Tiesa.com   |   2010-08-08

Baltarusių iššūkis Lietuvos futbolininkams

  
Baltarusių iššūkis Lietuvos futbolininkams
© bff.by nuotr.
A.Hlebas (raudona apranga) rungtynėse su Ukrainos rinktine

Paskutinei repeticijai prieš 2012 metų Europos čempionato atrankos ciklą besirengiančios Lietuvos ir Baltarusijos rinktinės nusiteikusios rimtai.

Rugpjūčio 11 dieną Kaune vyksiančioms draugiškoms varžyboms baltarusiai į Lietuvą atsiveža visą būrį žvaigždžių, iš kurių ryškiausia – Ispanijos milžinui „Barcelona“ priklausantis Aliaksandras Hlebas.

2009 metais kartu su „Barcelona“ UEFA Čempionų lygą, Ispanijos čempionatą ir šalies taurę laimėjęs 29 metų saugas kitą savaitę su Baltarusijos rinktine lankysis Lietuvoje.

„Pirmą kartą dirbdamas rinktinėje turiu po vieną gerą atsarginį kiekvienoje pozicijoje. Naujų veidų ekipoje nėra, esame už stabilumą. Trūksta tik traumuoto Dzimitri Verchaucovo, bet tai nekomplikuoja padėties“, – sakė baltarusius treniruojantis vokietis Berndas Stange. Strategas šiai dvikovai į rinktinę iš viso pakvietė 21 žaidėją. Anot trenerio, tokia pat sudėtimi jis ruošiasi remtis ir artėjančiame 2012 metų Europos čempionato atrankos cikle.

B. Stange pripažino, jog nelabai pažįsta Lietuvos komandą, tačiau tikino suprantąs jos pajėgumą pagal FIFA rinktinių reitingą, kuriame Lietuva žengia 52-oje vietoje, o Baltarusija 77-oje. „Dėl to gerbiu varžovus ir šioms rungtynėms ruošiuosi labai rimtai. Be to, žaisime išvykoje, ir tai bus paskutinės mūsų rungtynės prieš atrankos dvikovas su Prancūzija ir Rumunija. Bus įdomu.“

Baltarusijos rinktinei ruošiasi atstovauti ne tik praėjusį sezoną „Stuttgart“ (Vokietija) klube pagal nuomos sutartį praleidęs A. Hlebas, bet ir jo brolis Viačaslavas. Pastarasis yra trumpai rungtyniavęs ir FBK „Kauno“ ekipoje, o dabar žaidžia Kinijoje.

Rinktinėje bus ir aštuonerius metus Italijoje žaidžiantis puolėjas Vitalis Kutuzavas, kuris šiuo metu atstovauja „Serie A“ lygos komandai „Bari“. Baltarusijos reprezentacinės ekipos sudėtyje iš viso – 12 legionierių, iš jų 7 žaidžia Rusijos komandose, po vieną – Ukrainoje ir Lenkijoje.

Saugas Janas Ciharovas Zaporožės „Metalurg“ klube rungtyniauja kartu su lietuviu Mindaugu Kalonu, o Dzimitri Molašas yra Manto Savėno ir Arūno Klimavičiaus komandos draugas Novosibirsko „Sibir“ (Rusija) ekipoje. Kiti futbolininkai atstovauja Baltarusijos komandoms. Daugiausia atstovų rinktinėje turi šalies čempionas Barysavo BATE.
 
Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas į komandą pakvietė 22 futbolininkus. Visi jie, išskyrus „Ekrano“ atstovą Ramūną Radavičių, į rinktinę atvyks iš užsienio klubų.

„Visose grandyse turime daug patyrusių žaidėjų, tačiau nė vienas neturėtų būti garantuotas dėl savo vietos. Pasibaigus jaunimo rinktinės atrankos varžyboms planuoju į rinktinę įtraukti tos komandos narių, savo eilės laukia ir šiemet rinktinėje išbandyti A lygos žaidėjai. Žais tie, kurie parodys geriausią formą“, – prieš draugišką mačą sakė R. Žutautas.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai