Tiesa.com   |   2010-10-25

A lygoje „Ekranui“ iki titulo trūksta vienos pergalės

  
A lygoje „Ekranui“ iki titulo trūksta vienos pergalės
© V.Knyzelis/LFF.lt
„Atleto“ ir „Klaipėdos“ rungtynių akimirka.

Savaitgalį A lygoje sužaistos 30-ojo turo rungtynės. Lyderis Panevėžio „Ekranas“ iškovojo svarbią pergalę ir priartėjo prie čempionų titulo, nes du svarbius taškus prarado Vilniaus „Žalgiris“, o kitose rungtynėse „Kruoja“ ir „Klaipėda“ nutraukė serijas be pergalių.

Veteranų įvarčiai lemtingi
Rungtynėse Klaipėdoje tarp „Ekrano“ ir Tauragės „Tauro“ pergalę panevėžiečiams nulėmė veteranų įvarčiai.
 
Permirkusioje aikštėje pirmąjį įvartį įmušė 35 metų puolėjas Egidijus Varnas, kuris pasinaudojo tuo, kad „Tauro“ vartininkas Olegas Borysenko netoli atmušė kamuolį ir pasižymėjo smūgiu galva. Antrąjį po pertraukos pelnė tikslią „Ekrano“ kombinaciją užbaigęs 38 metų saugas Deimantas Bička. „Tauras" galėjo sušvelninti atsilikimą po standartinių padėčių, bet tikslo nepasiekė ir pralaimėjo 0:2.
 
„Pergalę pasiekti nebuvo lengva, nes „Tauro" komanda gerai organizavo žaidimą. Rungtynės buvo kovingos ir sunkios. Džiaugiuosi, kad nugalėjome. Jokiu būdu dar negalvojame apie čempionų titulą. Liko dar dvi rungtynes ir reikia jas laimėti. Galvojame tik apie savo susitikimus. Jie viską ir nulems", - sakė „Ekrano" vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.
 
Kovingos lygiosios Gargžduose 

Vis tik „Ekranas“ sekmadienį sulaukė pagalbos iš Gargždų „Bangos“, kuri prieš savaitę nuliūdino ir Panevėžio klubą. Šį kartą „Banga“ sužaidė taikiai 1:1 su „Žalgiriu“. Sekmadienį į Gargždų gausiai susirinkę žiūrovai įvarčius išvydo pirmajame kėlinyje.
24 min. po buvusio „Žalgirio“ saugo, legionieriaus iš Moldovos Anatolijaus Ostapo baudos smūgio kamuolys įskriejo į vartus po rikošeto. Baigiantis kėliniui po Artūro Jeršovo ir Nerijaus Astrausko kombinacijos kamuolį į tuščius vartus pasiuntė „Žalgirio“ gynėjas Tomas Sirevičius.
 
Antrajame kėlinyje N.Astrauskas du kartus pataikė į virpstą, o šeimininkai rungtynes šeimininkai baigė dešimtiese dėl A.Ostapo pašalinimo, bet rezultatas nepasikeitė. „Žalgiris“ pasivijo „Sūduvą“, bet jau aštuoniais taškais atsilieka nuo „Ekrano“, kuriam čempionų titulą užtikrintų pergalė kitame ture.
 
„Kovingos lygiosios. Progų turėjome tiek „Banga“, tiek ir mes. Norint laimėti, reikia įmušti. Žaidėjams šios dienos rungtynėse neturiu jokių priekaištų. Tikėjomės iškovoti tris taškus, tenkinamės vienu“, - sakė „Žalgirio“ treneris Igoris Pankratjevas.
 
