BLKL – dramatiški susitikimai ir netikėti rezultatai

© Sauliaus Čirbos nuotr.
Jau paaiškėjo ir pirmoji A. Sabonio Mažosios taurės finalo dalyvė.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo labai karšta. Šou prasidėjo penktadienio vakarą, kai „Seciro“ paskutiniu metimu išplėšė kelialapį į pusfinalį.

Bet įdomybių netrūko ir sekmadienį: Visbičiuje „Dragons“ šventė pergalę sulig finaline sirena, o „Credo“ Mažosios taurės pusfinalį pradėjo po pratęsimo įveikdami „Lituanica-2“ atstovus.
Drama Nr. 1

Nuo džiaugsmo ašarų iki didžiulio apmaudo: prieš savaitę 13 taškų persvara įveikę varžovus „Medelyno“ krepšininkai neišsaugojo pranašumo ir atsakomąsias rungtynes pralaimėjo 14 taškų. O apmaudžiausia tai, jog „Seciro“ ekipa reikiamą skirtumą įgavo pataikę metimą paskutinę dvikovos sekundę.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje rezultatas buvo lygus 60:60, tad atrodė, jog „Seciro“ vyrus gali išgelbėti tik stebuklas. Būtent jis lemiamame ketvirtyje ir įvyko.

Kiek per anksti stabtelėję „Medelyno“ atstovai leido varžovams pajusti žaidimo ritmą, o šie netikėtai pabėgo ir, likus žaisti dvi su puse minutės, įgijo 17 taškų persvarą – 87:70.
Tiesa, prie sienos priremti „Medelyno“ krepšininkai sugebėjo apkarpyti deficitą iki 12 taškų (80:92, 82:94), tačiau sulig finaline sirena tinklelį skrodęs Aurimo Čyžo metimas padėjo „Seciro“ komandai pasiekti pergalę ir 96:86 išplėšti kelialapį į pusfinalį.

Drama Nr. 2

Ne ką mažiau dramatiška buvo Visbičiuje vykusi akistata. Čia South Lincs „Dragons“ (3) vos vieno taško skirtumu įrodė savo pranašumą prieš Peterborough „Vytčio“ (6) atstovus.

Didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko apylygė kova. Visgi jai artėjant prie pabaigos iniciatyvą į savo rankas perėmė „Vyčio“ vyrai ir, likus žaisti dvi su puse minutės, įgijo didžiausią rungtynėse 7 taškų pranašumą – 84:77.
Tačiau į nokdauną pasiųsti „drakonai“ uždarė visus kelius savojo krepšio link, pelnė 5 taškus be atsako (82:84), o galiausiai po Tomo Vyšniausko taiklaus tritaškio paskutinę pagrindinio laiko sekundę išplėšė dramatišką pergalę – 85:84.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Kęstutis Puleikis turėjo kuo pasidžiaugti.

„Noriu pasveikinti komandą, kuri parodė išskirtinį kovingumą ir iškovojo puikią pergalę, – kalbėjo jis. – Likus nepilnoms trims minutėms atsilikome 7 taškais, bet nepasidavėm ir šventėm pergalę.“

Tiesa, atsipalaiduoti dar anksti.

„Stipriai pralaimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių – 29-50, tad jei norim žengti į pusfinalį, reikia susitvarkyti su varžovų aukštaūgiais ir laimėti kitas rungtynes“, – pridūrė K. Puleikis, nepamiršęs nuoširdžiai pasveikinti „Vyčio“ klubą su dešimties metų jubiliejumi.
Prireikė pratęsimo

Intrigos netrūko ir BLKL-London Timber taurės pusfinalio akistatoje, kurią tik po pratęsimo laimėjo „Credo“ (5) ekipa, įrodžiusi pranašumą prieš „Lituanicos-2“ (1) atstovus.

„Credo“ vyrai dar pirmajame kėlinuke parodė, jog yra nusiteikę rimtai (19:9). Nors vėliau Viliaus Jastremsko treniruojami „Lituanicos“ dubleriai sugebėjo perimti iniciatyvą ir vienu metu net buvo įgiję apčiuopiamą pranašumą 50:43, netrukus praleido net 7 taškus be atsako ir leido varžovams išlyginti rezultatą – 50:50.

Lemiamame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką, tad nieko nuostabaus, jog jam pasibaigus rezultatas buvo lygus 62:62.

