Tiesa.com   |   BNS   |   2017-08-15

Taylor Swift laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo

  
Taylor Swift laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo
© Wikimedia nuotr.
Teismas priteisė T. Swift vieno dolerio vertės žalos atlyginimą.

JAV popmuzikos žvaigždė Taylor Swift pirmadienį turėjo puikią priežastį švęsti, nes laimėjo bylą dėl priekabiavimo, iškeltą vienam dabar jau buvusiam radijo muzikos laidų vedėjui.

Prisiekusieji Denverio federaliniame teisme keturias valandas svarstė ir galiausiai palaikė dainininkę procese prieš Davidą Muellerį. T. Swift skundėsi, kad 2013 metais kartu fotografuojantis D. Muelleris griebė jai už užpakalio.
Teismas priteisė T. Swift vieno dolerio vertės žalos atlyginimą, kaip ji to ir prašė.
 
Vėliau išplatintame pareiškime 27 metų dainininkė padėkojo teismui ir savo advokatų komandai už tai, kad jie „kovojo už mane ir visus tuos, kurie jaučiasi seksualinio išpuolio nutildyti“.
 
„Pripažįstu, kad turiu privilegijų, kurios gyvenime ir visuomenėje duoda naudos, ir galiu sau leisti didelių išlaidų gindamasi teisme, kaip šis, – sakė dainininkė. – Tikiuosi padėti toms, kurių balsai turėtų būti išgirsti. Todėl ketinu ateityje aukoti daugybei organizacijų, kurios padeda seksualinių išpuolių aukoms apsiginti.“
 
T. Swift teisme pasakojo, kaip 2013-ųjų birželį prieš jos koncertą Denverio stadione „Pepsi Center“ į užkulisius atėjęs radijo didžėjus D. Muelleris griebė jai už sėdmenų. Dėl šių kaltinimų po dviejų dienų jį iš darbo atleido vietos radijo stotis KYGO.
„Ne“ reiškia „ne“
 
2015-ųjų rugsėjį D.Muelleris padavė T.Swift į teismą ir reikalavo 3 mln. JAV dolerių, nes dėl jos kaltės jis esą praradęs darbą ir pragyvenimo šaltinį. Vyras teigė, kad atlikėja verčiau turėjo skambinti policijai, o ne jo vadybininkams. Tačiau teismas vyro skundą atmetė.
 
Proceso metu T. Swift advokatas Dougas Baldridge’as prisiekusiesiems sakė, kad šios bylos pagrindinis klausimas – ar tokiam žmogui kaip D. Muelleris galima leisti pulti moteris.
 
„Ar tokiems agresoriams kaip ponas Muelleris galima leisti paduoti į teismą savo aukas?“ – prisiekusiųjų klausė teisininkas.
Jo teigimu, priteistas vienas doleris „yra be galo vertingas“. „Tai parodo, kad „ne“ reiškia „ne“. Tai pasako visoms moterims, kad jos sprendžia, kas nutiks jų kūnams“, – pažymėjo D. Baldridge‘as.
 
Vėliau prie teismo rūmų advokatas žurnalistams sakė, kad „šiandien įvyko kai kas itin svarbaus“. „Tokiam žinomam žmogui, kaip T. Swift, prireikė atsistoti ir pasakyti „ne“. Tai labai daug reiškia kas ketvirtai moteriai, tampančiai seksualinių išpuolių auka“, – sakė jis.
 
  

Žymos: Teismas, Seksualinis priekabiavimas, Taylor Swift

Komentarai

Naujausi straipsniai