Vaidas Indriliūnas   |   2017-11-13

BLKL – kilnus poelgis ir 62 E. Aleksos naudingumo balai

  
BLKL – kilnus poelgis ir 62 E. Aleksos naudingumo balai
© BLKL nuotr.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos dar aštuonerios rungtynės, kurios įnešė dar daugiau intrigos į Londono ir Visbičiaus grupių turnyrines lenteles.

KILNUS POELGIS. Penktadienio vakarą „A13 Scaffolding“ grupėje susigrūmė pralaimėjimo dar nepatyrusi „Top Team“ (5-0) ekipa ir rikiuotės dugne esanti „Artistų“ (1-4) komanda. Intrigos šiose rungtynėse nebuvo, tad favoritai šventė lengvą pergalę rezultatu 95:68.
Verta pažymėti, kad likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Artistų“ komandos žaidėjas Dovydas
Drazdauskas gavo traumą ir nebegalėjo tęsti rungtynių.
 
Pamatę, jog varžovai liko mažumoje „Top Team“ krepšininkai pasielgė labai kilniai – pasodino ant atsarginių suolo savo penktąjį žaidėją, tad per likusią rungtynių dalį dvikova vyko žaidžiant keturi prieš keturis.
 
Įdomu tai, jog Ramūno Rukšėno vadovaujama „Top Team“ ekipa jau baigė pirmojo rato kovos įveikdama visas „A13 Scaffolding“ grupės komandas ir tą padarydama vidutine 18,2 taško persvara.
 
Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas davė trumpą komentarą:
„Šiandien varžovai buvo nepasiruošę dvikovai su turnyro lyderiais ir į rungtynes atvyko vos penkiese.“
 
„Susitikimas vėl buvo treniruočių pobūdžio, nes per pirmas penkias minutes įgijome dviženklį pranašumą ir likusį dvikovos laiką ramiai žaidėm savo malonumui.“
 
ATSITIESĖ. Po apmaudaus pralaimėjimo „BC Vilkams“ puikiai atsitiesė „Volfo“ (5-2) ekipa pirmosiose Londono grupės sekmadienio rungtynėse net 30 taškų skirtumu 73:43 sutriuškinusi pergalės skonio dar nepatyrusią „LT BC-2“ (0-5) komandą.
 
Įdomu tai, kad vos 43 taškus šioje dvikovoje pelniusi „LT BC-2“ ekipa pasižymėjo pasiekdama šio sezono BLKL-London Timber grupės rezultatyvumo antirekordą. Beje, visų laikų BLKL-London Timber grupės antirekordas (39) priklauso... tai pačiai „LT BC-2“ komandai.
TREČIĄKART IŠ EILĖS. Skambia pergale „A13 Scaffolding“ grupės pirmojo rato kovas baigė „Medelyno“ (3-2) atstovai rezultatu 96:63 patiesę „Seciro BC“ (1-3) ekipą.
 
Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko graži, dviejų lygių varžovų kova, tačiau antrajame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojom. Puikią dešimties minučių atkarpą (31:10) sužaidęs „Medelynas“ pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama persvara (50:27).
 
Stiprų smūgį dešinę prasileidę „Seciro“ vyrai taip ir nesugebėjo tinkamai atsigauti, tad antroje susitikimo dalyje abiems ekipoms teliko sutvarkyti likusius formalumus ir sulaukti finalinės sirenos.
Įdomu tai, kad „Medelynas“ ekipa „Seciro“ atstovus įveikė jau trečią kartą iš eilės.

DRAMATIŠKA PERGALĖ. Sunkią pergalę šventė vieni iš „London Timber“ grupės favoritų „Credo“ (4-1) krepšininkai, kurie tik dvikovos pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš „BC Vilkų“ (2-4) ekipą.
 
Trečiojo kėlinuko viduryje „kreditoriai“ buvo įgiję dviženklį pranašumą (43:33), tačiau tuomet „Credo“ atstovai stabtelėjo, o tuo pasinaudoję „Vilkai“ perėmė iniciatyvą ir lemiamo ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (51:51).
 