„Mušant įvarčius pasisekė tiek mums, tiek „Žalgiriui“. Dėkoju vaikinams už norą, ryžtą. Prieš mūsų namų rungtynes buvo šioks toks ažiotažas, nes "Žalgiris" - neeilinė komanda. Mūsų kolektyvas nenuvylė savų žiūrovų ir su jų pagalba sužaidėme kovingai. 1:1 - rezultatas, kuris atspindi rungtynes“, - teigė „Bangos“ strategas Arminas Narbekovas.
„Kruojos“ ir „Klaipėdos“ pergalės
 
Po ilgesnės pertraukos pergales iškovojo „Klaipėdos“ ir „Kruojos“ ekipos. Pastaroji namuose privertė pasiduoti „Mažeikių“ komandą. Abu įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje – 65 minutę pasižymėjo Tautvydas Švelna, o likus žaisti pora minučių rezultatą padidino Ernestas Veliulis. „Kruoją“ nuo „Bangos“ dabar skiria trys taškai, tačiau Pakruojo klubas yra sužaidęs rungtynėmis daugiau.
 
Į aštuntą vietą pakilo „Klaipėda“. Uostamiesčio komandai po permainingos ir rezultatyvios kovos pavyko priversti pasiduoti „Atletą“. Oresto Abramavičiaus smūgis galva dvikovos pradžioje išvedė klaipėdiečius į priekį. Tačiau po pertraukos Paulius Smaryginas išlygino, o Jauniaus Mikalausko uždirbtą 11 metrų baudinį realizavęs Vladas Petkevičius persverė rezultatą.
 
Vis dėlto „Atletas“ pirmavo neilgai. Po trijų minučių Marius Papšys įmušė paties uždirbtą baudinį, o 76 min. „Klaipėdos“ kontrataką tiksliai užbaigė Deividas Lukošius. „Atleto“ paskutinis šturmas nepavyko, o rungtynes kauniečiai baigė be pašalinto P.Smarygino. Kauno komanda ir toliau lieka be pergalių, o „Klaipėda“ aplenkė „Mažeikius“.
 
Rungtynių statistika:
„Tauras“ (Tauragė) – „Ekranas“ (Panevėžys) 0:2 (0:1)
Teisėjas: E.Gaigalas (Klaipėda), 150 žiūrovų
Įvarčiai: 19 min. E.Varnas, 65 min. D.Bička („Ekranas“)
Įspėjimai: 51 min. O.Buitkus, 85 min. D.Regelskis („Tauras“);
 
„Banga“ (Gargždai) – „Žalgiris“ (Vilnius) 1:1 (1:1)
Teisėjas: S.Slyva (Kaunas), 1350 žiūrovų
Įvarčiai: 24 min. A.Ostap („Banga“); 45+2 min. T.Sirevičius („Žalgiris“)
Įspėjimai: 67 min. A.Ostap („Banga“); 90+6 min. A.Vaskela („Žalgiris“)
Pašalinimai: 87 min. A.Ostap (už 2-ą geltoną) („Banga“)
 
„Kruoja“ (Pakruojis) – „Mažeikiai“ (Mažeikiai) 2:0 (0:0)
Teisėjas: J.Paškovskis (Vilnius), 110 žiūrovų
Įvarčiai: 65 min. T.Švelna, 88 min. E.Veliulis („Kruoja“)
Įspėjimai: nėra
 
„Atletas“ (Kaunas) – „Klaipėda“ (Klaipėda) 2:3 (0:1)
Teisėjas: N.Dunauskas (Vilnius), 150 žiūrovų
Įvarčiai: 55 min. P.Smaryginas, 66 min. (iš 11m.) V.Petkevičius („Atletas“); 6 min. O.Abramavičius, 69 min. (iš 11m.) M.Papšys, 76 min. Deividas Lukošius („Klaipėda“)
Įspėjimai: 50 min. M.Prieskenis, 83 min. E.Rūškys („Atletas“); 65 min. R.Bogužas, 82 min. J.Vilavičius („Klaipėda“)
Pašalinimai: 86 min. P.Smaryginas („Atletas“)
  

Komentarai

Naujausi straipsniai