Vaidas Indriliūnas   |   2017-11-27

BLKL – panaikintas 29 taškų deficitas ir trys nauji visų laikų rekordai

  
BLKL – panaikintas 29 taškų deficitas ir trys nauji visų laikų rekordai

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vėl virė kovos, o per dvi savaitgalio dienas čempionato dalyviai sužaidė aštuonerias rungtynes. Daugiausiai intrigos būta Visbičiaus grupės lyderių dvikovoje, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo, tačiau įdomių akcentų netrūko ir Londone, tad apie viską iš eilės.

KONE IDENTIŠKAI. Penktadienio vakarą „A13-Scaffolding“ antrojo rato rungtynes žaidė „Medelyno“ (4-2) ir „Artistų“ (1-5) komandos.
Spalio pradžioje vykusią pirmąją šių ekipų akistatą rezultatu 84:73 laimėjo „Medelyno“ komanda, tad „Artistai“ degė noru pasiekti revanšą. Vis tik, pusantro mėnesio pertrauka didesnės įtakos neturėjo, nes dvikovą kone identišku rezultatu 81:73 vėl laimėjo „Medelyno“ atstovai.
 
TRIUŠKINAMAI. Sekmadienio kovas pradėjo „Volfo“ (7-3) ir „LT BC-2“ (0-6) komandos, o pergalę rezultatu 66:44 šventė pirmoji ekipa.
 
Įpusėjus dvikovai „LT BC-2“ komanda dar buvo priekyje (33:32). Tačiau antroje susitikimo dalyje „lietuviai“ tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję „Volfo“ vyrai per 20 minučių praleido vos 11 taškų, patys pelnė net 34 ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė triuškinamą pergalę.
 
Įdomu tai, kad „Volfas“ šiose rungtynėse dvitaškius metė vos 35% (14/40 dvit.) taiklumu ir padarė net 23 klaidas, tačiau tai nesutrukdė pasiekti pergalę, nes varžovai šiose kategorijose demonstravo dar prastesnius statistikos rodiklius (33,3%, 14/42 dvit. ir 24 kld.).
79 METIMAI. Pergalingai pirmojo rato kovas užbaigė čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (3-2) ekipa, kuri po nepaprastai atkaklios kovos rezultatu 74:69 palaužė „Spartos BC“ (1-3) atstovus.
Įdomu tai, kad „spartiečiai“ šioje dvikovoje į krepšį metė net 79 (!) kartus, tačiau tą darė labai netaikliai - „iš žaidimo“ pataikė vos 32,9% (26/79) metimų.
 
RIMTAS IŠŠŪKIS. Pagaliau rimto iššūkio sulaukė „A13-Scaffolding“ grupės favorite laikoma „Top Team“ (6-0) ekipa, kuri tik dvikovos pabaigoje rezultatu 81:74 įrodė savo pranašumą prieš „Seciro BC“ (1-4) atstovus.
 
Pirmoje susitikimo dalyje viskas vyko pagal „Top Team“ komandos scenarijų. Favoritai pamažu didino savo pranašumą, o įpusėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (45:34).
 
Tačiau ilgosios pertraukos metu viskas apsivertė aukštyn kojom. Žaidimo planą iš esmės pakeitę „Seciro“ atstovai ne tik likvidavo turėtą deficitą, bet ir lemiamo kėlinuko viduryje išsiveržė į priekį (70:68).
Visgi, gerą pagreitį pagavę „Seciro“ vyrai pagrindinio laiko pabaigoje kiek stabtelėjo, o tuo pasinaudoję „Top Team“ krepšininkai susigrąžino rungtynių vairą į savo rankas, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 81:74.
 
DOVANA TRENERIUI. Sekmadienio kovas užbaigė „London Timber“ grupės akistata, kurioje susigrūmė turnyrinėje rikiuotėje greta žengiančios „Viesulo“ (5-2) ir „Credo“ (5-2) ekipos.
 
Spalio pradžioje vykusioje pirmojo rato dvikovoje pergalę rezultatu 63:61 šventė „Credo“ vyrai, tad „Viesulo“ kolektyvas į aikštę žengė su dviguba energija. Ir tai davė vaisių – po itin atkaklios kovos pasiektas saldus revanšas rezultatu 68:60.
 
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Ši pergalė sunki, bet labai saldi, nes jau ilgą laiką nebuvome įveikę „Credo“ vyrukų.“
 
„Iškovojusi pergalę komanda įteikė treneriui nuostabią gimtadienio dovaną ir pakilo į antrą turnyro rikiuotės vietą, o tai - labai džiugina.“
„Esu labai dėkingas savo ekipos nariui Modestui Paulauskui, kuris kolektyvą vis pradžiugina įspūdingais dėjimais ir visada tempia komandą į pergales.“
 
Įdomu tai, kad nugalėtojų komandos lyderis Modestas Paulauskas pataikė 12 dvitaškių metimų ir pasiekė naują šio sezono BLKL Londono grupės rekordą.
 
Tuo tarpu „Credo“ ekipa gali pasiguosti tuo, kad 7 blokuoti metimai – taip pat naujas šio sezono Londono grupės rekordas.
 
