Tiesa.com   |   2016-10-26

BLKL pirmenybėse – net 8 rekordai

  
BLKL pirmenybėse – net 8 rekordai Mėgėjų krepšinio kovos įsibėgėja.
Dėl naudingiausiojo vardo susigrūmė po 48 naudingumo balus surinkę A. Maziliauskas ir „Viesulo“ lyderis E. Narutdinovas.

Vienoje iš Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) kovų, vykusių praėjusį savaitgalį Londone ir Wisbech‘e, pagerinti net aštuoni rekordai. Kituose susitikimuose taip pat netrūko skambių pergalių.

Pritrūko aukštaūgių
Praėjusio penktadienio vakarą ginklus surėmė „Viesulo BC“ (0-3) bei „Artistų“ (2-1) ekipos. Pastarajai komandai pergalė buvo būtina lyg oras, nes tik įveikusi varžovus ji galėjo tikėtis vietos Didžiojoje taurėje.
 
Susitikimo pradžia buvo kiek klampoka, o sužaidus keturias minutes „Artistai“ turėjo kuklią 2 taškų persvarą (8:6). Tačiau tuomet dvikovos favoritai atsibudo, laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 9:0 ir atitrūko dviženkliu skirtumu (17:6). Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis „Artistai“ padidino apsukas ir su kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 96:63.
 
Nugalėtojai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 55:34.
 
Kovojo dėl garbės
 
Pirmojoje antrojo etapo akistatoje susigrūmė dvi „BLKL-A13 Steel“ grupės dalyvės „LBC-Build London“ (1-0) ir „Sparta BC“ (0-1) komandos. Pastaroji ekipa pirmenybių pradžioje visus stebino geru žaidimu, tad daugelis tikėjosi šioje akistatoje išvysti intrigą. Tačiau sekmadienio rytą viskas vyko gerokai ramiau. Galingai dvikovą pradėję LBC vyrai greit įgijo apčiuopiamą persvarą (11:2), o vėliau vis labiau tolo nuo varžovų, kol sužaidus 30 min. mėgavosi triuškinama persvara (56:30).
Tiesa, lemiamame ketvirtyje „spartiečiai“ sugebėjo pakovoti dėl garbės ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai dvikovos scenarijui jokios įtakos jau neturėjo. Galutinis rezultatas – 69:57 LBC komandos naudai.
 
Prasta pradžia
Pagal panašų scenarijų vyko ir „BLKL-London Timber“ akistata, kurioje kovojo „Žalia Balta“ (1-0) bei „LT BC-2“ (0-1). Susitikimo pradžioje savo sąlygas diktavo „žaliai balti“, kurie su kiekviena minute didino
savo persvarą, o įpusėjus dvikovai turėjo 20 taškų pranašumą (47:27). Po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis ir „LT BC-2“ atstovai ėmė aršiau gintis bei visiškai neutralizavo varžovų puolimą, tačiau prastai pataikomi metimai neleido skirtumui ženkliau tirpti. Varžovų šturmą atlaikiusi „žaliai baltų“ ekipa sugebėjo išsaugoti saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 63:51.
 
Nestandartinė pergalė
 
Net 44 metimus prametusi ir vos 33% taiklumu varžovų krepšį atakavusi „Lituanica-2“ (1-0) ekipa sugebėjo įveikti „Credo“ (0-1) vyrus.
 
Susitikimas prasidėjo „Lituanicos“ dublerių spurtu 8:0. Nors „Credo“ ekipa bandė keisti taktiką ir rungtynių spartą, tačiau pastangos ėjo perniek, o skirtumas tarp komandų visuomet svyravo ties dviženkle riba. Tiesa, trečiajame kėlinyje „Credo“ krepšininkams buvo pavykę atkurti intrigą (32:35), tačiau tuomet „Lituanicos-2“ atstovai pelnė 13 taškų be atsako ir per keletą minučių susigrąžino triuškinamą persvarą (48:32). Per likusį dvikovos laiką didesnių netikėtumų nebuvo, tad pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui „Lituanica-2“ šventė pergalę rezultatu 63:49.
 
Debiutančių kova
Lengviausią pergalę savaitgalį šventė „Tornado“ (1-0) kolektyvas, dviejų pirmenybių debiutančių akistatoje „BLKL-London Timber“ grupėje net 74:54 palaužęs kitą pirmenybių debiutantę „Greenwitch Royals“ (0-1) komandą. Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas atrodė labai laimingas: „Nebuvo sunku žaisti prieš komandą, kurioje propaguojamas labiau individualus nei komandinis krepšinis, nes kaunantis su tokia ekipa yra tiesiog lengviau apsiginti. Taip pat turėjome ūgio persvarą, tad gera gynyba ir atkovoti kamuoliai atvedė į pergalę. Šaunuoliai varžovai, kovojo iki galo. Ačiū visiems susirinkusiems palaikyti mūsų.“
 
„Greenwitch Royals“ komandos vadovas Gintaras Staškus tik skėsčiojo rankomis: „Šiandien fortūna buvo visiškai nusisukusi nuo mūsų komandos, ilgą laiką negalėjome pelnyti taškų, o varžovai tuo tarpu pataikė kelis tritaškius iš eilės. Vėliau bandėme kabintis į žaidimą, bet atsitiesti taip ir nepavyko. Sveikiname „Tornado“ ekipą su pergale.“
 
Wisbech‘o grupėje – rekordų lietus
 
Intrigos šį kartą nebuvo Wisbech‘o grupėje, kovojančioje dėl „BLKL-Thames Windows“ taurės, nes visos trejos rungtynės pasibaigė dviženkle persvara, tačiau čia užfiksuotas rekordų lietus.
 
Antrąjį tašką į savo sąskaitą įsirašė „Wisbech Wizards“ (2-2) kolektyvas, rezultatu 74:59 įveikęs turnyro lentelės dugne esančią Spaldingo „Devils“ (0-4) komandą.
Į antrąją turnyro lentelės vietą pakilo „Fighters Boston“ (3-1) kolektyvas, kuris tik antroje susitikimo dalyje įrodė savo pranašumą prieš Peterborough‘o BC „Tauras“ (1-3) ekipą (90:71).
 
Čempionės titulą ginanti „Kubus United“ (5-0) ekipa nepasigailėjo praėjusio sezono finalininkės South Lyncso „Dragons“ komandos bei įveikė ją net 51 taško persvara – 116:51. Įdomu tai, kad šioje dvikovoje buvo pasiekti net 8 šio sezono grupės rekordai: Arnas Maziliauskas pelnė daugiausiai taškų (39) ir surinko daugiausia naudingumo balų (48), Mindaugas Spukas pataikė daugiausia tritaškių (7). Visa „Kubus United“ komanda užfiksavo geriausius rezultatyvumo (116) ir naudingumo rodiklius (139), pataikė daugiausia tritaškių (15), tolimus metimus metė aukščiausiu procentu (15/35, 42,9%) bei didžiausiu skirtumu (51) laimėjo rungtynes.
 
SAVAITĖS NAUDINGIAUSIAS ŽAIDĖJAS. Dėl naudingiausiojo vardo susigrūmė po 48 naudingumo balus surinkę bei abiejų miestų šio sezono rekordus pasiekę „Kubus United“ atstovas A. Maziliauskas ir „Viesulo“ lyderis Edvinas Narutdinovas. Visgi A.Maziliauskas pelnė kiek daugiau taškų (39), tad šįkart būtent jam atiteko naudingiausio žaidėjo titulas.
  

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai