Tiesa.com   |   2016-01-20

BLKL – pergalė 66 taškų skirtumu

BLKL – pergalė 66 taškų skirtumu Rungtynes stebėjo broliai Maciai.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos dar penkerios rungtynės. Jose netrūko nei intrigos, nei triuškinamų rezultatų.

Neįtikėtinai susiklostė dviejų Didžiosios taurės lyderių tarpusavio dvikova, kurioje susigrūmė be pralaimėjimų žengę „Klevo“ (5–1) vyrai ir vos vieną nesėkmę iki tol patyrę „Seciro BC“ (5–1) atstovai.
Susitikimą žymiai geriau pradėjo pirmoji ekipa: sužaidus 5 minutes ji pirmavo rezultatu 7:0, o po pirmojo kėlinuko triuškino varžovus (20:2). Nors antrajame kėlinuke „Seciro“ atstovai atkuto ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau užtikrintai žaidusi „Klevo“ ekipa tvirtai laikė susitikimo vadžias ir iki pat lemiamo kėlinuko vidurio turėjo dviženklį pranašumą.

Dvikovos pabaigoje laukė netikėta atomazga. Galingą spurtą surengusi „Seciro“ ekipa laimėjo penkių minučių atkarpą rezultatu 20:6 ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė sensacingą pergalę rezultatu 72:70.

Sėkmingas debiutas
Labai panaši akistata vyko ir Mažojoje taurėje. Pirmoje turnyro lentelės vietoje esanti „Iron Wolf“ (5–2) ekipa tik po dramatiškos kovos rezultatu 69:56 palaužė rikiuotės dugne esančius „SuperSonics“ (0–5) vyrus.

Pirmojo kėlinuko pabaigoje autsaideriai demonstravo aukšto lygio krepšinį ir net buvo atitrūkę dviženkle persvara (20:10, 24:14). Viskas aukštyn kojom apsivertė po didžiosios pertraukos, kai „geležiniai vilkai“ spurtavo rezultatu 11:3 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (40:37). Nors likusio dvikovos laiko metu intrigos nestigo, tačiau „Iron Wolf“ vyrai tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir pasigirdus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Ligitas Kairys pasibaigus dvikovai kalbėjo: „Kartais ir autsaideriai gali gerai sužaisti. Tikriausiai atsibodo pralaimėjimo skonis, tad susitikimo pradžioje varžovai rodė didesnį norą laimėti. Tuo tarpu su mūsų komanda debiutavęs naujasis treneris pirmas 15 žaidimo minučių analizavo žaidėjus ir varžovų silpnąsias vietas, o paskui aiškiai nurodė, ką daryti, ir rezultatas iškart tapo akivaizdus!“

Tušti šoviniai
Įdomiai klostėsi „LBC-Build London“ (1–5) ir „Medelyno“ (1–6) komandų akistata, kurioje pergalę rezultatu 70:47 šventė pirmoji ekipa. Susitikimą geriau pradėjo „Medelynas“: jis tris kėlinukus pirmavo ir tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose.
Lūžis rungtynėse įvyko lemiamame ketvirtyje, kurio pradžioje LBC atstovai surengė spurtą 7:2 ir išsiveržė į priekį (47:43). Nors „Medelyno“ ekipa turėjo daugybę laiko, kad susigrąžintų turėtą pranašumą, tačiau jos snaiperiai ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, tad puolimas pamažu tapo beveidis ir lengvai nuspėjamas. Tuo pasinaudoję „lietuviai“ baigė rungtynes laimėdami įspūdingą atkarpą 23:6 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

Gerokai ramiau
Kitose dvejose sekmadienio rungtynėse buvo gerokai ramiau – „Artistai“ (5–1) sutriuškino „Viesulo“ (1–4) atstovus, o „Kyborgai“ (2–3) nepasigailėjo „Credo“ (1–5) atstovų. Pirmojoje akistatoje „Artistai“ dar pirmojoje susitikimo dalyje įgijo dviženklį pranašumą (37:21), o po didžiosios pertraukos jį pavertė triuškinamu ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 71:41.

Antrojoje akistatoje viskas vyko dar paprasčiau. Pastaruoju metu klaikiai formą demonstravę „Kyborgai“ į sekmadienio rungtynes atvyko tinkamai nusiteikę ir įveikė varžovus net 66 (!) taškų skirtumu. Sužaidus 15 minučių „Kyborgai“ pirmavo 34:8. Nors „Credo“ ekipa nekėlė baltos vėliavos ir bandė kovoti, tačiau bevaisis puolimas bei didžiulės gynybos spragos neleido garbingiau pasipriešinti tituluotiesiems varžovams.

Užtikrintai pradėję rungtynes dvikovos favoritai dar užtikrinčiau jas baigė ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 91:25. Tai veikiausiai yra vienas skambiausių laimėjimų šį sezoną.

Savaitės MVP
Įtikinama persvara artimiausią konkurentą pralenkė ir naudingiausio savaitės žaidėjo titulą gavo „Artistų“ aukštaūgis Vincas Vainauskas. Jis dvikovoje su „Viesulo“ ekipa pelnė 20 taškų, atkovojo 11 atšokusių kamuolių ir surinko net 38 naudingumo balus.

Žymos: Krepšinis, Sportas, BLKL