Prie sienos priremti „kreditoriai“ nenuleido rankų. Anaiptol, laimėję šešių minučių atkarpą „sausu“ rezultatu 7:0 vėl atitrūko (58:51) ir išsaugoję įgytą pranašumą dvikovos pabaigoje šventė dramatišką pergalę rezultatu 61:53.
REVANŠAS. Savaitgalio kovas Londono grupėje užbaigė „Viesulo“ (3-2) ir „Spartos-2“ (3-3) komandų akistata, kurią rezultatu 82:71 laimėjo pirmoji ekipa.
 
Įdomiausi įvykiai klostėsi lemiamame kėlinuke, kurio metu abi komandos kartu sudėjus pelnė net 63 taškus! Visgi, atviro tipo krepšinis žymiai naudingesnis buvo „Viesulo“ atstovams, kurie ne tik išsaugojo turėtą trapią persvarą, bet ir ją dar labiau padidino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.
 
Ši pergalė „Viesulo“ ekipai buvo svarbi ne tik kovoje dėl geresnės vietos turnyro rikiuotėje, bet ir dėl noro revanšuotis už nesėkmę pavasarį vykusios „London Timber“ taurės mažajame finale.
 
NUTRAUKĖ. Trijų iš eilės pralaimėjimų seriją sekmadienio popietę „Thames Windows“ grupėje nutraukė Peterborough „BC Tauras“ (2-3) atstovai kiek netikėtai lengvai 88:73 palaužę Boston „Fighters“ (3-3) krepšininkus.
 
Beje, nugalėtojų komandos vidurio puolėjas Edvardas Varpiotas šioje dvikovoje atkovojo net 18 atšokusių kamuolių ir pasiekė naują šio sezono BLKL-Thames Windows grupės rekordą.
 
Tuo tarpu „Fighters“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, kad ji nuo baudų linijos atakavo 82,4% (14/17 baud.) taiklumu, o tai – taip pat geriausias šio sezono rezultatas Visbičiaus grupėje.
 
NUTRAUKĖ 2. Dar viena ekipa nutraukusia trijų iš eilės nesėkmių seriją tapo Peterborough „Vyčio“ (2-3) komanda rezultatu 83:64 palaužusi Peterborough „Tauro-2“ garbę ginančius krepšininkus.
Įdomu tai, kad „Tauro-2“ ekipa šiose rungtynėse įmetė net 13 tolimų metimų ir taip pasiekė šio sezono Visbičiaus grupės rekordą.
 
REKORDŲ LIŪTIS. Įspūdingiausią savaitgalio pergalę iškovojo South Lincs „Dragons“ (5-0) krepšininkai net 59 taškų skirtumu 114:55 sutrypę Wisbech „Bullets“ (0-6) atstovus.
 
Iškart aukščiausią pavarą įjungę „drakonai“ pergalingą pranašumą susikrovė dar pirmoje dvikovos dalyje, o vėliau jau mėgavosi žaidimu ir gerino komandinius bei asmeninius rekordus.
 
O jų būta tikrai nemažai – nugalėtojų komandos puolėjas Eivydas Aleksa pagerino 5 šio sezono „Thames Windows“ grupės rekordus, o „Dragons“ ekipa – pridėjo dar 5 komandinius šio sezono rekordus.
 
Įspūdingiausi jų – be klaidų E.Aleksos realizuoti 14 dvitaškių ir surinkti net 69 naudingumo balai, o tai – nauji ne tik šio sezono, bet ir visų laikų BLKL-Thames Windows grupės rekordai.
 
SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą be didesnės konkurencijos gauna South Lincs „Dragons“ garbę ginantis E.Aleksa, kuris dvikovoje su Wisbech „Bullets“ ekipa pelnė 37 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus.
 
Maža to, krepšininkas pataikė visus 14 mestų dvitaškių, prametė vienintelį mestą tritaškį bei vos vieną baudą iš dešimties ir rungtynes baigė surinkęs net 62 naudingumo balus.
 
  

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje, anglijos lietuvių krepšinis, britanijos lietuvių krepšinio ly

Komentarai

Naujausi straipsniai