Tiesa.com   |   BNS   |   2018-05-25

Holivudo magnatas Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai

  
Holivudo magnatas Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai
© Flickr nuotr.
Kažkada gerbto prodiuserio, kurio filmai pelnė dešimtis „Oskarų“, karjera žlugo.
H. Weinsteinas bus apkaltintas moters išžaginimu ir kitos moters privertimu atlikti jam oralinio sekso aktą.

Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas penktadienį atvyko į Niujorko policijos nuovadą pasiduoti pareigūnams dėl kaltinimų lytiniais nusikaltimais, praėjus beveik aštuoniems mėnesiams po to, kai jo sėkmingą karjerą sužlugdė daugybės moterų kaltinimai ir prasidėjęs pasaulinis judėjimas #MeToo.

 
Susikompromitavęs buvęs įtakingas Holivudo prodiuseris į policiją atvyko prieš pat 7 val. 30 min. vietos (14 val. 30 min. Lietuvos) laiku dėvėdamas susagstomus marškinius ir tamsios spalvos švarką. Prie nuovados jo laukė dešimtys fotografų ir televizijos operatorių, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.
JAV žiniasklaida praneša, kad buvusį įtakingą prodiuserį kaltina Manhatano didžioji žiuri.
 
Policijos nuovadoje jis turėtų būti nufotografuotas ir paimti jo pirštų atspaudai. Vėliau H. Weinsteinas turėtų stoti prieš Manhatano teismą, kur, kaip praneša „The New York Times“, jis sumokės 1 mln. dolerių užstatą ir sutiks dėvėti kontrolės prietaisą.
 
Taip pat bus apribotos jo galimybės išvykti, o pareigūnai paims jo pasą.
 
Manhatano rajono prokuratūra ir Niujorko policija tyrimą jo atžvilgiu vykdė kelis mėnesius, didėjant judėjimo „Time's Up“ spaudimui patraukti prodiuserį atsakomybėn.
 
Penktadienio pasirodymas teisme žymėtų pirmus kriminalinius kaltinimus dukart vedusiam buvusiam kino studijos bosui.
 
Remdamasi neįvardytu šaltiniu televizija CNN ketvirtadienį vakare pranešė, kad H. Weinsteinas bus apkaltintas moters išžaginimu ir kitos moters privertimu atlikti jam oralinio sekso aktą.
Niujorko laikraščiai „The New York Times“ ir „Daily News“ anksčiau pranešė, jog kaltinimai H. Weinsteinui bus susiję su mažiausiai viena jį kaltinančia moterimi, Lucia Evans, tvirtinančia, kad jis 2004 metais privertė ją atlikti oralinio sekso aktą.
 
Tačiau anksčiau policija patvirtino aktyviai vykdanti tyrimą dėl H. Weinsteino veiksmų L. Evans, kuri tuo metu buvo karjeros siekianti jauna aktorė, atžvilgiu.
 
Niujorko policija taip pat patvirtino esant rimtų įtarimų dėl išžaginimo. Serialo „Sausas įstatymas“ (Boardwalk Empire) aktorė Paz de la Huerta kaltina H. Weinsteiną 2010 metų pabaigoje du kartus ją išžaginus jos bute Niujorke.
 
„Žingsnis teisingumo link“
 
Magnato karjera griuvo pernai spalį, po skandalingų „The New York Times“ ir žurnalo „The New Yorker“ straipsnių, kurie Jungtinėse Valstijose žymi persilaužimą lytinio priekabiavimo klausimu ir pelnė abiem leidiniams Pulitzerio (Pulicerio) premiją.
Moterys iš viso pasaulio prabilo apie panašius nederamo vyrų elgesio atvejus.
 
66 metų H. Weinsteiną lytiniu priekabiavimu ar lytine prievarta jau yra viešai apkaltinusios daugiau kaip 100 moterų.
 
Daugiau kaip dvi dešimtys aktorių, tarp jų Salma Hayek, Gwyneth Paltrow ir Angelina Jolie, sako, kad H. Weinsteinas prie jų lytiškai priekabiavo. Kelios aktorės, įskaitant Asią Argento ir Rose McGowan, teigia, kad prodiuseris jas išžagino.
 
„Žengėme dar vieną žingsnį teisingumo link“, – sakė R. McGowan, kurią citavo žurnalas „Variety“.
 
L. Evans, kuri dabar yra rinkodaros konsultantė, „The New Yorker“ sakė, kad H. Weinsteinas 2004 metais priėjo prie jos viename klube ir kad vėliau asistentas paskyrė susitikimą dienos metu studijos „Miramax“ biure Traibekoje.
„Jis privertė mane patenkinti jį oraliniu būdu. Nuolat kartojau, kad to nenoriu, prašiau liautis, – sakė ji. – Kažkaip pasidaviau. Tai baisiausia dalis ir štai kodėl jis galėjo daryti tai taip ilgai, daugybei moterų: žmonės pasiduoda ir jaučiasi, tarsi būtų patys kalti.“
 
H. Weinsteinas neigia bet kokius lytinius santykius be abipusio sutikimo ir, kaip pranešama, gydėsi dėl priklausomybės nuo sekso.
 
Taip pat pranešama, kad Manhatane jo atžvilgiu vykdomas federalinis tyrimas.
 
Be to, buvo pateikta daugybė civilinių ieškinių, o jį atleidusi kompanija „The Weinstein Company“ padavė dokumentus dėl bankroto.
 
„Žiniasklaidos cirkas“
 
H. Weinsteino žmona, mados dizainerė Georgina Chapman, dabar su juo skiriasi, o kiti tyrimai vyksta Londone ir Los Andžele.
 
„Tai bus žiniasklaidos cirkas“, – naujienų agentūrai AFP sakė advokatė Julie Rendelman, kuri perspėjo, kad iki bet kokio teismo proceso dar laukia ilgas kelias.
 
Lytinės prievartos bylas, ypač dėl seniai įvykusių nusikaltimų, labai sunku tirti, nes paprastai būna labai nedaug arba išvis nebūna įkalčių.
 
H. Weinsteinas B. Brafmaną, vieną garsiausių Amerikos advokatų, nusisamdė lapkričio mėnesį, kelios dienos po Niujorko policijos pareiškimo, kad ji renka įrodymus galimam arešto orderiui.
 
„Galima tikėtis, kad jis kovos labai atkakliai“, – apie B. Brafmaną sakė J. Rendelman.
 
Tarp buvusių jo klientų yra buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) bosas Dominique'as Straussas-Kahnas, kuris galiausiai išvengė kriminalinio baudžiamojo persekiojimo už įtariamą lytinės prievartos atvejį 2011 metais.
 
Manhatano rajono prokuroras Cyrusas Vance'as (Sairesas Vansas), kurio byla D. Straussui-Kahnui subliuško, buvo kritikuojamas už tai, kad prieš trejus metus neiškėlė bylos H. Weinsteinui.
 
Italų modelis Ambra Battilana Gutierrez (Ambra Batilana Gutjeres) 2015-aisiais kaltino H. Weinsteiną priekabiavimu, bet prokuroras galiausiai nusprendė, kad patraukimui baudžiamojon atsakomybėn įrodymų nepakanka.
 
Reikalaujant garsių Holivudo aktorių vadovaujamam judėjimui „Time's Up“, pareigūnai kovo mėnesį pažadėjo „patikrinti“ tą sprendimą.
  

Žymos: Seksualinis priekabiautojas, seksualinė prievarta, Harvey Weinsteinas

Komentarai

Naujausi straipsniai