Tiesa.com, CNN.com   |   2019-08-20

Sasekso kunigaikščiai išvadinti veidmainiais: kalba apie aplinkosaugą, o skraido privačiais lėktuvais

  
Sasekso kunigaikščiai išvadinti veidmainiais: kalba apie aplinkosaugą, o skraido privačiais lėktuvais
© Instagram.com, SussexRoyal
Princas Harry ir Meghan Markle sulaukė kritikos

Aplinkos apsaugos kampanijų atstovai britų karališkosios šeimos narius Meghan Markle ir princą Harry išvadino veidmainiais po to, kai pora ilsėtis skrido privačiais lėktuvais.

Sasekso kunigaikščiai yra vieni iš aplinkos apsaugos aktyvistų, dažnai sako kalbas apie žmonių keliamą pavojų gamtai, kai tuo tarpu patys buvo įamžinti su sūnumi Archie lipantys į privatų lėktuvą, kuriuo skrido ilsėtis į pietų Prancūziją.
Britų laikraštis „The Sun“ teigė, kad pora į Jungtinę Karalystę iš saulėtosios Ibizos grįžo taip pat privačiu lėktuvu. Jei to dar nebūtų gana, jau po dviejų dienų šeima leidosi į dar vieną kelionę. Šįkart jie buvo pakviesti pasisvečiuoti pas dainininką Eltoną Johną jo namuose Nicoje.
 
Kritikai ginčijasi, kad Harry ir Meghan veiksmai prieštarauja jų padėčiai dėl klimatos kaitos, žinant, kad lėktuvai ir aviacija yra vienididžiausių aplinkos teršėjų. Jie išskiria net 2 proc. visų aplinkai kenksmingų dujų. Be to, privatūs lėktuvai palieka gerokai didesnius aplinkos taršos pėdsakus, nei komerciniai.
 
„CNN“ susisiekus su Bakingamo rūmų atstovais, šią situaciją komentuoti atsisakyta.
 
Siunčia blogą žinutę
Rugpjūčio pradžioje pats princas Harry interviu su Jane Goodall britiškajame „Vogue“ užsiminė su žmona planuojantys susilaukti ne daugiau dviejų vaikų, taip siekiant apsaugoti planetą. Jis taip pat kalbėjo apie „gąsdinančius“ klimato kaitos padarinius.
 
Liepą pora savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyrą skyrė gamtos apsaugai. Viename įraše buvo pasidalyta princo Harry citata: „Žemėje gyvenant beveik 7,7 mlrd. žmonių, kiekvienas pasirinkimas, kiekvienas pėdsakas, kiekvienas veiksmas yra labai svarbus.“
 
View this post on Instagram

As a continuation of our monthly social awareness approach to shine a light on the accounts that are working towards positive change, for the month of July we turn our attention to the environment. There is a ticking clock to protect our planet - with climate change, the deterioration of our natural resources, endangerment of sacred wildlife, the impact of plastics and microplastics, and fossil fuel emissions, we are jeopardizing this beautiful place we call home - for ourselves and for future generations. Let’s save it. Let’s do our part. Quote from The Duke of Sussex: “Environmental damage has been treated as a necessary by-product of economic growth. So deeply ingrained is this thinking that it has been considered part of the natural order that humankind’s development comes at the expense of our planet. Only now are we starting to notice and understand the damage that we’ve been causing. With nearly 7.7 billion people inhabiting this Earth, every choice, every footprint, every action makes a difference.” *********************************************************** Please visit the accounts we are following this month for more details on how you can make great change and help save our planet. We can only do this together, and every little bit helps. 🌏 All photos included are from the above accounts

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

 
Kampanijos „Transport and Environment“ aviacijos ir siuntų paregūnė Lucy Gilliam „CNN“ sakė, kad privačiais lėktuvais skraidantys karališkosios šeimos nariai „siunčia blogą žinutę“.
„Privatūs lėktuvai yra labai panašūs į komercinius, tik kad jie skraidina mažiau žmonių, tad ir jų paliekamas pėdsakas (vienam žmogui) yra gerokai didesnis, – sakė ji. – Privatūs lėktuvai suvartoja 10 kartų daugiau kuro žmogui nei komerciniai.“
 
L. Gilliam pridūrė, kad dabar „kaip niekad svarbu atkreipti dėmesį į karališkųjų šeimų ir žvaigždžių veidmaniškumą“, kai kalbama apie keliavimo įpročius.
 
„Jei esame nusiteikę kovoti su klimato kaita, turime surimtėti. Šios problemos neišspręsime, jei elitas nepakeis savo elgesio“, – tęsė ji.
 
Sasekso kunigaikščių keliones smulkiai aprašius užsienio žiniasklaidai, į tai sureagavo ir E. Johnas, pas kurį privačiu lėktuvu ir skrido pora. Dainininkas pranešimus apie Meghan ir Harry kelionę į Nicą pavadino „iškraipytais ir piktavališkais“. E. Johnas teigė, kad su vyru Davidu Furnishu už kelionę privačiu lėktuvu į Nicą ir iš jos juodu sumokėjo dėl saugumo priežasčių ir kad po to paaukojo labdaros organizacijai, saugančiai gamtą.
 
„Po chaotiškų metų ir sunkaus darbo bei atsidavimo labdaros organizacijoms, Davidas ir aš norėjome, kad jauna šeima pasimėgautų privačiu poilsiu mūsų saugiuose ir ramiuose namuose“, – socialiniame tinkle rašė E. Johnas.
Karališkosios šeimos ekspertas Richardas Fitzwilliamsas teigė, kad dėl jų statuso Harry ir Meghan negali skraidyti komerciniais lėktuvais, bet pridūrė, kad pora turėtų suvokti, kaip tokie veiksmai bus priimti visuomenės, žinant apie jų globojamas labdaros organizacijas ir kampanijas.
 
„Žinome, kad jie keliauja privačiais (lėktuvais – red. past.), bet tai prieštarauja jų misijai padėti išgelbėti planetą. Jie privalo tikėtis kritikos, jei ir toliau mus visus skatins prisidėti prie klimato kaitos pristabdymo“, – sakė ekspertas.
 
  

Žymos: Princas Harry, Kelionės, Lėktuvai, klimato kaita, aplinkosauga, Meghan Markle

Komentarai

Naujausi straipsniai