Tiesa.com   |   2015-04-15

A. Sabonio taurės turnyre – mažas stebuklas

A. Sabonio taurės turnyre – mažas stebuklas „Volfo“ vyrai iškovojo neįtikėtiną pergalę.

Praėjusio sekmadienio (04 12) popietę Londone gyvenantys krepšinio mėgėjai gavo didelę gero krepšinio dozę. Pirmieji į aikštę žengė Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) Mažosios taurės pusfinalyje kovojantys „Service Market“ ir „Švyturio“ klubai, ir pergalę minimaliu skirtumu šventė pastaroji ekipa. Kiek vėliau buvo žaidžiamos trys A. Sabonio taurės turnyro (ASTT) akistatos. Jose taip pat netrūko intrigų.

Savaitės rungtynės
Po trumpos pertraukos tęsiasi kovos pagrindinėse BLKL pirmenybėse, o pirmieji pusfinalio kovas pradėjo Mažojoje taurėje dalyvaujantys klubai – „Service Market“ (3) ir „Švyturys“ (2).

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau vėliau „Service Market“ vyrai perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo sąlygas. Tiesa, ilgą laiką skirtumas tarp komandų nebuvo didelis, tačiau trečiajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. Žemesnį reitingą turinti ekipa padidino apsukas ir, likus žaisti dešimt minučių, įgijo triuškinamą 14 taškų pranašumą (58:44). Atrodė, jog „Švyturio“ vyrai netrukus kapituliuos, bet viskas įvyko kiek kitaip. Pakeitusi gynybos sistemą pastaroji ekipa kiek apkarpė turėtą deficitą, o pagrindinio laiko pabaigoje surengusi neįtikėtiną spurtą (12:5) ne tik pavijo varžovus, bet ir išplėšė fantastišką pergalę.

Galutinis rezultatas – 68:67 „Švyturio“ ekipos naudai, tad viskas keliasi į antrąsias serijos rungtynes.
„Service Market“ komandos vadovas Jonas Kaskelis pasibaigus dvikovai kalbėjo trumpai: „Negaliu sakyti, jog anksčiau laiko patikėjom pergale, tiesiog vyko įtempta kova. Ketvirtame kėlinuke puolime pradėjome žaisti po vieną ir nepataikėme poros lengvų metimų. Niekas neprarasta, reikia susikaupti ir laimėti dvejas rungtynes iš eilės.“

Mažas stebuklas

Norėdami prasimušti į kitą ASTT etapą „Volfo“ (1–2) krepšininkai turėjo sukurti mažą stebuklą – įveikti „Saurum“ (1–2) atstovus ne mažesniu nei 25 taškų skirtumu. Nors atrodė, kad tai – kone utopinė užduotis, tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, turint didelį norą sporte viskas įmanoma.

Įpusėjus rungtynėms „Saurum“ vyrai dar pirmavo rezultatu 35:33. Tačiau po didžiosios pertraukos „Volfas“ padidino apsukas ir trečiojo ketvirčio pabaigoje įgijo dvylikos taškų pranašumą (60:48).
Tiesa, „Saurum“ atstovams buvo pavykę pristabdyti įsibėgėjusius varžovus ir išlaikyti ganėtinai saugų skirtumą iki pat lemiamo kėlinuko vidurio. Visgi susitikimo pabaigoje „Volfo“ vyrai tarsi prisiminė, kokio rezultato jiems reikia, ir „įjungę aukščiausią pavarą“ puolime ėmė pamažu judėti užsibrėžto tikslo link. Dvikovos pabaigoje virė tikras mūšis, o nuaidėjusi finalinė sirena užfiksavo rezultatą... 87:62 „Volfo“ ekipos naudai!
Įsivažiavo

Gerą atkirtį iš varžovų gavo vieni iš ASTT favoritų „Baltic Staff“ (3–0) vyrai, tik po atkaklios kovos rezultatu 68:64 įveikę „Medelyno“ (1–2) krepšininkus.

Favoritai blankiai pradėjo rungtynes, tačiau netrukus įsivažiavo ir įpusėjus dvikovai jau turėjo dviženklį pranašumą (38:28). Trečiajame kėlinuke skirtumas tarp ekipų išliko panašus, tad atrodė, jog nieko įdomaus sekmadienio vakarą nebevyks. Visgi „Medelyno“ komanda netikėtai atsitiesė ir likus žaisti penkias minutes dvikovoje atkūrė intrigą (54:56). Pagrindinio laiko pabaigoje vyko tikras nervų karas, kurį laimėjo ir trečiąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė šiek tiek labiau patyrusi „Baltic Staff“ ekipa.
Nugalėtojų komandą į priekį vedė galingą dvigubą dublį atlikęs Karolis Stepanavičius, pelnęs 29 taškus, atkovojęs 15 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 40 naudingumo balų.

Dešimt minučių

Lengviausią pergalę šventė „Seciro“ (2–1) krepšininkai, be didesnio vargo rezultatu 95:60 sutriuškinę „Sparta BC“ (0–3) ekipą. Intriga rungtynėse laikėsi vos dešimt minučių, o po to favoritai turėjo kuklią 5 taškų persvarą (22:17). Visgi vėliau „Seciro“ atstovai primetė varžovams sau naudingą žaidimo stilių bei sulig kiekviena minute ėmė didinti savo pranašumą. Dvikovos pabaigoje jis buvo triuškinamai didelis.
Įtikinama pergalė

Dar viena ASTT akistata įvyko penktadienio vakarą, kai susigrūmė dvi B grupės ekipos – „Lithuanian BC“ ir „Service Market“. Pastarajai ekipai kelią į kitą varžybų etapą galėjo atverti tik pergalė, o likus žaisti kelias minutes ji buvo ranka pasiekiama. Vis dėlto LBC atstovai šaltakraujiškiau sužaidė susitikimo pabaigą ir į savo sąskaitą įsirašė antrąjį tašką.

Iškovoję antrąją pergalę iš trijų galimų LBC krepšininkai laikinai pakilo į pirmąją B grupės vietą, tuo tarpu dvi nesėkmes per tiek pat dvikovų patyrę „Service Market“ vyrai kol kas yra turnyro lentelės apačioje.

Savaitės MVP

Naudingiausiu savaitės krepšininku tapo „Seciro“ atstovas Donatas Paulauskas. Jis dvikovoje su „Sparta BC“ ekipa pelnė 28 taškus, atkovojo 13 atšokusių kamuolių ir surinko net 41 naudingumo balą.

Žymos: Krepšinis Anglijoje