Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-05-16

Filme apie E. Johną vaidinantis J. Statkevičius: nepaprastai didžiuojuosi savo debiutu Holivude

  
Filme apie E. Johną vaidinantis J. Statkevičius: nepaprastai didžiuojuosi savo debiutu Holivude
© Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Statkevičius „Rocketman“ filmavime

Garsiausiu Lietuvos dizaineriu laikomas Juozas Statkevičius atvirauja visuomet svajojęs išbandyti jėgas filmavimo aikštelėje, tačiau niekada garsiai apie tai nekalbėjęs. Pakviestas dalyvauti atrankoje į filmą „Rocketman“ apie atlikėjo Eltono Johno gyvenimą vyras tikina, jog sutiko net nedvejodamas, kadangi žavisi tikromis asmenybėmis, sunkiu darbu pasiekusiomis pasaulinį pripažinimą, E. Johną įvardija viena jų.

Nepaisydami ilgametės draugystės su filmą režisavusiu Dexteriu Fletcheriu ir jo sutuoktine, režisiere Dalia Ibelhauptaite, filmą kūrusios kino studijos „Paramount“ atstovai nuolaidžiauti J. Statkevičiui nebuvo linkę.
„Vaidmeniui buvo ieškomas dizaineris, tačiau į filmavimo aikštelę patekau tikrai ne dėl draugysčių – perėjau visą ruožą patikrų: vertino mano kūrybos vaizdo medžiagą, nuotraukas, mano asmenybę. Sulaukiau gausybės komplimentų – Holivudas matė daug dizainerių, tačiau kino studijos atstovai buvo nustebę, jog tokia maža šalis kaip Lietuva turi tokio lygio kutiurjė, tad džiaugiuosi, galėdamas nustebinti net visko mačiusius“, – apie atrankų subtilybes pasakojo jis.
 
Muzikiniame fantastiniame filme „Rocketman“ mados kūrėjas vaidino turtingą, ekscentrišką, nuo sekso ir narkotikų priklausomą dizainerį, drauge su atlikėju E. Johnu besigydantį priklausomybių klinikoje. „Tiesą sakant, man net nereikėjo vaidinti – Dexteriui patarus, buvau savimi, užsidėjęs arogantiško ir viskam abejingo tipo kaukę“, – išduoda mados guru.
 
Jo teigimu, debiutas kine sukėlė nemažai jaudulio, tačiau penkias savaites trukęs procesas atpirko viską: „Filmavimo aikštelėje tvyrojo fantastiška atmosfera, dėl jos jaučiausi puikiai. Esu laimingas, galėdamas debiutuoti tokio lygio filme, ir nepaprastai didžiuojuosi savimi“, – mintimis dalijosi dizaineris.
 
Juozas Statkevičius „Rocketman“ filmavime Juozas Statkevičius „Rocketman“ filmavime
 
Filmavimo aikštelėje susidūręs ne tik su pagrindinį vaidmenį atlikusiu aktoriumi Taronu Egertonu, tačiau ir su pačiu E. Johnu ir jo šeima, J. Statkevičius atskleidžia esąs sužavėtas jų paprastumo ir šilumos.
 
Visgi dizaineris papasakojo ir apie sunkumus, lydėjusius filmavimo procesą. Užsiauginęs ūsus, įspėtas nekirpti plaukų, sunkiausia dalimi vyras įvardija būtinybę nuolatos rūkyti netikras cigaretes! „Rūkyti jas – baisiai nemalonu, o jų kvapas – siaubingas, tačiau tekdavo supešti net tris pakelius per dieną!“ – įspūdžiais dalijasi J. Statkevičius.
Nepaisant to, jis tvirtina, jog mielai viską pakartotų dar sykį. „Esu matęs visko, tačiau Holivudas pribloškė prabanga ir dėmesiu savo darbuotojams. Prabangūs pusryčiai ir pietūs, kuriuos galėčiau pavadinti grand banketu, kai stalai lūžta nuo gausybės patiekalų, asistentai, pavydėtinas organizuotumas, pribloškianti disciplina – tai nepakartojama“, – tikina kruopščiai sustyguotos ir aukščiausios kokybės paslaugas teikiančios Holivudo filmų kūrimo mašinos sužavėtas dizaineris.
 
Juozas Statkevičius „Rocketman“ filmavime Juozas Statkevičius „Rocketman“ filmavime
 
Paprašytas papasakoti apie savo dienotvarkę filmavimų metu, vyras leidžiasi į dar šviežius prisiminimus: „Pamiegojęs vos 4 valandas, keldavausi trečią ryto, jau po 2 valandų asmeninis vairuotojas pristatydavo mane į filmavimo vietą, kurioje turėjau jaukų ir šiltą asmeninį treilerį. 5 valandą ryto manęs laukdavo grimas, netikrų tatuiruočių piešimas, plaukų sušukavimas, nagų lakavimas, ūsų dailinimas. Po valandos, padedamas dviejų asistentų, apsirengdavau savo personažo drabužius ir skubėdavau į filmavimo aikštelę, kurioje pradėdavau kitokį gyvenimą Holivudo šviesose.“
 
Mados guru prisipažįsta dar nematęs galutinės filmo „Rocketman“ versijos, tačiau atskleidžia žinantis, kad D. Fletcheris sukūrė puikų filmą, ir labai laukiantis birželio 7-ąją Lietuvoje įvyksiančios premjeros. „Tai humoru ir ironija pagardintas filmas apie drąsų muzikos pasaulio fenomeną. Visuomenė bijo drąsių ir talentingų asmenybių, todėl tikiuosi, jog šis filmas jaunus žmones įkvėps ieškoti savo sėkmės kelio – gana būti nuobodžiomis ar vienadienėmis instagramo žvaigždėmis!“ – jaunimą ragina J. Statkevičius.
 
 
  

Žymos: Holivudas, Kinas, Filmas, Juozas Statkevičius, Rocketman, Elton John,

Komentarai

Naujausi straipsniai