BLKL sezono rungtynės tęsiasi

© Archyvo
Ambasadorius Oskaras Jusys ir „Dungannon bc” komandos žaidėjas Žydrūnas Šadauskas.

Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos lietuvių krepšinio lygoje įvyko penki susitikimai.

-align: justify; ">Penktadienio vakarą jėgas išmėgino „Tiesos“ ir „Londonobaldai.com“ komandos. Rungtynes po atkaklios kovos 82:75 (21:18, 27:10, 22:27, 12:20) laimėjo „Tiesos“ krepšininkai.
Po lygaus pirmojo ketvirčio „Tiesos“ komanda pirmavo vos 3 taškų persvara, 21:18.

Tačiau antrajame rungtynių kėlinyje ėmė ryškėti „Tiesos“ pranašumas. Darni komanda puikiai tvarkėsi su savo varžovais gynyboje, o sėkmingai išnaudojamos varžovų klaidos leido „Tiesos“ krepšininkams po pirmojo ketvirčio atsidurti priekyje jau 20 taškų persvara, 48:28.
Įpusėjus trečiajam rungtynių kėliniui, „Tiesos“ persvara jau siekė 28 taškus, 62:34, vis dėlto „Londonobaldai.com“ nebuvo nusiteikę pasiduoti. R. Alekna buvo pagrindinis spurto iniciatorius, ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 15 taškų, 70:55.

Ketvirtajame varžybų ketvirtyje skirtumas tarp komandų ir toliau mažėjo. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 3 min. „Londonobaldai.com“ sumažino turėtą milžinišką taškų deficitą iki 4 (73:69). Tačiau persverti rungtynių eigos savo naudai „Londonobaldai.com“ ekipai nepavyko, „Tiesos“ krepšininkai, nors ir išbarstę solidų pranašumą, iškovojo pergalę rezultatu 82:75.
„Tiesa“: E. Janulevičius 34 tšk., A. Matušaitis 21 tšk.
„Londonobaldai.com“: R. Alekna 23 tšk., P. Adomaitis 14 tšk.

Sekmadienį – ketverios rungtynės
Sekmadienio popietę į „Sydney Russel“ sporto centrą susirinkę krepšinio mėgėjai galėjo išvysti keturias dienos varžybas.
Rungtynių maratoną pradėjo „Rovac“ ir „Prienai Autogas solutions uk“ komandos.
Po atkaklios kovos, „Prienai Autogas solutions uk“ ekipa patyrė trečiąją nesėkmę, jie turėjo pripažinti „Rovac“ ekipos pranašumą 83:73 (19:16, 25:27, 19:20, 20:10). Rungtynės prasidėjo apylygiai, abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis, tačiau tik įpusėjus kėlinukui, po M. Žukausko taiklaus tolimo metimo, „Prienai Autogas solutions uk“ išsiveržė į priekį 5:10. Bet „Rovac“ nesutriko ir netrukus rezultatą išlygino, o ketvirčiui einant į pabaigą sugebėjo susikrauti kuklią 3 taškų persvarą, 19:16.

Antrajame ketvirtyje abi ekipos skyrė daugiau dėmesio puolimui, nei gynybai, „Rovac“ ekipa, sužaidus 2 min., padidino savo persvarą iki 5 taškų, 23:18, vis dėlto „Prienai Autogas solutions uk“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai, 28:26. Antroje ketvirčio dalyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus, bet nė vienai iš jų nepavyko atitrūkti, „Prienai Autogas solutions uk“ nors ir laimėjo antrąjį kėlinį 25:27, po pirmosios rungtynių dalies vis dar buvo atsilikę minimalia persvara 44:43.

Po didžiosios pertraukos į aikštę sugrįžę „Rovac“ krepšininkai pradėjo trečiąjį kėlinuką spurtu 6:0, 50:43, o dar po 2 min. skirtumas tarp komandų išaugo iki 56:47. „Prienai Autogas solutions uk“ į tai atsakė drausmingu žaidimu, po taiklaus R. Marčiulionio dvitaškio ketvirčio pabaigoje rezultatas vėl tapo lygus, 63:63.
Rungtynių baigtis buvo sprendžiama ketvirtajame kėlinyje, kurį „Rovac“ ekipa pradėjo įspūdingu spurtu 14:3, po tokio „smūgio“ „Prienai Autogas solutions uk“ nebeatsigavo, ir „Rovac“ iškovojo sunkią pergalę 83:73.
„Rovac“: J. Mejeras 30 tšk., L. Gelažauskas (10 atk. kam.) ir V. Gelažauskas po 16 tšk.
„Prienai Autogas solutions uk“: T. Kazlauskas 23 tšk.(14 atk. kam.), R. Marčiulionis 16 tšk. (13 atk.kam.).

Intriguojančios rungtynės
Antroje dienos dvikovoje susitiko „Lituanica“ ir „Bomba“ komandos. „Lituanicos“ krepšininkai, treniruojami A. Baziuko, tik antroje rungtynių pusėje palaužė jauną „Bombos“ komandą rezultatu 87:66 (21:17, 20:25, 29:10, 17:14). Pirmoje rungtynių dalyje aikštėje vyko lygi kova, nei vienai ekipai niekaip nepavykdavo atitrūkti didesniu taškų skirtumu. Tiesa, antrajame ketvirtyje, po D. Pakamanio tikslaus tolimo metimo, „Lituanica“ buvo įgijusi 7 taškų persvarą, 28:21, tačiau „Bomba“ netrukus atsakė spurtu 0:7, ir rezultatas vėl tapo lygus, 28:28.

