Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-01-03

M. Katleris atskleidė, kodėl jo restoranas stabdo veiklą

  
M. Katleris atskleidė, kodėl jo restoranas stabdo veiklą
© Instagram nuotr.

Ketvirtadienį pasklido žinia, kad birželio mėnesį sostinėje duris atvėrusio humoristo Manto Katlerio kebabų restoranas stabdo veiklą. Tai patvirtino ir pats komikas.

Nors jo ir verslo partnerių įkurtas restoranas sulaukė didelio visuomenės dėmesio, šiandien įmonėje įdarbinti vos du asmenys. „Nu ką, katė išlindo iš maišo, tai tarsiu porą žodžių. Taip, tai tiesa. Nuo sausio 1 d. „Katlerio Kebabai“ uždarė duris. Dirbome 6 mėn. (5 mėn. ilgiau nei Mios restoranas). „Jammi“ mėsa ilgiau stovi šaldytuve nei kad mūsų kebabinė dirbo. Pardavėm daug kebabų, bet ne tiek, kad užtektų išlaikyt 180 kv. m patalpą pačiame Vilniaus centre. Turėjau seniai tokią svajonę turėti savo vietą, pabandžiau, nepaėjo“, – savo „Instagram“ paskyroje rašė M. Katleris.
Jis pridūrė, kad bankrotas jo fizinio asmens neištiks. Vis dėlto tai jam – skaudi tema. „Juokingiausia tai buvo paskutines dvi savaites, kai visi emigrantai rašo: „Oi blemba, grįšim į Lietuvą, tikrai paragausim tavo kebabų“. „Tikrai nebeparagausit“ – galvoju. Su visais darbuotojais atsiskaityta iki paskutinio cento ir vargu ar rasit bent vieną, su kuriuo buvo elgtąsi negražiai. Džiaugiuosi šita patirtimi“, – pridūrė humoristas.
 
Bendrovė „Makarena“, kuri ir valdo „Katlerio kebabų restoraną“, šiuo metu turi vos du apdraustus darbuotojus, nors praėjusių metų lapkričio mėnesį čia darbavosi dar dvidešimt apdraustų asmenų. Koncepciją kūrė pusantrų metų Mantas neslėpė, kad nuo idėjos iki dienos, kai jau buvo galima atverti restorano duris, įveiktas netrumpas kelias.
 
Idėja įkurti šią vietą vyrui gimė užpernai. Tada tebuvo svarstoma lankytojams pasiūlyti kebabų. Su bičiuliais aptarinėjant galimus pavadinimus, Manto neapleido mintis, kad maitinimo įstaigos pavadinime turėtų būti žodžiai „kebabas“ ir „restoranas“. „Kai gryninome idėją, visai rimtai pažiūrėjome į žodį „restoranas“. Ši maitinimo įstaiga tikrai nebus standartinė kebabinė, kaip daugeliui galėjo susidaryti įspūdis“, – tuomet kalbėjo M. Katleris.
 
Restorane lankytojams skirta 76 sėdimų vietų erdvė nė iš tolo neprimena standartinio kebabų kioskelio. Veikiau stilingą miesto kavinę. Klientams čia siūloma paskanauti itin kokybiško greitojo maisto. „Tai nebus įpareigojanti vieta su baltomis staltiesėmis ir servetėlėmis. Pasiūlysime patiekalų iš geros mėsos. Patys kepsime net kebabų blynus. Meniu kol kas nebus labai platus, nes norėjome, kad viskas visuomet būtų labai šviežia. Galvojame net konservuoti daržoves patys. Tiesa, pasiūlysime ir kebabų su žuvimi. Bus ir su starkiu, ir su lašiša, ir su skumbre. Meniu bus kintantis“, – prieš atidarymą pasakojo M. Katleris.
 
Pašnekovas pasidžiaugė, kad jau pasirinko ir partnerius, kurie restoranui tieks įvairius produktus. Štai avieną ir daržoves verslininkai pirko iš Lietuvos ūkininkų. Iššūkiams buvo pasiruošęs M. Katlerį įprasta matyti TV eteryje ar vedantį renginius. Tai, kad žinomas vaikinas suka į verslą, daugeliui jo gerbėjų buvo netikėta žinia. M. Katleris sakė suprantąs, jog iššūkių čia niekuomet netrūks.
 
„Turbūt daugelis įsivaizduoja, kad restorano pavadinime panaudojome mano vardą ir tiesiog lauksime, kol žmonės pas mus ateis. Anaiptol. Prie šio projekto dirbame jau apie pusantrų metų, įdėjome daug darbo. Matome, kad Vilniuje ir barai, ir restoranai užsidaro kiekvieną dieną. Atsidaro baras, po mėnesio jau, žiūrėk, išveža statines. Konkurencija Vilniuje didelė, dėl to šiek tiek baisu“, – kalbėjo M. Katleris ir patikino šiek tiek sumažinęs riziką, nes restoraną atidaro ne vienas. Idėja patikėjo ir keletas Manto kolegų – verslo partnerių. Dirbo ir pats M. Katleris neslėpė, kad ši veikla jam yra labai įdomi, mat kasdien tenka susidurti su daug naujų dalykų.
„Dirbu su personalu, mano pagrindinė užduotis – padaryti, kad visi būtų laimingi. Aš pats, be abejo, restorane būsiu labai dažnai. Turiu čia net 80 proc. nuolaidą maistui ir gėrimams. Patys pagalvokite, ar man bus verta lankytis kažkur kitur, kai savo restorane turiu tokias sąlygas?“ – prieš metus juokavo Mantas.
 
Kalbėdamas apie algas, verslą pradėdamas komikas sakė: „Nenuskriausime. Tikrai. Jeigu per dvi savaites vasarą Vilniuje surinkome 20 darbuotojų, patys pagalvokite. Dalį darbuotojų, matyt, patraukėme savo koncepcija. Čia visiems bus smagu dirbti. Visi labai gerai sutariame.“
  

Žymos: Restoranas, katleris, katlerio kebabai

Komentarai

Naujausi straipsniai