Tiesa.com   |   2015-03-04

A. Sabonio taurės turnyre – favoritų pergalės

A. Sabonio taurės turnyre – favoritų pergalės „Medelynas“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Londone ir Cambridge įvyko dar penkerios (ASTT) dvikovos, kuriose pergales šventė favoritėmis laikomos ekipos.

Neabejotinai atkakliausia kova vyko akistatoje tarp „Medelyno“ (1–1) ir „Seciro BC“ (1–1) ekipų, ją rezultatu 83:79 laimėjo pastaroji komanda. Dvikovą geriau pradėjo „Seciro“ vyrai. Sužaidus penkias minutes jie pirmavo rezultatu (13:6). Visgi netrukus „Medelyno“ ekipa atsigavo: pristabdžiusi varžovus ilgą laiką žengė su jais koja kojon, o fantastiškai sužaidusi antrojo kėlinuko pabaigą rungtynių pusiaukelėje įgijo šešių taškų pranašumą (47:41).
Po didžiosios pertraukos susitikimo scenarijus nė kiek nepakito – rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, tad nieko nuostabaus, jog rungtynių nugalėtojas ėmė aiškėti tik pačioje dvikovos pabaigoje. Likus žaisti penkias minutes „Medelynas“ dar turėjo minimalią persvarą (66:65), tačiau per likusį laiką sėkmingiau susikurtas progas išnaudojo „Seciro BC“ kolektyvas, tad nuaidėjus finalinei sirenai jis ir šventė sunkią pergalę.

„Seciro BC“: D. Paulauskas 21, A. Žukauskas (13 atk. kam.) 18, A. Čyzas (10 rez. perd.) 14.
„Medelynas“: Dovydas Drazdauskas 21, T. Beinorius (10 atk. kam.) ir A. Damušis po 16.
Šiokią tokią staigmeną pateikė „Lithuanian BC“ (1–1) kolektyvas, netikėtai lengvai rezultatu 75:63 įveikęs „Kyborgų“ (0–1) krepšininkus.

Jau nuo pirmųjų dvikovos minučių į priekį išsiveržę LBC krepšininkai tvirtai laikė susitikimo vairą savo rankose, greit susikrovė dviženklį pranašumą ir nė akimirkai neleido varžovams pagalvoti apie intrigos atkūrimą. Nors „Kyborgai“ minimalia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40–39), tačiau „Lithuanian BC“ pergalės link ėjo žymiai taikliau „iš žaidimo“ atakuodami krepšį (48 proc.–31 proc.) bei darydami kone dvigubai mažiau klaidų (7–13).

„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas puikiai žinojo nesėkmės priežastis: „Nelabai yra ką pakomentuoti. Mes nepataikėme metimų „iš žaidimo“, metėme vos 31 proc. taiklumu, nuo baudų metimų linijos – 59 proc. Su tokiu taiklumu sunku tikėtis įveikti varžovus.“
„Lithuanian BC“: Jordanas Mejeras 19, Tadas Buivydas 16, H. Danielius 11.
„Kyborgai“: U. Jegelevičius 15, Marius Baušys 11.
Solidžią pergalę šventė „Anykščių“ (2–0) komanda, rezultatu 81:59 palaužusi „Service Market“ (0–1) ekipą.

Dvikovos favoritais laikyti anykštėnai greit pateisino savo statusą ir jau pirmojo kėlinuko viduryje pirmavo rezultatu 8:2. Nors vėliau „Service Market“ puolimo mechanizmas įsisuko, tačiau „Anykščių“ ekipa demonstravo gerokai kokybiškesnį krepšinį ir į kiekvieną varžovų antpuolį atsakydavo sužaisdami dvigubai geresnę atkarpą.

Jei pirmoje rungtynių dalyje dar buvo galima pagalvoti apie intrigą, tai po didžiosios pertraukos anykštėnai nutolo nuo varžovų, įgijo triuškinamą persvarą ir galiausiai šventė lengvą pergalę. Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys buvo laimingas: „Pirmiausia norėčiau padėkoti abiem komandoms už gražų žaidimą. Pergalė nebuvo lengva, nes mūsų ekipa žaidė nesusikaupusi, o tai leido varžovams lemiamame kėlinuke priartėti iki 5 taškų. Visgi per likusias pagrindinio laiko minutes spurtavome ir iškovojome solidžią pergalę.“

„Anykščiai BC“: G. Inzelis 18, A. Bagdonas (19 atk. kam.) 16, A. Jaras 14.
„Service Market“: R. Anuškevič 20, M. Jakas 13.
Mažiausiai vargo sekmadienio popietę turėjo turnyro favorite laikoma „Baltic Staff“ (2–0) komanda, net 61 taško skirtumu rezultatu 108:47 patiesusi „Sparta BC“ (0–2) atstovus.

„Baltic Staff“: Karolis Stepanavičius (10 atk. kam., 6 rez. perd., 17/19 dvit., 59 naud. balai) 44, G. Zikorius (10 atk. kam.) 21, A. Padriezas (15 atk. kam., 40 naud. balų) 20.
„Sparta BC“: E. Marcinkevičius 12, D. Stankevičius ir Colin po 10.

Vienerios rungtynės įvyko Cambridge‘o mieste, kur varžosi ASTT D grupės ekipos, o jose „Švyturio“ (2–0) atstovai rezultatu 91:72 sutriuškino iki tol pralaimėjimų nepatyrusią „Kubus United“ (4–1) ekipą.
Pakiliai rungtynes pradėjusi „Švyturio“ komanda dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (23:10). Nors vėliau „Kubus United“ pakilo ant kojų ir ilgą laiką neleido varžovams didinti persvaros, tačiau itin prasta lemiamo kėlinuko pradžia sudaužė visas „jungtinės komandos“ viltis atgaivinti intrigą.
Gerai pradėję dvikovą „Švyturio“ krepšininkai dar geriau ją pabaigė ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė antrąją pergalę iš eilės.

„Švyturys“: Ovidijus Višinskis 27, Kęstutis Palubinskas 20, Eimantas Rimeikis 19.
„Kubus United“: Deividas Butkevičius (13 atk. kam.) 28, Mindaugas Spukas 14.

Žymos: Krepšinis Anglijoje