VERTA SUPERFINALO. Fantastiško grožio dvikova ankstyvą sekmadienio rytą įvyko Visbičiaus miestelyje, kur ginklus surėmė dvi „Thames Windows“ grupės lyderės – South Lincs „Dragons“ (6-0) ir „Wizards“ (5-1) ekipos.
 
Puikiai rungtynes pradėję „drakonai“ lyg ant mielių augino savo persvarą, o trečiojo ketvirčio pradžioje triuškino varžovus 29 (!) taškų persvara (70:41).
 
Tačiau „Wizards“ krepšininkai nenuleido rankų. Anaiptol, pateisinę savo vardą mostelėjo burtų lazdele ir sukūrė tikrą stebuklą – ištirpdė didžiulį deficitą ir... išplėšė pratęsimą (90:90)!
 
Papildomų penkių minučių metu jau vyko tikras nervų karas, kurį laimėti galėjo tiek viena, tiek kita ekipa. Likus žaisti 4 sek. iki pratęsimo pabaigos „Wizards“ krepšininkas Aivaras Abukauskas pataikė dvitaškį ir atrodė, jog komandoms teks žaisti dar vieną papildomą atkarpą (106:106).
 
Tačiau į laiko dar vienai atakai turėję „Dragons“ krepšininkai lemiamą metimą patikėjo savo gynėjui Aleksandrui Larynui, kuris pademonstravo, jog yra tikras komandos lyderis ir šaltakraujišku dvitaškiu metimu išplėšė „drakonams“ dramatišką pergalę – 108:106.
 
Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Wizards“ komandos vadovas Mantas Damašauskas davė trumpą komentarą: „Ką čia bepridursi, kai prameti savo namų aikštelėje metimus, kuriuos privalai pataikyti (vien baudų – 17!!!) bei pralaimi lentą.“
 
„Paleidome varžovus 29 tšk. skirtumu ir vargu ar kas iš itin gausiai susirinkusių žiūrovų besitikėjo lyderių dvikovoje intrigos.“
 
„Bet vyrai parodė charakterį, „grįžo“ su trenksmu, tik gaila, kad nepavyko išplėšti, rodos, jau rankose turėtos pergalės rungtynėse, kurios vertos super finalo.“
 
Įdomu tai, kad visas 9 baudas pataikęs „Dragons“ gynėjas Eivydas Aleksa pasiekė naują visų laikų „Thames Windows“ grupės rekordą.
 
Tuo tarpu „burtininkai“ gali pasiguosti nebent tuo, jog jų atstovas A.Novogreckis perėmė 8 kamuolius ir taip pat pasiekė naują visų laikų šios kategorijos „Thames Windows“ grupės rekordą.

RAMIAU. Antrosiose „Thames Windows“ grupės rungtynėse buvo gerokai ramiau: dviejų Peterborough miestelio komandų akistatoje „BC Tauro“ (3-3) nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo iš „Vyčio“ (2-4) vyrų.
Sužaidus 10 minučių „Vyčio“ ekipa dar buvo priekyje (16:13), tačiau tuomet „Tauro“ garbę ginantys vyrai įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 86:67.
 
Įdomu tai, kad šiose rungtynėse „Tauro“ ekipa blokavo net 10 metimų ir pasiekė vieną naują „Thames Windows“ grupės rekordą.
 
IŠGARAVO NESPĖJUS APŠILTI. Iškart po šių rungtynių į aikštę žengė dar dvi Peterborough miestelio komandos: „Odd Socks“ (4-2) garbę ginantys krepšininkai ir „Tauras-2“ (1-5) atstovai.
 
Intriga šioje dvikovoje išgaravo jos dalyviams nespėjus dorai apšilti – po pirmojo kėlinuko „Odd Socks“ triuškino varžovus 16 taškų (24:8), o įpusėjus rungtynėms net 41 (!) taško persvara (55:14).
 
Antroje susitikimo dalyje „Odd Socks“ gniaužtai kiek atsileido, tad „Tauro“ klubo dubleriai galėjo įkvėpti gryno oro, pasimėgauti krepšiniu ir bent dvidešimt minučių pasimėgauti apylygiu žaidimu.
 
Visgi, tokie pokyčiai didesnė įtakos skirtumui neturėjo, tad nuaidėjus finalinei sirenai „Odd Socks“ ekipa šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 97:49.
 
Beje, net 22 kamuolius šiose rungtynėse perėmę „Odd Socks“ krepšininkai pasiekė naują „Thames Windows“ grupės rekordą, tuo tarpu „Tauro-2“ ekipa padarė net 34 klaidas ir „pagerino“ vos kelias valandas gyvavusį šios statistikos kategorijos „Thames Windows“ grupės rekordą.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą gauna Peterborough „BC Tauro“ komandos garbę ginantis Edvardas Varpiotas, kuris dvikovoje su „Vyčio“ ekipa pelnė 30 taškų, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir rungtynes baigė surinkęs 44 naudingumo balus.
  

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje, anglijos lietuvių krepšinis

Komentarai

Naujausi straipsniai