Bet per papildomų penkių minučių atkarpą savo sąlygas jau diktavo „Credo“ vyrai. Greit įgiję solidų pranašumą bei išlaikę jį iki pat rungtynių pabaigos, jie šventė sudėtingą pergalę 72:71 ir pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0.

„Lituanicos-2“ komandos treneris Vilius Jastremskas turėjo nemažai priekaištų savo auklėtiniams.

„Šaunuoliai „Credo“ krepšininkai – išnaudojo savo turimus pranašumus, – sveikino jis varžovus. – O mes su tuo nesusitvarkėme.“

V. Jastremskas tikino, jog į tai bus atsižvelgta ruošiantis kitoms rungtynėms: „Bandysim taisyti klaidas.“

„Labai sunku laimėti rungtynes, kai varžovų komanda įmeta tris kartus daugiau baudos metimų. Galima dėl to kaltinti teisėjus, tačiau sakiau saviems, kad jei būtume gerai žaidę, tai ir teisėjai nieko nepakeistų“, – pridūrė strategas.

Atlaikė antpuolius

Gerokai lengviau BLKL-London Timber taurės pusfinalį pradėjo „Viesulo BC“ (2) kolektyvas, pirmosiose serijos rungtynėse 84:70 palaužęs „Spartos-2“ (3) atstovus.

Įpusėjus dvikovai, „Viesulas“ turėjo kuklią 3 taškų persvarą (46:43). Tačiau trečiajame kėlinuke praleidę vos 8 taškus pusfinalio favoritai patys pelnė 19 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 65:51. Lemiamame ketvirtyje „spartiečiai“ kovėsi iš visų jėgų, tačiau „Viesulas“ sėkmingai atlaikė visus varžovų antpuolius ir, nuaidėjus finalinei sirenai, šventė nesunkią pergalę.

Pirmoji finale

Sekmadienį paaiškėjo pirmoji A. Sabonio Mažosios taurės finalo dalyvė – ja tapo „Radviliškio“ ekipa, pusfinalyje be didesnio vargo 65:48 įveikusi „Bombos“ pasipriešinimą.

Pirmoje susitikimo dalyje dar vyko apylygė kova, tačiau po didžiosios pertraukos radviliškiečiai šovė į priekį 22:7 ir trečiojo ketvirčio pabaigoje susikrovė įspūdingą 21 taško persvarą – 53:32. Lemiamame kėlinuke „Bombos“ vyrai kiek atkuto, bet kad atgimtų intriga, to buvo maža.

Visbičiaus grupėje

Gana saugią persvarą pirmosiose BLKL-Thames Windows grupės ketvirtfinalio rungtynėse įgijo Boston „Fighters“ (2) krepšininkai. Jie 77:65 palaužė Peterborough „BC Tauras“ (7) ekipą.

Tuo metu turnyro lentelės kaimynų akistatoje sėkmė šypsojosi Wisbech „Wizards“ (4) komandai, 79:66 nušluosčiusiai nosis Peterborough „Odd Socks“ (5) krepšininkams ir žengusiai didelį žingsnį pusfinalio link.

Startas

Sekmadienį Londone startavo visą pavasarį truksiantis London Timber taurės turnyras.
Turnyre dalyvauja dešimt komandų, suskirstytų į dvi grupes. Stipriausios reguliariojo sezono ekipos pateks tiesiai į pusfinalį, o žemesnes vietas užėmusios ekipos varžysis dėl likusių dviejų kelialapių į stipriausiųjų ketvertuką.

Atidarymo rungtynėse susitiko „Laukinių vilkų“ (1-0) ir „Tornado“ (0-1) ekipos. Nors pastaroji žaidė su naujuoju savo pirkiniu Mantu Šutkumi, tačiau papildytos gretos akivaizdžios naudos nedavė.
Pirmąją susitikimo dalį priekyje buvęs „Tornadas“ po didžiosios pertraukos atidavė iniciatyvą į varžovų rankas. Puikią progą gavę „vilkai“ pavijo varžovus ir, drausmingiau sužaidę dvikovos pabaigą, išplėšė pergalę 55:49.

Savaitės MVP

Labai dviprasmiškai šiuo metu turėtų jaustis „Medelyno“ gynėjas Mantas Gužys. Krepšininkas penktadienio vakarą surinko 39 naudingumo balus ir iškovojo Savaitės MVP titulą, tačiau labai apmaudžiai pralaimėjo atsakomąją A13 Steel taurės ketvirtfinalio akistatą bei baigė pasirodymą BLKL pirmenybėse.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis, britanijos lietuvių krepšinio ly