Tiesa.com   |   2015-11-30

Atsakymas Dž. Butkutei dėl Londone įvykusio koncerto „Aš – Karalienė“

  
Atsakymas Dž. Butkutei dėl Londone įvykusio koncerto „Aš – Karalienė“
Surganizuoti koncertus galime, galime sukviesti žmones į juos, bet garantuoti, kad žmonės gerbs vienas kitą koncerto metu – negalime.

Penktadienį įvykęs didžiulio populiarumo sulaukęs Džordanos Butkutės koncertas virto į didžiulį, jau kelias dienas trunkanti tarptautinį kivirčą. Netrukus po koncerto internetinėje erdvėje užvirė dainininkės gerbėjų diskusijos dėl pasirodymo metu vykusių apsistumdymų. Šią žinią netrukus išplatino dauguma Lietuvos naujienų portalų.

Išsigando Anglijoje gyvenančių gerbėjų
Į diskusiją įsijungė ir žinomi Lietuvos žmonės. Netrukus po to Jungtinėje Karalystėje (JK) gyvenančius lietuvius apskriejo žinia, jog išgirdęs atsiliepimus apie Dž. Butkutės koncertą Londone, koncertinio turo atsisakė ir legendinis atlikėjas Andrius Mamontovas.
 
„Norisi, kad būtų užtikrintas visų apsilankiusiųjų saugumas ir kad netinkamai besielgiantys asmenys netrukdytų atėjusiems klausytis muzikos. Nors mano koncertuose didelių nesusipratimų nebūna (didžioji mano auditorijos dalis - kultūringi ir aplinkinius gerbiantys žmonės), tačiau buvo planuojama groti tame pačiame Londono klube, kur pasirodė ir visų mylima Džordana.”, - rašė dainininkas.
 
Eilių į koncertą nesitikėjo
 
Po šitiek žiniasklaidos dėmesio sulaukusio koncerto atsaką davė ir pati Lietuvos scenos karalienė Dž.Butkutė. Savo „Facebook” paskyroje dainininkė rašė:
„Tiesą pasakius jau pavargau stebėti kaip eilinį kartą lieku be kaltės kalta. <…>
Dar noriu pasakyti keletą žodžių apie tai kas atsitiko Londone. Beprotiška eile, kelių valandų laukimas, kad patekti į salę. Taip, aš suprantu, kad po visų tragiškų teroristinių išpuolių, visur yra sustiprintas saugumas, bet ... nesuprantu organizatorių kurie to nenumatė.”
 
„Belaukiant Džordanos Butkutės koncerto „Aš – Karalienė“ Londone, gavome griežtus ir labai aiškius nurodymus dėl iškilusios teroristinių aktų grėsmės: užtikrinti susirinkusiųjų saugumą ir visus žmones nuodugniai patikrinti prieš jiems patenkant į koncertų salę. Gal tik atvykusiems iš Lietuvos tokie reikalavimai ir atrodo perdėti ar nepagrįsti, tačiau gyvenantiems Jungtinės Karalystės sostinėje jie visiškai įprasti ir suprantami”, - aiškino koncerto organizatorė Ingrida Davison.
 
„Dž. Butkutės koncertas nebuvo pirmasis mūsų organizuojamas koncertas, tad mes puikiai žinome, kiek apsaugos punktų įrengti, kad žmonės laiku ir be didesnių nepatogumų patektų į salę. Šį kartą buvo pastatytas maksimalus praleidimo punktų skaičius”, - pridėjo I. Davison.
 
Koncerto laukė už scenos
Dž. Butkutė teigė, kad kartu su savo gerbėjais nerimavo dėl uždelstos koncerto pradžios: „Brangieji, jus dvi valandas stovėjote eilėje, o aš su grupe tas pačias dvi valandas stovėjome užkulisiuose, kaip kareiviai, pilnoje parengtyje, kad bet kuriuo momentu eiti į sceną. Taip, dvi ilgas ilgas valandas stovėjau ir laukiau kaip ir jus. Tikiuosi, suprantate,kad nuo to laukimo nei savijauta, nei nuotaika tikrai nepagerėjo, kaip ir jūsų.”
 
Pasak I. Davison, koncerto pradžios laikas dar dieną buvo suderintas su Dž. Butkutės vadybininku Elegijumi Strasevičiumi. Jis puikiai žinojo, kada prasidės šou ir tik nuo jo priklausė, ar jis informuos muzikantus ir Dž. Butkutę apie koncerto pradžios laiką. Renginio bilietuose taip pat buvo labai aiškiai nurodyta, kad 18.30 atidaromos durys.
 
„Koncertą planavome pradėti 20 val. ir pavėlavome tik pusvalandį, nes žmonių srautai buvo tikrai dideli. Mūsų koncertas tikrai nebuvo pirmas ir paskutinis, kuriame reikėjo palaukti atlikėjo pasirodymo pradžios, tačiau laukimas truko vos pusvalandį. Nežinau, kodėl Dž. Butkutė nepasikalbėjo su savo vyru ir vadybininku, kuris iš anksto žinojo koncerto pradžios laiką, tačiau galiu užtikrinti, kad viskas buvo suderinta su dainininkės atstovais, ir niekas nevyko be jų žinios ir palaiminimo”, - situaciją komentavo už renginį atsakinga I. Davison.
 
Techninius reikalavimus išpildė
 
Dž. Butkutė taip pat teigė, kad savo techninius reikalavimus organizatoriams buvo pateikę pakankamai senai. „Laiko visą tai įgyvendinti buvo daugiau nei pakankamai. Ką radome atvažiavę - geriausiu atveju 50% to, ko prašėme! Visa laimė, kad mūsų žmonės, atsakingi už garsą (dėl visa ko !!!) Buvo su savimi atsivežę tą minimumą ko galėjo prireikti”, - piktinosi atlikėja.
Tuo tarpu I. Davison teigė: „Džordanos koncertinio turo „Aš - Karalienė" koncertui Londone ruošėmės ilgai ir atsakingai. Su atlikėjos vadybininku derinome detales ir tenkinome jų keliamus reikalavimus. Žinoma, mes suprantame, kad koncerte - vienas svarbiausių dalykų yra kokybiškas garsas, tad maloniai sutikome, kad atsakingas žmogus atskristų iš Lietuvos likus mėnesiui iki koncerto ir apžiūrėtų patalpas, įvertintų visus niuansus, kurie padės arba trukdys surengti gero ir kokybiško garso renginį. Iš garso režisieriaus neišgirdome nei vieno priekaišto, o visus iškeltus reikalavimus, t.y aparatūros sarašus, kas turi būti išnuomota papildomai, patenkinome. Visos techninės sąlygos prieš koncertą atsakingiems žmonėms tiko. Be to, dalis reikalingos technikos ir instrumentai, reikalingi nuomotoje salėje surengti kokybišką koncertą, buvo atsivežti pačios „Aš – Karalienė“ komandos iš Lietuvos.
 
Priekaištai organizatoriams dėl blogo ir nekokybiško garso yra tik neprofesionalaus ir neatsakingo darbo pavyzdys. Deja, bet mes negalime prisimti atsakomybės už savo srities specialistus, kuriuos samdė ir kuriais pasitikėjo Džordana Butkutė ir visa jos komanda.”
 
Labiausiai nuliūdino - gerbėjai
 
Skaudžiausia Dž. Butkutei buvo nepagarbus jos gerbėjų elgesys koncerto metu.
 
„Toliau, dėl konfliktų tarp padauginusiu alkoholio merginų. Vėl ir vėl kalta aš. Apmaudu. Kam yra samdoma apsauga? Kad tramdyti jau besimušančius? Ne !!! Ji yra samdoma tam, kad tokių situacijų išvengti ir likviduoti jas dar prieš prasidedant. Deja, taip neatsitiko. Išvada - arba apsaugos buvo mažai, arba ji buvo nekompetetinga”, - D. Butkutė vardijo kilusių muštynių priežastis.
 
Renginio organizatorė pabrėžė, kad koncerto apsaugoje pastarąjį kartą dirbo ketvirtadaliu daugiau apsaugos darbuotojų nei kituose „Tiesos” organizuojamuose koncertuose ir renginiuose.
 
„Alkoholiu prekiaujantys barai veikė įprasta tvarka, tad nemažai žmonių padaugino jau įėję į salę ir išprašyti buvo per vėlai. Deja, tačiau uždrausti vartoti alkoholio negalime ir nesiruošiame to daryti, kaip ir išmokyti elgtis kultūringai viešose vietose. Iš savo pusės galime tik pasakyti, kad padarėme viską, jog akivaizdžiai neblaivūs žmonės į koncertą nepatektų (jie nebuvo įleidžiami pro duris), o padauginusius viduje apsauga išprašė lauk nedelsdama. Apgailestaujame, kad piktnaudžiauančių alkoholiu buvo daugybė, todėl visų, vartojusių alkoholį be saiko, išprašyti laiku apsaugos darbuotojai nespėjo”, - aiškino I. Davison.
 
Dėl koncerto padarė viską
 
Koncerto organizatorė I. Davison sakė, kad kaip ir kituose panašiuose renginiuose, taip ir šiame koncerte „Aš – Karalienė“ padarė viską, kad klientai galėtų mėgautis kokybišku renginiu: „Mums belieka tik apgailestauti, kad dalį žmonių koncertas nuvylė. Ateityje organizuodami renginius stengsimės ne tik tenkinti atlikėjų reikalavimus, bet ir patys juos kelsime, kad būtume tikri ir ramūs dėl renginio kokybės."
 
„Surganizuoti koncertus galime, galime sukviesti žmones į juos, bet garantuoti, kad žmonės gerbs vienas kitą koncerto metu – negalime”, - komentarą užbaigė Dž. Butkutės koncerto „Aš – Karalienė” organizatorė.
 
Koncerto nuotraukas ir video įrašus rasite čia:
 
  

Žymos: Londonas, Džordana Butkutė, Aš - Karalienė

Komentarai

Naujausi straipsniai