Tiesa.com   |   2017-04-06

BLKL – dramos Visbičiuje ir „Lituanicos“ dublerių įtikinama pergalė

© Sauliaus Čirbos nuotr.
Kai kurios pergalės pasiektos po itin dramatiškos kovos.

Pamažu šylant orams Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) komandos baigia išsiaiškinti, kurios kovos dėl aukščiausios prabos medalių, o kurios sezoną baigs mažojo finalo akistatoje.

Sulig kiekviena savaite vis didesnį pagreitį įgauna ir pavasarinės London Timber taurės kovos.
Įtikinama pergalė

Pirmoji Visbičiuje vykstančių BLKL-Thames Windows grupės finalo dvikovų dalyve tapo „Kubus United“ (1) ekipa. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse ji nepasigailėjo Wisbech „Wizards“ (4) ir laimėjo seriją „sausu“ rezultatu 2-0.

Prieš savaitę vykusią akistatą favoritai laimėjo vos 4 taškų skirtumu – 108:104, tad atrodė, jog nebeturintys kur trauktis „burtininkai“ gali sukurti mažą stebuklą. Tačiau sekmadienio vakarą susitikimo baigtis paaiškėjo jau pirmajame kėlinuke, kurį „Kubus United“ ekipa laimėjo net 34:12.

Išsiveržę į priekį, favoritai sumažino tempą, tačiau tai jokios įtakos rungtynių baigčiai neturėjo. Visose statistikos kategorijose varžovus akivaizdžiai aplenkusi „Kubus United“ ekipa 110:84 šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

Atsimokėjo už praėjusį kartą

O štai antrajame BLKL-Thames Windows taurės pusfinalyje vyravo lygybė.
Praėjusią savaitę 67:70 pralaimėję pirmąsias serijos rungtynes, šį sekmadienį Boston „Fighters“ (2) susikaupė ir pasiekė saldų revanšą prieš South Lincs „Dragons“ (3) krepšininkus.

Jau susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke savo sąlygas ėmė diktuoti „drakonai“, įpusėjus dvikovai susikrovę apčiuopiamą 11 taškų pranašumą – 47:36. Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom: Bostono miestelio atstovai greit apkarpė priešininkų persvarą, o lemiamo ketvirčio pradžioje net sugebėjo išsiveržti į priekį – 73:72.

Praradę kontrolę, „Dragons“ vyrai ėmė žaisti padrikai, o tuo pasinaudoję „Fighters“ krepšininkai nutolo ir, nuaidėjus finalinei sirenai, 91:80 šventė dramatišką pergalę.

Galingas startas lėmė ir finišą

Netikėtai lengvai į A. Sabonio Mažosios taurės finalą įžengė „Lituanicos-2“ ekipa, sekmadienio vakarą net 25 taškų skirtumu (87:62) sumindžiusi „Credo“ klubą.
Šių dviejų ekipų keliai susikirto ir BLKL-London Timber taurės pusfinalyje, tad per pastarąsias tris savaitės tai buvo trečioji komandų akistata.

Pirmosiose dvejose rungtynėse nugalėtojui išsiaiškinti prireikė pratęsimo, o abu klubai pasidalijo po pergalę, tad daugelis salėje susirinkusių žiūrovų panašaus scenarijaus tikėjosi ir A. Sabonio taurės pusfinalio dvikovoje. Tačiau sekmadienio vakarą atsakymai į daugelį klausimų tapo aiškūs jau po pirmųjų dešimties susitikimo minučių.

Galingai startavę „Lituanicos“ dubleriai pirmąjį kėlinuką laimėjo net 36:12, tad per likusį rungtynių laiką Viliaus Jastremsko auklėtiniams teliko išlaikyti šaltą protą ir sutvarkyti formalumus.
Šią nesunkią užduotį „Lituanica-2“ įgyvendino be jokio vargo, tad jau kitą savaitgalį bandys įveikti „Radviliškio“ ekipą ir iškovoti pirmąjį šio sezono trofėjų.

Tuo metu „Credo“ vyrai mažajame finale kausis su „Bombos“ krepšininkais, o dar po savaitės trečiosiose BLKL-London Timber taurės pusfinalio rungtynėse bandys atkeršyti „Lituanicos“ dubleriams ir įrodyti, kad yra verti žaisti finale.

Nugalėtojų komandos vadovas V. Jastremskas kalbėjo labai užtikrintai: „Pavyko pabėgti nuo rungtynių pradžios ir šįkart jau neatsipalaidavom ir nekartojom praeitų akistatų klaidų. Žaidėme kaip komanda visas rungtynes abiejose aikštės pusėse ir tai buvo pagrindinis raktas į pergalę.“
London Timber taurėje

Penktadienio vakarą Didžiosios London Timber taurės kovas pradėjo „Medelyno“ (1-0) ir „Artistų“ (0-1) ekipos. Pergalę 75:61 šventė pirmoji komanda.

Pirmuoju laimėjimu London Timber Mažosios taurės turnyre sekmadienio vakarą džiaugėsi „Viesulo BC“ (1-1) kolektyvas, 87:50 sutriuškinęs „Monday Team“ (0-2) atstovus.

„Viesulas“ žvėriška persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (51 ir 27), taikliau „iš žaidimo“ atakavo varžovų krepšį (44 proc. ir 30 proc.) ir atliko bene dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (11 ir 6).

Puikiai pradėjusi rungtynes „Sparta-2“ (2-0) ekipa sustojo ir leido „LT BC-2“ (1-1) atstovams perimti iniciatyvą, tačiau vėliau laiku atsitiesė ir London Timber taurės turnyre pasiekė antrąją pergalę iš eilės – 64:60.

Antrąją pergalę iš tiek pat galimų London Timber taurės turnyre iškovojo ir „Laukinių vilkų“ (2-0) kolektyvas, po atkaklios ir permainingos kovos 63:54 palaužęs „Greenwitch Royals“ (0-2) ekipą.
„Laukiniai vilkai“ dvikovą pradėjo spurtu 11:0 ir ilgą laiką tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose. Visgi trečiojo ketvirčio viduryje įvykiai pakrypo kiek kita linkme. Iniciatyvą perėmę Grinvičo krepšininkai sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir trumpam išsiveržė į priekį – 40:36.

Tačiau kai jau atrodė, kad bręsta sensacija, „Laukiniai vilkai“ susiėmė, per keletą minučių susigrąžino tai, ką buvo praradę, ir, puikiai sužaidę dvikovos pabaigą, šventė pelnytą pergalę.

Savaitės MVP

Šįkart naudingiausio savaitės žaidėjo titulas atitenka įspūdingas rungtynes Visbičiaus grupėje sužaidusiam „Kubus United“ krepšininkui Deividui Butkevičiui. Jis ne tik padėjo savo komandai tiesiausiu keliu pasiekti BLKL-Thames Windows grupės finalą, bet ir sekmadienį vykusiose rungtynėse surinko net 50 (!) naudingumo balų.

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje, britanijos lietuvių krepšinio ly