Paulius Valatkevičius   |   2011-06-04

Autsaiderių sindromas

  
Autsaiderių sindromas Po ketverių rungtynių Lietuvos ekipa turi keturis taškus.

Lietuvos futbiolo rinktinė penktadienį 0:2 pralaimėjo Lichtenšteino nacionalinei ekipai. Netikėta nesėkmė sukomplikavo Lietuvos futbolininkų padėtį kovojant dėl antrosios vietos „Euro 2012“ kvalifikacinio etapo I grupėje – per likusias trejas rungtynes būtina iškovoti 9 taškus. Tačiau tai padaryti bus ypač sunku, nes kovosime su škotais jų teritorijoje ir į Lietuvą atvyks pikti čekai.

Penktadienio rungtynės Vaduce dar kartą įrodė, kad dabartinė Lietuvos rinktinė yra griovėjų, o ne kūrėjų komanda. Kuomet mūsų komandos varžovai yra stipresnė ekipa, tuomet mes sukandę dantimis galime gintis, o pasitaikius progai – net ir įmušti. Tą matėme jau ne kartą, o paskutinis pavyzdys – šioje grupėje pasiekta pergalė prieš Čekiją jų teritorijoje. Tada pakako vieno tikslaus D.Šerno smūgio.
Lichtenšteino sostinėje įvarčius mušė tik šeimininkai, nors lietuviai į vartus šaudė daug dažniau. Į vartų plotą mūsų žaidėjai pataikė 6 kartus, o šalia jų kamuolys skriejo net 15. Tiesa, reikia pripažinti, kad kai kurie bandymai buvo desperatiški. Šeimininkai iš viso kamuolį vartų link pasiuntė 6 kartus ir du iš tų smūgių E.Šetkui buvo neatremiami. Svečiai kėlė net 10 kampinių, bet rezultato jokio.
 
Prieš rungtynes buvo nuogastavimų, kad lietuviams priklijuota favoritų etiketė gali pakišti koją, bet tokios pabaigos nesitikėjo net šeimininkai. Juolab kad jų sudėtyje nebuvo trijų pagrindinių žaidėjų. Lichtenšteinas atrankos cikluose iki penktadienio buvo neiškovojęs pergalės beveik ketverius metus.
 
Dabartinei Lietuvos rinktinei žaisti prieš tokio pat braižo komandą jų teritorijoje yra beprotiškai sudėtinga. Tą matėme prieš dvejus metus Fareruose, tą patį pamatėme ir penktadienį už Marijampolę mažesniame mieste šalia Reino. Lietuvos rinktinės treneris Raimondas Žutautas po rungtynių teigė, kad, jo akimis, žaidėjai nebuvo tinkamai nusiteikę ir galvojo apie atostogas. Liaudies išmintis byloja, kad tik kvailiai nepasimoko iš savo klaidų, o gal rinktinė jau buvo ištrynusi iš savo atminties skaudžią pamoką Fareruose?
 
Užmigusius kareivius mūšio lauke gali pažadinti priešo kulkų kruša, tačiau praleidę du įvarčius lietuviai gerai sustyguotą Lichtenšteino komandos gynybos bastijoną bandė pralaužti „bet kaip“ arba „kaip nors“. Tą po susitikimo pripažino ir R.Žutautas. Mūšio eiga priklauso ne tik nuo generolo paruošto plano, bet ir nuo to, kaip kareiviai jį vykdo. Planas neveikia, jeigu kareiviai jo nesilaiko. Tai elementaru. Ir tai, pirmiausia, yra generolo problema.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai