.

Nepaprasta drama

Sekmadienio rungtynių maratonas prasidėjo įspūdinga akistata, kurioje „Viesulas BC“ (4–0) tik susitikimo pabaigoje rezultatu 88:87 įrodė savo pranašumą prieš „Žalia-Balta“ (1–3) komandą.
Salėje susirinkę žiūrovai išvydo neįtikėtiną reginį, nes šiame susitikime pirmaujanti ekipa spėjo pasikeisti net 23 (!) kartus. Rungtynės galėjo baigtis ir kitaip, tačiau paskutinę dvikovos sekundę mestas „žaliai baltų“ lyderio Manto Sutkaus metimas skriejo pro šalį, ir pergale džiaugėsi varžovai.

Pirmoji pergalė

Intrigos netrūko dviejų „BLKL-A13 Steel“ grupės komandų akistatoje, kurioje „Seciro BC“ (1–3) rezultatu 75:71 palaužė „Medelyno“ (1–2) atstovus ir šventė pirmąją pergalę reguliariajame sezone.
Susitikimą geriau pradėjo „Seciro“ atstovai, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje iniciatyvą perėmė „Medelyno“ ekipa. Atrodė, kad bręsta dar viena nedidelė sensacija, praėjusio sezono finalininkai „Seciro“ atstovai susikaupė, laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 8:0 bei perėmė susitikimo kontrolę į savo rankas (65:62). „Medelyno“ komanda dar bandė gelbėtis, tačiau vicečempionai išsaugojo trapią persvarą ir pasiekė pergalę.
Čempionate pamažu įsivažiuoja „Spartos-2“ (2–2) ekipa: sekmadienį ji rezultatu 70:62 „ant menčių“ paguldė „LT BC-2“ (0–4) atstovus ir šventė jau antrąją pergalę iš eilės.

Dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją nutraukė „Credo“ (2–3) vyrai, kurie sekmadienio vakarą rezultatu 79:61 palaužė rakto į pergales niekaip nerandančius „Greenwitch Royals“ (0–4) atstovus.

Wisbech‘o grupėje

Po savaitės pertraukos į kovą stojo Wisbech‘o grupės komandos, kurios pabaigė pirmojo rato susitikimus ir pradėjo antrojo dvikovas.

Ankstyvą rytą ginklus surėmė „Vytis Peterborough“ (4–3) ir ambicingų tikslų turintys „Fighters Boston“ (6–1) krepšininkai.

Pergalės atveju Peterborough‘o miesto ekipa būtų pakilusi į antrąją turnyro rikiuotės vietą, tačiau jėgų „Vyčio“ ekipai užteko tik pirmajai rungtynių daliai. Po didžiosios pertraukos aikštėje jau dominavo „kovotojai“. Jie pademonstravo pavyzdinį krepšinį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 91:70.

Dvikovoje dėl šeštosios pozicijos susigrūmė dar dvi Peterborough‘o miestelio atstovės „Odd Socks“ (2–5) ir BC „Tauro“ (1–6) ekipos. Nors derbiai dažniausiai žada intrigą, šįkart jos nebuvo nė kvapo, o pergalę rezultatu 101:74 šventė „skirtingų kojinių“ atstovai. Antrasis ratas prasidėjo South Lyncso „Dragons“ (5–3) ir Spaldingo „Devils“ (0–7) akistata, kurią gana lengvai rezultatu 87:62 laimėjo praėjusio sezono finale žaidusių „drakonų“ ekipa.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo vardą pelnė Lukas Beleška iš „Žalia-Balta“ ekipos, dvikovoje su „Viesulu“ pelnęs 30 taškų, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 43 naudingumo balus. Beje, šiose rungtynėse aukštaūgis vilnietis pagerino net 5 asmeninius šio sezono rekordus.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis