Vaidas Indriliūnas   |   2017-11-20

BLKL – saldūs revanšai ir užtikrintos pergalės

  
BLKL – saldūs revanšai ir užtikrintos pergalės
© Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko „vos“ penkerios rungtynės, nes kovos vyko tik Londono grupėje. Nepaisant to, intrigos ir įdomių rezultatų tikrai netrūko.

MOTYVACIJA. Penktadienio vakarą „Volfo“ (6-3) ekipa nepasigailėjo „BC Vilkų“ (2-5) komandos ir įveikė ją net 28 taškų skirtumu rezultatu 71:43.
Įdomu tai, kad vos prieš keletą savaičių vykusiose atkeltose antrojo rato rungtynėse „Vilkai“ šventė sensacingą pergalę 67:58, tad penktadienio vakarą „Volfo“ kolektyvas turėjo dvigubą motyvaciją.
Sportinis pyktis padarė savo – vieni iš BLKL-London Timber grupės favoritų žaidė lyg iš natų ir dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.
 
Nugalėtojų komandos vadovas Giedrius Surgautas atrodė labai patenkintas: „Vyrai tikrai sužaidė geras rungtynes, buvo nusiteikę, vykdė visus susitarimus, ko pasekoje pasiekėme gan lengvą pergalę.“
 
REVANŠAS. Dar vienas revanšas buvo pasiektas sekmadienio popietę, kuomet „Spartos-2“ (4-3) komanda netikėtai lengvai rezultatu 76:61 įveikė „Tornado“ (5-2) ekipą.
 
Spalio pradžioje vykusioje pirmojo rato akistatoje pergalę rezultatu 74:68 šventė „Tornado“ vyrai, tad daugelis intrigos tikėjosi ir atsakomojoje dvikovoje. Vis tik, lygi kova vyki tik pirmajame rungtynių kėlinuke.
O vėliau „spartiečiai“ įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė saldžią pergalę.
Nors „Tornadas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41-38) ir kiek taikliau metė „iš žaidimo“, tačiau vienus iš BLKL-London Timber grupės favoritų paskandino itin prastas pataikymas iš toli (8/29 trit., 28%) ir net 32 (!) padarytos klaidos, po kurių varžovai pelnė 26 taškus.
 
Pasibaigus dvikovai „Tornado“ treneris Vilius Jastremskas tik skėsčiojo rankomis: „Greičiausiai dviejų savaičių pertrauka davė savo. Nežinau. Neatpažinau žaidėjų, tad net sunku kažką komentuoti.“
 
„Aišku varžovai žaidė tikrai gerą ir protingą krepšinį, tad kai leidome įsimėtyti, juos sustabdyti buvo per sunku.“
 
„Visur buvome net ne viena, bet dvejom sekundėm lėtesni už juos. Na, šaltas dušas buvo reikalingas. Dirbsim toliau.“
Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas pridūrė: „Šįkart pas „Tornado“ vyrus nesimatė užsidegimo... Tuo tarpu varžovų akys degė noru laimėti, tą jie ir padarė. Nors kelis kartus bandėm kabintis į žaidimą, bet tiesiog neveikė niekas, ką bandėm prieš juos.“
 
„Jeigu keliais žodžiais kalbant apie rungtynes, tai tiesiog netinkamai pasiruošėm šiam susitikimui, tad lendam į salę, kur toliau turėsim kelias savaites pasiruošti sekančiai dvikovai prieš „Vilkus“, kur sieksime atsitiesti.“
 
„Sveikinu „Spartos-2“ komandą ir ačiū visiems susirinkusiems!“
 
AUTSAIDERIŲ DVIKOVA. Antrojoje sekmadienio dvikovoje ginklus surėmė BLKL-London Timber grupės rikiuotės apačioje esančios „Greenwitch Royals“ (2-5) ir „LT BC-2“ (0-6) ekipos.
 
Pagal pirminį scenarijų, šiose rungtynėse turėjo vykti įdomi lygių varžovų dvikova, tačiau intriga laikėsi tik pirmąsias 7 susitikimo minutes kuomet rezultatas buvo lygus – 13:13.
Visgi vėliau GWR garbę ginantys vyrai laimėjo įspūdingą aštuonių minučių atkarpą rezultatu 14:2 ir antrojo ketvirčio viduryje jau mėgavosi triuškinama persvara (27:15).
 
Į nokdauną pasiųsta „LT BC-2“ komanda pakilo ant kojų, tačiau per likusį dvikovos laiką taip ir nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio varžovams, tad susitikimo pabaigoje nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė daugiau nei įtikinamą „Greenwitch Royals“ atstovų pergalę rezultatu 64:43.
 
DESERTAS. Tikru savaitgalio desertu tapo sekmadienį vykusi „Volfo“ ir „Credo“ (5-1) akistata, kurią po itin atkaklios kovos laimėjo antroji ekipa.
 
Pirmaujanti komanda šiose rungtynėse keitėsi net 10 kartų, o lyderio vaidmenyje kiekvienas kolektyvas buvo labai panašų minučių skaičių.
 
Lemiamo kėlinuko viduryje rezultatas buvo lygus 61:61 ir nuo tos akimirkos aikštėje prasidėjo tikras nervų karas, tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje savo sąlygas diktavo „Credo“ vyrai, kurie pataikė svarbius metimus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė labai svarbią pergalę rezultatu 73:68.
 
Pasibaigus dvikovai „Volfo“ ekipos idėjinis vadas G.Surgautas sviedė akmenį į teisėjų daržą: „Esu labai nusivylęs teisėju darbu. Jau seniai taip buvom nušvilpti, nors statistikoje kaip ir atrodytų lygybė, bet realybėje - to nebuvo.“
 
Tai buvo trečioji „Volfo“ ekipos nesėkmė per devynerias žaistas rungtynes. Vis tik, šešios iškovotos pergalės leidžia komandai bent jau iki kito savaitgalio būti BLKL-London Timber grupės lydere.
 
Tuo tarpu „Credo“ komanda iškovojo penktąją pergalę per šešias dvikovas, užkopė į antrąją rikiuotės poziciją ir pagal prarastus taškus išsiveržė į priekį lenktynėse dėl Mažosios taurės reguliariojo sezono nugalėtojos vardo.
 
TREČIOJI IŠ EILĖS. Savaitgalio kovas baigė „Viesulo“ (4-2) ir „BC Vilkų“ (2-6) kolektyvų akistata, kurią rezultatu 77:68 laimėjo pirmoji ekipa.
 
Tai buvo jau trečioji „Viesulo“ pergalė iš eilės leidusi kolektyvui įsitvirtinti ketvirtojoje BLKL-London Timber grupės pozicijoje.
 
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Esu labai laimingas, nes komanda pasiekė lengvą pergalę. Visgi, žaidimas dar kiek kelią nerimą, nes darom daug klaidų, kurias sumažinus rezultatai tik gerės. Tą ir mėginsim padaryti.“
 
„Pagarba varžovams, „Vilkai“ tikrai atrodo neblogai ir pasieks dar ne vieną pergalę BLKL pirmenybėse. Tiesiog šį kartą mes buvome stipresni.“
 
SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą gauna „Viesulo“ ekipos lyderis Modestas Paulauskas, kuris dvikovoje su „BC Vilkais“ pelnė 28 taškus, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir rungtynes baigė surinkęs 32 naudingumo balus.
  

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai