BLKL čempionate – lyderių fiasko ir A. Sabonio taurės startas

© Sauliaus Čirbos nuotr.
„Radviliškio BC“ pateko į kitą A. Sabonio taurės etapą.
Net ir patyrę pirmąją nesėkmę šiame sezone LBC vyrai išsaugojo pirmąją vietą.

Praėjęs Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) savaitgalis buvo labai jau neįprastas. Visų pirma todėl, kad startavo A. Sabonio taurės turnyras (ASTT), o antra – reguliariojo sezono pabaigoje krito abiejų taurių pirmaujančios ekipos.

Dvi sensacijos
Pirmoji sensaciją pateikė „LT BC-2“ (1–6) komanda, rezultatu 64:50 sugebėjusi patiesti ne bet ką, o stipriausią „BLKL–London Timber“ grupės reguliariojo sezono komandą – „Lituanica-2“ (6–1). Nors šių rungtynių baigtis neturėjo įtakos turnyro rikiuotei, ir šios dvi ekipos vis tiek surems ginklus Mažosios taurės ketvirtfinalyje, tačiau panašu, jog toks rezultatas tikrai įneš papildomos intrigos per atkrintamąsias varžybas.

Kitame mūšyje krito ir pajėgiausia „BLKL–A13 Steel“ grupės ekipa „LBC-Build London“ (6–1) – ji turėjo pripažinti „Seciro“ (4–3) vyrų pranašumą.

Šių rungtynių scenarijus buvo labai panašus į pirmųjų: LBC atstovai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidę 10 minučių turėjo apčiuopiamą persvarą (18:11). Tačiau netrukus „Seciro“ krepšininkai įsivažiavo, pavijo varžovus ir dvikovą pabaigę galingu spurtu (20:9) šventė netikėtą pergalę rezultatu 74:63.

Net ir patyrę pirmąją nesėkmę šiame sezone LBC vyrai išsaugojo pirmąją vietą, tuo tarpu pergalę pasiekę „Seciro“ atstovai pagerino savo pozicijas ir reguliarųjį sezoną baigė ketvirtoje pozicijoje.

Neatspindėjo kovos

Prieš dvikovą su „Medelyno“ (3–4) atstovais „Spartos BC“ (3–4) garbę ginantys krepšininkai žengė ketvirtoje rikiuotės pozicijoje, kur planavo ir likti. Tačiau „spartiečių“ varžovai sekmadienio vakarą turėjo savų kėslų ir visus nustebino iškovoję įspūdingą pergalę rezultatu 104:51.
Nugalėtojų komandos vadovas Andrejus Golovinas sakė, kad rezultatas neatspindėjo kovos aikštelėje.

„Dėkojame „Spartos“ komandai ir linkime varžovams sėkmės atkrintamosiose. Laimėjome, nes
išpildėme trenerio nurodymus ir dalijomės kamuoliu aikštelėje, tai ir lėmė pergalę“, – pridūrė jis.

Laimėjo penkiese

Nugalėtojos titulą ginanti „Top Team“ (5–2) ekipa sekmadienio vakarą turėjo vos penkis krepšininkus, tačiau tai nesutrukdė jai pasiekti užsibrėžto tikslo – rezultatu 84:69 įveikti „Kyborgų“ (1–6) kolektyvą. Pirmajame ketvirtyje aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau čempionai padidino apsukas, nutolo nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę.

Lengva pergale penktadienį reguliarųjį sezoną baigė „Anykščių BC“ (6–1) kolektyvas, rezultatu 75:49 sumindęs „Artistų“ (0–8) kolektyvą.
Intriga šioje dvikovoje išnyko dar pirmajame kėlinuke, kurį anykštėnai laimėjo net 21:12. Įgavę pagreitį
rungtynių favoritai jau nebesižvalgė atgal, sulig kiekviena minute didino savo persvarą ir išgirdę finalinį teisėjo švilpuką šventė įtikinamą pergalę.

Draskė į skutelius

Wisbech‘o grupės favoritai „Kubus United“ (10–0) krepšininkai turėjo puikų savaitgalį – jie šventė dvi solidžias pergales iš eilės.

Šeštadienio popietę „jungtinė“ komanda rezultatu 107:56 nepasigailėjo Peterborough‘o „Odd Socks“ (4–8) atstovų, o sekmadienį 111:88 buvo sutriuškinta Wisbech‘o „Wizards“ (7–4) ekipa.

Pirmose rungtynėse favoritai buvo negailestingi – jau pirmajame kėlinuke įgiję dviženklę persvarą (23:11) nemažino apsukų ir iš lėto draskė varžovus į skutelius. Įdomu tai, jog „Kubus United“ krepšininkai įrodė savo pranašumą visose įmanomose statistikos kategorijose, o labiausiai dominavo baudos aikštelėje – iš čia pelnė 50 taškų, o varžovams leido įmesti tik 18.
Sekmadienį vykusioje dvikovoje favoritams teko paprakaituoti gerokai ilgiau. Susitikimo pradžioje „burtininkai“ ilgą laiką žengė koja kojon su varžovais ir iki pat dvikovos pusiaukelės neleido jiems įgyti solidesnės persvaros. Vis tik po didžiosios pertraukos „Kubus United“ parodė savo jėgą. Trečiajame kėlinuke atitrūkę nuo varžovų favoritai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir per likusį susitikimo laiką neleido „Wizards“ ekipai net pagalvoti apie pergalę.

A. Sabonio taurė

Ankstyvą sekmadienio rytą Wisbech‘e startavo Arvydo Sabonio taurės turnyras, kuriame dviejose pajėgumo grupėse varžosi net 31 komanda iš šešių Didžiosios Britanijos miestų.

Pirmosios į kovą stojo Mažosios taurės dalyvės, o atidarymo dvikovoje Peterborough‘o „Vytis-2“ komanda rezultatu 75:70 patiesė iš Londono atvykusią „Žalia Balta“ ekipą.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis teigė, kad varžovai puikiai moka žaisti „du prieš du“: „Tą supratę bandėme padėti trečiu žaidėju, bet ir ši taktika nepasitvirtino, nes varžovai puikiai matė aikštę ir už pagalbas bausdavo tritaškiais! Mūsų žaidėjų rotacija buvo didesnė, todėl mes išsaugojome daugiau jėgų, be to, mus išgelbėjo taikliai mestos baudos.“

Kur kas lengviau į stipriausiųjų Mažosios taurės komandų aštuonetą pateko „Radviliškio BC“ atstovai, 109:61 patiesę Littleporto „Žalgirio“ vyrus. Svečiai iš Londono dar pirmajame kėlinuke įgijo triuškinamą persvarą (33:13), tad per likusį rungtynių laiką tiesiog tvarkė formalumus ir leido pasireikšti visiems į rungtynes atvykusiems komandos nariams.

SAVAITĖS MVP. Šią savaitę naudingiausio žaidėjo titulą nugvelbė „Kubus United“ lyderis Deividas Butkevičius: dvikovoje su Peterborough‘o „Odd Socks“ ekipa jis pelnė 20 taškų, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir surinko net 41 naudingumo balą.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis