Viktorija Rinkevičiūtė   |   2015-05-24

Lietuviai Rusijai per „Euroviziją” neskyrė nė taško

  
Lietuviai Rusijai per „Euroviziją” neskyrė nė taško
© EBU/Andreas Putting nuotr.
Kitąmet „Euroviziją” atgal į Švediją parveža Mansas Zelmerlowas su daina „Heroes”.
Pirmą kartą „Eurovizijos” istorijoje vienos šalies 0 skirtų taškų sukėlė tiek gerų emocijų.

Jubiliejinę 60-ąją „Euroviziją” vakar vėlai naktį laimėjo švedas Mansas Zelmerlowas. Lietuvos atstovai į nugalėtojų dešimtuką nepateko, tačiau komentatoriai socialiniuose tinkluose džiaugėsi kita maža Lietuvos pergale. Lietuviai Rusijai šiemet neskyrė nė vieno taško.

Vis dėlto Rusijos atstovė Polina Gagarina su daina „Million Voices“ kurį laiką pirmavo. Ji galiausiai užėmė antrąją vietą, o „Eurovijos” bronza atiteko „Il Volo“ iš Italijos.
 
Lietuvos duetas – Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – liko 18, surinkę 30 balų. Latvija ir Estija pateko į pirmąjį nugalėtojų dešimtuką.
 
Per lietuvių pasirodymą žiūrovai pastebėjo kiek ilgesnį bučinį nei per pusfinalį. „Mes šiek tiek rizikavome, ir ta rizika nenuėjo veltui", - išskirtiniame interviu delfi.lt sakė Vaidas Baumila ir patikino, kad finale viskas vyko spontaniškai.
 
Monikos ir Vaido pasirodymą, kaip ir per pusfinalį, tautiečiai gyrė socialiniuose tinkluose.
2006-aisiais Lietuvai atstovavusios „LT United” narys Arnoldas Lukošius, tada atlikęs visą Europą sužavėjusį keistąjį šokį, savo „Facebooko” paskyroje rašė: „Nežinau kaip ten kas bus, bet pirmą kartą lietuvių pasirodymas buvo neabejotinai geresnis už LT UNITED. Ir tai žiauriai džiugina.”
 
Už Lietuvos porą balsavo Latvija ir Airija (7 balai), Airija, Švedija (6), Didžioji Britanija (4), Gruzija (3), Estija (2) ir Danija (1).
 
Tačiau labiausiai komentatoriai socialiniuose tinkluose džiaugėsi tuo, kad Lietuva šįkart principingai neskyrė nė vieno balo Rusijos atstovei Polinai Garaginai.
 
„Lietuva laimėjo jau vien todėl, kad nedavė nė vieno taško Rusijai. Su kuo ir sveikinu,” – rašė televizijos laidų vedėjas Algis Ramanauskas.
Jam antrino ir žurnalistas Andrius Tapinas: „Pirmą kartą „Eurovizijos” istorijoje vienos šalies 0 skirtų taškų sukėlė tiek gerų emocijų.”
 
Lietuviams labiausiai patiko Latvijos atstovės Animatos pasirodymas – jam skyrėme daugiausiai balsų, o nugalėtoją švedą parėmėme 10 balų.
 
  

Žymos: Švedija, Eurovizija, Monika Linkytė, Vaidas Baumila, Mansas Zelmerlovas

Komentarai

Naujausi straipsniai