Tiesa.com   |   2016-11-10

BLKL čempionate – neįprastas MVP pasirodymas

BLKL čempionate – neįprastas MVP pasirodymas Ture sužaistos aštuonerios rungtynės.

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko aštuoni susitikimai, tad buvo pakankamai daug įdomių akcentų ir vėl buvo gerinami rekordai.

Pristigo jėgų
Savaitgalio kovas penktadienio vakarą pirmosios pradėjo „Anykščių BC“ (2–0) ir „Kyborgų“ (0–1) komandos. Nors daugelis tikėjosi rimtos kovos, tačiau susitikimas didesnės intrigos nepadovanojo.
Fantastiškas rungtynes žaidę anykštėnai dar pirmajame kėlinuke įgijo 17 taškų pranašumą (26:9), o vėliau jį tik didino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 79:53.

Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys teigė, jog tikėjosi sunkesnės kovos: „Tikrai negalvojau, kad tokia lengva kova bus, nes šiandien „Kyborgai“ tikrai kažkaip prastai atrodė. Aš tikėjausi atkaklios kovos nors pirmoje dvikovos dalyje.“

Tuo tarpu „Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas pabrėžė žmonių trūkumą: „Pralaimėjome rungtynes pirmame kėlinyje. Visiškai nesusitvarkėme su varžovų lyderiu Aušridu Petraičiu, aplink kurį sukosi visas „Anykščių“ žaidimas. Trečiajame kėlinyje buvo pavykę priartėti pritaikius zoninę gynybą, tačiau ketvirtajame kėlinyje pradėjome stigti jėgų. Vis dar aktyviai ieškome pastiprinimo komandai, nes elementariai trūksta žmonių.“

Pratęsimas

Sekmadienio vakarą labiausiai išsiskyrė „BLKL–A13 Steel“ taurės akistata, kurioje „Sparta BC“ (1–1) tik po pratęsimo įrodė savo pranašumą prieš „Seciro BC“ (0–2) vyrus ir nustūmė juos į turnyro rikiuotės dugną.

Dvikovą geriau pradėjo „Seciro“ ekipa. Sužaidusi dešimt minučių ji turėjo apčiuopiamą pranašumą (28:19). Vis gi „spartiečiai“ nepalūžo, perėmė iniciatyvą ir antroje susitikimo dalyje patys buvo padėties šeimininkai, o likus žaisti 5 minutes pirmavo rezultatu 70:61. Tačiau tai dar nebuvo dramos pabaiga: „Seciro“ vyrai pačioje pagrindinio laiko pabaigoje pavijo varžovus ir net buvo išsiveržę į priekį (81:80). Prie sienos priremta „Spartos“ komanda sugebėjo išplėšti pratęsimą, o per papildomą penkių minučių atkarpą galiausiai įrodė savo pranašumą – 96:91.
Prieš prasidedant „Sparta BC“ ir „Seciro“ dvikovai keli „spartiečių“ krepšininkai dar sugebėjo sudalyvauti „BLKL–London Timber“ taurės akistatoje su „Viesulo BC“ (2–0) komanda, kur atstovavo „Spartos-2“ (0–2) ekipai. Deja, lyderių indėlis buvo pernelyg mažas, ir „spartiečių“ dubleriai buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą 53:96.

Trenerio indėlis

Triumfo žygį „BLKL–London Timber“ grupėje tęsia „Tornado“ (2–0) ekipa, šventusi jau antrąją triuškinamą pergalę iš eilės. Sekmadienio vakarą Jono Romanovskio auklėtiniai egzaminavo „LT BC-2“ (0–2) atstovus ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 66:44.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas negailėjo pagyrų savo ekipos treneriui: „Nors rezultatas triuškinamas, tačiau tai nebuvo lengva pergalė. Tiesiog, kaip komandos vadovas, džiaugiuosi mūsų trenerio J. Romanovskio darbu ruošiant komandą kiekvienoms rungtynėms. Labai tinkamai sudėliotas dvikovos tempas nuvedė mus į antrąją pergalę. Žinojome, kad varžovai turi metikų, ir buvome tam pasiruošę. Kaip visuomet, akcentuojam kibią gynybą, kuri išmuša varžovus iš vėžių, priverčia juos klysti, ir čia darkart vyriausiojo trenerio J. Romanovskio nuopelnai.“

Vienerios rungtynės – du rekordai
Lengva pergale reguliariojo sezono kovas pradėjo čempionės titulą ginanti „Top Team“ (1–0) komanda. Ji sekmadienio vakarą rezultatu 98:78 patiesė „Medelyno“ (0–1) krepšininkus .

Šioje dvikovoje pagerinti dar keli BLKL Londono grupės rekordai: perimtų kamuolių geriausią rodiklį užfiksavo Mantas Gužys (10), o „Top Team“ taikliausiai (45%) iš visų komandų šiame sezone metė tritaškius metimus (9/20).

Wisbech‘o grupė

Fantastiško grožio rungtynės vyko Wisbech‘o grupėje, kur „Fighters Boston“ (4–1) krepšininkai pademonstravo išskirtinį kovingumą ir įveikė „Wisbech Wizards“ (3–3) ekipą 78:66.

Sužaidus 10 minučių „burtininkai“ pirmavo 24:6, tad atrodė, jog jų varžovai negali net pagalvoti apie pergalę. Tačiau „kovotojai“ nepalūžo, atsitiesė po nokdauno ir, antrajame kėlinuke parodę visiškai kitą savo veidą, dvikovos pusiaukelėje jau alsavo varžovams į nugaras (33:38).
Patikėję savo jėgomis „Fighters“ atstovai tęsė šturmą ir po didžiosios pertraukos jau patys diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas. Trečiajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų ištirpo, maža to, sužaidus trisdešimt minučių Bostono lietuviai jau buvo priekyje (56:52). Dvikovos kontrolę praradę „burtininkai“ susitikimo pabaigoje atrodė tarsi nesavi, o tuo pasinaudoję „kovotojai“ pamažu didino savo persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pelnytą pergalę rezultatu 78:66.

Kitose rungtynėse South Lyncso „Dragons“ (4–2) ekipa gana lengvai rezultatu 71:56 įveikė Peterborough‘o „Odd Socks“ (1–5) komandą, o „Vytis Peterborough“ (3–2) atstovai 88:70 palaužė Spaldingo „Devils“ (0–5) krepšininkus.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo neįprastą pasirodymą surengęs „Anykščių BC“ atstovas Aušridas Petraitis. Dvikovoje su „Kyborgais“ aukštaūgis padarė net 11 klaidų (šio sezono BLKL Londono grupės rekordas), tačiau anykštėnų lyderis pelnė 33 taškus, atkovojo 21 atšokusį kamuolį (šio sezono BLKL Londono grupės rekordas) ir surinko net 42 naudingumo balus.

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje, rezultatai