tiesa.com   |   2015-06-09

„Mis Japonija“ kaltinama esanti nepanaši į ... japonę

  
„Mis Japonija“ kaltinama esanti nepanaši į ... japonę
© pinterest.com
Skandalas kilo dėl tamsiaodei atitekusio gražiausios japonės titulo.

Pirmą kartą Japonijos grožio konkurse triumfavo ne tik japonų kraujo turinti gražuolė Ariana Miyamoto. 20-metė mergina yra pirmoji mišrios rasės nugalėtoja šiame konkurse. Merginos mama japonė, o tėtis ‒ afroamerikietis. Todėl interneto vartotojai merginą užsipuolė, esą „negrynakraujė japonė“ neverta „Mis Japonijos” titulo.

Kaip pranešė independent.co.uk, mergina gimė ir užaugo Nagasaki mieste Japonijoje, o japonų kalba – jos gimtoji. Be to, gražuolės mama – tikra japonė, augusi Sasebo mieste.
Tačiau „Twitter “ vartotojai netruko karūnuotą gražuolę praminti „hafu“, nuo angliško žodžio „half“, reiškiančio pusę.
 
Šalyje, kurioje maždaug 98 procentai žmonių yra tos pačios rasės, Ariana Miyamoto buvo terorizuojama, nes išsiskiria išvaizda. „Mokykloje į mane žmonės mėtydavo šiukšles“, - sakė mergina bei pridūrė, kad nuolat kentėdavo rasistines patyčias.
 
Vieni merginos pergale džiaugiasi, kadangi tai reiškia rasizmo silpnėjimą Japonijoje ir reikšmės „kas yra japonas“ praplėtimą. Štai Temple universiteto (Tokijuje) Azijos studijų profesorius Jeffas Kingstonas pastebėjo, kad Japonijoje žmonės dažnai susiduria su diskriminacija ir išankstiniu nusistatymu.
 
Vis dėlto, daugelis laikosi nuomonės, kad mergina neturėtų atstovauti šaliai, kadangi „pusė - tai ne 100 proc. japoniškumo”, - tvirtino aukštosios mokyklos studentas Tomoki Nogami. Jo nuomone, japonių grožio etalonas neatsiejamas nuo baltos lyg porcelianas odos.
  

Žymos: Miss Japonija

Komentarai

Naujausi straipsniai