Tiesa.com   |   Ji24.lt   |   2015-07-01

Julija Janus: „Sulaukus 45 atrodyti prastai – ne pasiteisinimas“

  
Julija Janus: „Sulaukus 45 atrodyti prastai – ne pasiteisinimas“
© „Facebook” nuotr.
Dizainerė sakosi nesuprantanti, kaip moterys perkopusios į penktą dešimtį, nustoja save mylėti.
Kada jaučiamės pasenę? Kada mūsų nebedomina žaidimai. Bet juk stiliaus paieška – vienas iš žaidimų. Kai žmogus nustoja tuo domėtis, tikriausiai tuo pat metu nustoja domėtis ir viskuo kitu gyvenime.

Nesenai pristačiusi naują savo kolekcija, dizainerė Julija Janus pataria kokius derinius šią vasarą reikėtų pasirinkti brandesnio amžiaus moterims ir ką vilkėti nuotakos mamai. Dizainerė piktinasi, kad anksčiau laiko norinčios pasenti moteris savo išvaizdos trūkumus teisina amžiumi.

er keturiasdešimt perkopusios moteris turėtų sužydėti, o ne slėptis,“ – Ji24.lt žurnalistams pasakojo dizainerė.
J. Janus apie stilių, šiuolaikines tendencijas bei laiko pavaldumą buvo linkusi filosofuoti: „Tikra nesąmonė, kad moterys, sulaukusios 45-erių, ima sukti galvas, ką joms apsirengti. Dažniausiai tokie svarstymai priveda prie tetos įvaizdžio. Kurdama drabužius visuomet galvoju apie tai, kad drabužiui nei amžius, nei laikas negali būti pavaldus. Juk stiliaus pojūtis priklauso nuo vidinės žmogaus pasaulėžiūros ir tik tai lemia,
ką sau tebelaidi, o ko – nebe.“
 
Dizainerė ragino visus prisiminti lietuvės Linos Pilioplytės sukurtą filmą „Amžinai stilingos”, kuris yra paremtas tikromis brandaus amžiaus Amerikos moterų istorijomis. Jos, nors ir perkopusios per 80, vis tiek sugeba atrodyti ekstravagantiškai.
 
„Tų moterų stiliui nepavaldus laikas. Kada jaučiamės pasenę? Kada mūsų nebedomina žaidimai. Bet juk stiliaus paieška – vienas iš žaidimų. Kai žmogus nustoja tuo domėtis, tikriausiai tuo pat metu nustoja domėtis ir viskuo kitu gyvenime,“ – Ji24.lt sakė dizainerė.
 
Viena garsiausių Lietuvos kūrėju nusprendė protestuoti prieš kuklios ir savimi nepasitikinčios, perkopusios į penktą dešimtį, moters įvaizdį: „Taip , egzistuoja grožio standartai, kurių vienas iš reikalavimų – amžius.
Ką jau ir kalbėti apie vapsvos liemenį ar kojas, siekiančias dangų. Brandesnio amžiaus moteris turi labiau save prisižiūrėti, o ne stengtis tapti nepastebima. Mada siūlo begalę variantų, kaip paslėpti po gimdimo ne tokią tobulą figūrą – reikia domėtis. Tai vienintelė moters nepasitikėjimo savimi bėda – netinkama apranga.“
 
Paklausta, ką patartų vilkėti brandesnio amžiaus moteriai dizainerė nedvejojo: „Nėra jokių tabu: apnuoginti pečiai, platformos ir tamprės – vis dar tinka keturesdešimties sulaukusiai moteriai. Tačiau yra vienas niuansas – drabužiai turi idealiai gulėti ant jūsų kūno, kitu atveju – laukia katastrofa. Mokėkite priimti kritiką ir stebėkite vyrų žvilgsnius – jie pasakys, į kurią pusę judate.“
 
 
  

Žymos: Julija Janus

Komentarai

Naujausi straipsniai