Sigita Limontaitė   |   2013-11-18

K. Smoriginas scenoje rūkė ir žegnojosi (daina iš spektaklio) 

  
K. Smoriginas scenoje rūkė ir žegnojosi (daina iš spektaklio)
© Sigitas Matulis
K. Smoriginas pribloškė teatro mylėtojus Anglijoje.

„Sūnus sako man: „žiūrėk, tėveli, dėdė žemę glosto“. Neištvėriau. Sakau – į šūdą dėdė įlipo, šuns šūdą geriausiu atveju. Ir staiga pasigailėjau. Juk vaikas į viską žiūri pozityviai.“, - tokiais žodžiais Kostas Smoriginas pradėjo mono šou „Purvas“, lapkričio 15 ir 16 d. Pristatytą Anglijos publikai.

 Purvas gatvėje, televizijoje ir ant žmonių kūnų K. Smorigino lūpose tranformavosi į dvasinį purvą, ir rutiną – „nuobodų geležinkelį be jokių atšakų“. S. Parulskio sukurta pjesė apėmė skaudžiausius ir esminius kiekvieno žmogaus gyvenimo aspektus. „Aktorių trio“ dainininkas scenoje kandžiai kalbėjo apie religiją bei Dievo vaidmenį kasdieniame gyvenime, seksą, tarpusavio santykius ir net mirtį.
Apie mirtį aktorius pasakojo itin liūdnai. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
 
Spektaklio varikliu ir priežastimi pasirinktas vidutinio amžiaus vyro gyvenimas, kurį žmona išvijo iš namų. Vienišas sėdėdamas parke vyras prisiminė sunkiausius ir juokingiausius savo gyvenimo aspektus. Bendraudamas su žiūrovais, K. Smoriginas skverbėsi į jų sielas kalbėdamas apie palaidotą tėvą ir auginamą sūnų, kuris galiausiai palaidos jį patį.
 
K. Smorigino vaidyba stebino žiūrovus. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
 
Sunkias temas, privertusias žiūrovų salėje įsivyrauti mirtinai tylai, aktorius keitė šmaikščiais nutikimais ir įžvalgomis: „Jei aš būčiau Dievas, padaryčiau taip, kad popiežiui, skaitant Šventąjį raštą, įvyktų erekcija“.
Odė V. Šapranauskui
 
Pjesė „Purvas“ buvo sukurta aktoriui Vytautui Šapranauskui. K. Smorigino noras perteikti vaidmenį taip, kaip tai būtų daręs V. Šapranauskas, buvo aiškiai jaučiamas pirmąją spektaklio dalį. Retkarčiais užsimerkus net atrodė, kad scenoje spjaudosi ir apie seksą kalba pats V. Šapranauskas.
 
Svarstydamas apie moters ir vyro kūno senėjimą, K. Smoriginas teigė, jog visi vyrai stengiasi pabėgti nuo senėjimo. „Mano amžiaus vyrai skirtingai su tuo kovoja: vieni girebiasi jaunesnės mergos, kiti butelio ar kilpos“, - frazė, tiesiogiai apibūdinusi V. Šapranausko asmeninį gyvenimą, pribloškė žiūrovus. Po jos aktoriui persižegnojus ir uždainavus graudžią baladę „Safe our souls, please, my God“ ne vienas žiūrovas paslapčia nubraukė ašarą.
 
Šou metu K. Smoriginas kalbėjo apie Dievą. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
„Tiesa“ kalbino spektaklį stebėjusius Oną ir Rimą, kurie teigė pirmą kartą žiūrėję mono spektaklį. „Galvojome, kad gali būti nuobodu klausytis vieno žmogaus, bet Kostas – profesionalas ir tai buvo jaučiama. Dėmėsį prikaustė jo veido išraiškos, intonacija ir pats tekstas – atrodė, kad jis pasakojo apie mūsų gyvenimą“, - sakė Rimas. Jo žmona, pritardama vyrui, pabrėžė dar kelis aspektus: „Man labai patiko, kad mono šou buvo ir spektaklis, ir koncertas, nes aktorius į vaidinimą įtraukė dainų. Taip pat labai smagiai žaidė su publika – pasakoja apie mirtį, ligą, santuokinio gyvenimo sunkumus ir staiga įpina anekdotą, užsirūko arba nupasakoja tokią juokingą situaciją, kad iškart pamiršti ką tik skambėjusį skausmą. Juk toks ir yra gyvenimas – vieną akimirką glosto, kitą baudžia“.
 
Baigdamas vaidinimą, aktorius pasakė, kad jam niekad nėra tekę vaidinti moters, tačiau va dabar gavo pamotės vaidmenį „Pelenėje“, prasisegė švarką, po kuriuo nebuvo apsirengęs nieko kito, tik moterišką korsetą. „Matavausi šį kostiumą, įėjo manoji ir kad sukliks: „iškrypėlis, maniakas!“ Prisaikdinęs žiūrovus niekam nesakyti apie šį nutikimą, pasirodymus Anglijos lietuviams aktorius baigė pasakojimu apie gyvenimą dideliame mieste ir daina „Man per trumpos šio miesto gatvės“.
 
Sausio 18 d. mono šou dar kartą bus rodomas Londono publikai.
 
K. Smoriginas atsakinėjo į žiūrovų užduodamus klausimus. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
 
Mono šou "Purvas" personažą žmona išvijo iš namų. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
Pasibaigus šou žiūrovai aktoriui plojo atsistoję. (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
 
Pasirodymus K. Smoriginas baigė daina "Man per trumpos šio miesto gatvės". (nuotr. aut. Sigitas Matulis)
 
Dėkojame renginio rėmėjams: "Levenes", "LCC pinigų perlaidos", "Sunny Holidays" bei restorano "Kaimas" savininkui Aidui už pagalbą organizuojant renginį Peterborough'e.
 
Dainą iš spektaklio galite išgirsti čia:
 
 

  

Žymos: teatras, Muzika,

Komentarai

Naujausi straipsniai