Tiesa.com   |   2017-01-24

Britas verslininkas bėga iš Lietuvos: „Mokesčiai čia per dideli“

  
Britas verslininkas bėga iš Lietuvos: „Mokesčiai čia per dideli“ Verslininką Nigelą į šalį atviliojo lietuvė žmona.

Skandalingosios Sandros West – Macauley vyras Nigelas sako, kad mokesčiai Lietuvoje per dideli, o ir sąlygos verslui nėra geros.

„Taisyklės čia per sudėtingos, jos žudo bet kokias idėjas dirbti, tik skatina šešėlinę ekonomiką. Lietuvoje gali tik užsidirbti juodų pinigų ir už juos prisipirkti mašinų ir drabužių, bet ne kažką kurti“, - „KK2” laidoje pasakojo N. West - Macaulay.
Nigelas į Lietuvą atvyko kartu su savo žmona lietuve Sandra bei Lietuvoje norėjo pradėti verslą, tačiau mokesčiai prispaudė jau pirmą dieną. Vyro verslas – investicijos į akcijas, nekilnojamojo turto pirkimas. Iš šio verslo užsienyje Nigelas tvirtina susikrovęs milijonus.
 
„Aš investuoju, turiu porą nekilnojamų turtu grįstų fondų. Vienas iš jų skirtas investuoti Rusijoje, tačiau pati įmonė registruota Liuksemburge. Taip investuotojai gali investuoti į Rusijos rinką, tačiau išvengti rusiškos rizikos“, - atviravo N.West – Macaulay.
 
Vyras pasakojo, kad kitose šalyse verslauti daug paprasčiau – lietuvių pamėgtoje Didžiojoje Britanijoje pirmus verslo metus iš vis nemoki jokių mokesčių.
 
„Normalu yra žmogui duoti metus laiko, kad jis galėtų užsidirbti, kad galėtų išvystyti savo verslą ir tik tada pradedi mokėti mokesčius. Pas mus mokesčiai progresiniai – kuo daugiau žmogus uždirba, tuo daugiau mokesčių moka“, - aiškino Sandros vyras.
 
Dėl nepakeliamų mokesčių Nigelas verslo idėjų atsisako. Anot vyro, geriau investuoti Estijoje ir Rusijoje.
 
„Pradėti verslui Estija daug patrauklesnė šalis nei Lietuva. Pradėti savo verslą kainuoja 100 eurų ir tai trunka 15 minučių“, - dėstė Nigelas.
Tačiau Nigelas žada pramogų ir Lietuvai. Vyras organizuoja tarptautinį paramos projektą, kurio metu vyks senovinių automobilių ralis per Europą, o jis startuos būtent Lietuvoje.
 
„Pradėsime Lietuvoje, paskui Lenkija, Vokietija, Austrija, Slovėnija ir Čekija“, - apie būsimus projektus pasakojo verslininkas.
 
  

Žymos: Verslas,, Sandra West-Macauley, Nigelas West-Macauley

Komentarai

Naujausi straipsniai