Apylygis rezultatas išsilaikė ir iki antrojo ketvirčio pabaigos, tad nuaidėjus sirenai, skelbiančiai pirmosios rungtynių pusės baigtį, minimalia persvara pirmavo „Bomba“, 41:42. Trečiąjį rungtynių kėlinį „Lituanica“ pradėjo 4 iš eilės tiksliais tritaškiais metimais, „Bomba“ į tai atsakė dvitaškiu su varžovo pražanga, tad sužaidus vos 3 min. trečiajame kėlinuke, skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 53:45. „Lituanica“ netrukus padidino savo taškų persvarą iki 55:45. Ketvirčiui besibaigiant „Lituanica“ dar labiau atitrūko nuo savo varžovų ir po trijų kėlinių jau pirmavo 70:52.

Paskutiniame varžybų ketvirtyje „Bombos“ krepšininkai dar bandė sugrąžinti intrigą rungtynėse, jiems buvo pavykę sumažinti taškų deficitą iki 13 taškų, 73:60, tačiau to buvo per mažai, „Lituanica“ netrukus vėl atkūrė saugią 18 taškų persvarą, o rungtynes baigė pirmaudama 87:66.
„Lituanica“: A. Golovin 21 tšk., R. Jonkus 18 tšk., A. Jakumavičius 17 tšk.(10 atk. kam.).
„Bomba“: A. Kubelis 24 tšk.( 11 atk. kam.), P. Kardelis ir A. Dedela (10 atk. kam.) po 15 tšk.

„Statyba“ patyrė trečiąjį pralaimėjimą
Trečioje dienos dvikovoje tikėtis atkaklios kovos buvo naivu – vieni BLKL favoritų „Klevo“ krepšininkai sutriuškino „Statybos“ komandą rezultatu 106:51 (20:15, 29:14, 30:16, 27:6). Dar neprasidėjus dvikovai buvo galima numanyti rungtynių nugalėtoją, klausimas buvo tik vienas – kokiu taškų skirtumu „Klevas“ įveiks savo varžovus. Nors pirmajame ketvirtyje „Statyba“ dar sugebėjo gelbėtis taikliais tolimais metimais ir po pirmųjų 10 min. buvo atsilikusi vos 5 taškais, antrajame ketvirtyje „Klevas“ ėmė aktyviau gintis, tad įpusėjus rungtynėms, „Klevo“ persvara jau siekė 20 taškų, 49:29.

Antroje rungtynių dalyje „Klevo“ krepšininkai ir toliau mėgavosi krepšiniu, tuo tarpu „Statyba“ laukė finalinės rungtynių sirenos, kuri užbaigtų šį „negerą sapną“. Pasibaigus rungtynėms, švieslentė skelbė gėdingą „Statybos“ pralaimėjimą 106:51. „Klevo“ ekipa iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų, tuo tarpu „Statybai“ tai buvo jau trečiasis pralaimėjimas trečiose varžybose.
„Klevas“: T. Bagdonas 24 tšk., L. Ališauskas 18 tšk., K. Stepanavičius 17 tšk.
„Statyba“: T. Mockus 9 tšk., M. Dainius, D. Punis (14 atk. kam.) ir E. Garbus po 8 taškus.

Dar viena įnirtinga kova aikštelėje
Paskutinėje dienos dvikovoje susitiko „Infozona“ ir „Londonobaldai.com“. Kaip ir buvo galima tikėtis, aikštėje užvirė lygiavertė kova, ir rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis varžybų sekundėmis. D. Kalnučio taiklus tritaškis metimas, iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 9 sekundes, atnešė „Infozonai“ sunkią pergalę rezultatu 73:72 (25:24, 16:13, 14:13, 18:22). Visas rungtynes abi komandos žaidė „taškas į tašką“, bet jau nuo pat rungtynių pradžios į priekį išsiveržę „Infozonos“ krepšininkai šiek tiek pirmavo visas rungtynes, o antrajame ketvirtyje jų persvara buvo šoktelėjusi iki 9 taškų, 38:29.

Tačiau kaip jau matėme penktadienį, „Londonobaldai.com“ – ne ta komanda, kuri pasiduoda be kovos. Nors jie beveik visas rungtynes ir buvo atsilikę nuo varžovų, bet alsavo varžovams į nugarą, ir rungtynių pabaigoje, kai T. Samalionis pataikė iš toli, sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, 70:71. Jau kitos atakos metu A. Samalionis galėjo padidinti savo ekipos pranašumą iki 3 taškų, tačiau pataikęs tik vieną iš dviejų baudos metimų padidino „Londonobaldai.com“ ekipos pranašumą tik iki 70:72. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis, kai „Infozonos“ krepšininkas D. Kalnutis pataikė tritaškį, ir lemiamai „Londonobaldai.com“ ekipos atakai liko tik 9 sek. Per likusį rungtynių laiką „Infozona“ sugebėjo apsiginti, tad po finalinės sirenos jie šventė pergalę rezultatu 73:72.
„Infozona“: D. Kalnutis 20 tšk., T. Buivydas 14 tšk., P. Striukas 12 tšk.
„Londonobaldai.com“: T. Samalionis ir N. Eimantas po 16 tšk., M. Eimantas ir P. Adomaitis (10 atk. Kam.) po 12 tšk.