Tiesa.com   |   2018-08-03

Kinai atliko G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“

  
Kinai atliko G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“  Kinai išmoko garsią lietuvišką dainą.
Dainuojantys svečiai iš Kinijos yra būsimi lietuvių kalbos specialistai

Pirmą kartą kinai besilankantys Lietuvoje, lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų atidaryme visus nustebino atlikę Gyčio Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“.

Šešioliktus metus užsieniečiai traukia į Lietuvos edukologijos universitetą, kuriame vyksta lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Šiemet juose mokysis šimtas užsieniečių iš dvidešimt aštuonių pasaulio šalių. Kursų atidaryme dalyviai ne tik susipažino, bet ir skambėjo gruzinų, kinų atliekamos lietuviškos dainos. Net vienuolika kinų, atvykusių iš Pekino užsienio universiteto ten nuo praėjusio rudens, kinai pradėjo krimsti lietuvių kalbos bakalauro studijas.
Jie būsimi lietuvių kalbos specialistai. 
 
Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė Vilma Leonavičienė prisimena, jog kitakalbių mokymu susidomėjo visai atsitiktinai.
 
„Prieš šešiolika metų neišsigandau priimti gyvenimo iššūkio – mokyti užsieniečius lietuvių kalbos. Tą kartą teko mokyti dvylika karių iš Čečėnijos. Tai buvo vyrai, jauni vaikinai tiesiai iš fronto, atkeliavo į Lietuvą, kur intensyviai mokėsi mūsų kalbos. Vėliau jie įstojo į Europos ir Amerikos universitetus“, – pasakoja Vilma Leonavičienė.
 
Kiekvienais metais tiek kursų organizatorę, tiek dėstytojų ir mentorių komanda vis dar stebina užsieniečių istorijos.
 
„Niekas neįsivaizdavo, jog Pekine bus lietuvių kalbos bakalauro studijos, japonė rašys magistro darbą apie Lietuvos muziejus, kolumbė pradės mokytis lietuvių kalbos dėl meilės lietuviui, lietuviškų šaknų turintys argentiniečiai, kanadietis išvys savo tėvo, senelių gimtinę. Dauguma šiuos studentus vienija meilė lietuvių kalbai ir Lietuvai “, – teigia Vilma Leonavičienė.
 
Dainos originalas: Anksčiau šią dainą atliko ir vienas Japonijos choras:
  

Žymos: Kinija, Gytis Paškevičius, kinai, mano kraštas, užsieniečiai lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai