Tiesa.com, delfi.lt   |   2018-08-19

Kas paveldės sostą po Elžbietos II mirties?

  
Kas paveldės sostą po Elžbietos II mirties?
© Queen Elizabeth II Facebook

2015 m. rugsėjo 9 d. dabartinė Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II tapo ilgiausiai šalį valdančia monarche. Skaičiuojant nuo tos dienos sostas Jos didenybei priklauso ilgiau nei jos prosenelei karalienei Viktorijai. 2017 m. vasario 6 d. Elžbieta II tapo pirmąja Britanijos monarche atšventusia safyrinį valdymo jubiliejų – 65-ąsias savo karūnavimo metines.

Princas Charlesas
Princas Charlesas, vyriausias karalienės sūnus, jau šešetą dešimtmečių yra pirmas eilėje į Britanijos monarcho sostą. Šis laikotarpis ilgesnis nei bet kurio kito sosto įpėdinio per visą šalies istoriją.
 
Princas Williamas
 
Antras eilėje į sostą – princas Williamas – karalienės anūkas, princo Charleso ir amžinatilsį princesės Dianos vyresnysis sūnus.
 
Princas George‘as
 
Trečias pagal eiliškumą – Jos didenybės proanūkis, princo Charles‘o anūkas, princo Williamo ir jo sutuoktinės Kate Middleton vyresnysis sūnus Pirncas George‘as. Iki jo gimimo trečia vieta pagal eilę atiteko jo dėdei princui Harry.
 
Princesė Charlotte
Karalienės proanūkei, princo Charleso anūkei, antrai princo Williamo ir K. Middleton atžalai princesei Charlotte tenka ketvirta vieta eilėje į Britanijos monarcho sostą. Tai pirmas kartas Didžiosios Britanijos istorijoje, kai moteriškos lyties karališkosios šeimos narės vieta eilėje į sostą nebuvo pakoreguota jaunesnio brolio gimimo. Taisyklė, pagal kurią būsimas monarchas tituluojamas atsižvelgiant į gimimo metus, o ne į lytį, įsigaliojo su 2013 metais priimtu sosto paveldėjimo aktu.
 
Princas Louisas
 
Tai yra karalienės proanūkis, princo Charleso anūkas, trečias princo Williamo ir K. Middleton vaikas. Nors yra tik kelių mėnesių amžiaus, būtent šis karališkosios šeimos narys yra penktas eilėje į sostą.
 
Princas Harry
 
Šeštas pagal eiliškumą sosto įpėdinis – karalienės anūkas, jaunėlis princo Charleso ir velionės princesės Dianos sūnus princas Harry.
Princas Andrew
 
Princas Andrew, antras karalienės sūnus, yra septintas eilėje į sostą.
 
Princesė Beatrice
 
Aštunta pagal eilę sosto paveldėtoja – vyresnėlė princo Andrew ir buvusios jo žmonos Sarah‘os Ferguson duktė Princesė Beatrice.
 
Princesė Eugenie
Devinta potencialių sosto įpėdinių sąraše – dar viena karalienės Elžbietos II anūkė, jaunėlė princo Andrew ir S. Ferguson duktė princesė Eugenie.
 
ŠALTINIS:delfi.lt
 
  

Žymos: Karalienė Elžbieta II, paveldėjimas, princai, sostas, karaliai

Komentarai

Naujausi straipsniai