Tiesa.com   |   2015-11-19

Juozas Statkevičius savo gerbėjus vėl nustebins gruodį

  
Juozas Statkevičius savo gerbėjus vėl nustebins gruodį Garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius.

Juozas Statkevičius – garsiausias Lietuvos dizaineris, kuris jau septintus metus iš eilės sukviečia tūkstantinę minią ir savo teatrališkais kolekcijų pristatymais lepina mados gurmanų akis. Gruodžio 2-osios pasirodymui besiruošiantis kūrėjas intriguoja, kad ir šiemet neeilinis įvykis į Lietuvą pritrauks daugybę mados autoritetų iš viso pasaulio.

Dizaineris atskleidė, kad visame pasaulyje prestižinių mados namų kolekcijų pristatymus stebi išskirtiniai svečiai, ir tik patys įtakingiausi turi garbės užimti pirmosios eilės vietas. J. Statkevičius taip pat prisiminė ryškiausią praėjusių metų pristatymo akimirką, kai renginio žvaigždė – kupranugaris– pasibaidė ir per plauką nekliudė pirmoje eilėje sėdinčio Jogailos Morkūno.
„Pirmiausia, Jogaila turėjo sėdėti antroje eilėje, nes pirma eilė yra svarbiausia. Taip, jis mano mylimas draugas ir labai gerai padarė, kad atsisėdo į pirmą. Bet kupranugaris pasakė, kur jo vieta, – juokavo J. Statkevičius ir pridūrė: „Iš tikrųjų Jogaila yra labai geras mano draugas ir aš jį labai myliu.“
Iš šalies stebint atrodytų, kad J. Statkevičius nepasižymi kuklumu, tačiau daugeliui kritikų jis turi atsaką. Dizainerio nuomone, žmonės pasaulyje nesikuklina pasigirti tūkstančiu kartų mažesniais laimėjimais, tai kodėl turėtų kuklintis jis?
 
„Vieną kartą sutinku toki australą, ir jis manęs klausia: ką tu darai? O aš jam kukliai atsakau: „Esu dizaineris.“ Jis man sako: „Aš irgi dizaineris.“ Sakau „O ką darai?“ O jis man: „Mano kaimynas milijonierius, jo šuniui liemenę pasiuvau. Ir dar du perukus esu padaręs.“ Ir aš tada galvoju: kodėl aš, padaręs 20 spektaklių, negaliu pasakyti, ką aš darau. Tegul tyli tie, kurie nieko nepadarė. O aš padariau. Jūs padarykit, tada mes galėsim šnekėtis. Kažkodėl tu turi būti kuklus taukiaplaukis menininkas, bet jeigu tu blizgi, tviski, neduok Dieve, dar geriau apsirengęs ir plonas, o ne storas, ir nekabo pilvas – tai jau išvis blogai“, – dėstė žymusis dizaineris.
 
 
  

Žymos: Juozas Statkevičius

Komentarai

Naujausi straipsniai