Tiesa.com   |   LNK   |   2016-02-25

A. Jagelavičiūtė kovoja su polinkiu į anoreksiją

  
A. Jagelavičiūtė kovoja su polinkiu į anoreksiją A. Jagelavičiūtė nuolat vadovaujasi mitybos taisyklėmis.

Nedaugelis pagalvotų, kad 35-erių, vos 52 kilogramus sverianti stilistė Agnė Jagelavičiūtė nuėjo ilgą kovos su antsvoriu kelią. „Būdama devintoje klasėje, pasiekusi pusantro metro ūgį, svėriau 65 kilogramus“, – LNK pasakojo Agnė.

Tuo metu Agnės mama Nijolė Jagelavičienė svėrė tik 51 kilogramą. „Savo mamą aš nesunkiai paimdavau ant rankų, buvau gerokai storesnė už ją“, – prisiminė A. Jagelavičiūtė.
Tačiau viskas ėmė keistis Agnei išvykus studijuoti į Vilnių. Čia tuomet aštuoniolikmetės merginos nepasiekdavo mamos priežiūra, tad su antsvoriu ji pradėjo kovoti pačiais blogiausiais būdais. Jauna mergina nevalgydavo tris dienas iš eilės, kol nustodavo jausti alkį.
 
Anoreksijos užuomazgos – taip Agnė vadina laikotarpį, kai nustojo valgyti, o svoris ėmė drastiškai kristi. „Mano nevalgymas tęsėsi beveik dvejus metus. Per porą pirmųjų mėnesių nukrito 16 kilogramų. Tuomet svėriau kiek mažiau nei 50 kilogramų, tačiau širdis ėmė kalatotis, savijauta buvo labai bloga. Bet buvau jauna, tad nekreipiau dėmesio“, – prisiminė žinoma moteris.
 
Šoką A. Jagelavičiūtei sukėlė pamatytas vaizdo įrašas iš vakarėlio, kuriame ji nufilmuota sėdinti nugara į kamerą. Tame įraše Agnė pamatė savo nuo badavimo praplikusią galvą. Stilistė pasakojo, kad tuomet turėjo mokytis valgyti iš naujo.
 
Mitybos taisyklės, režimas ir tam tikras maisto kiekis – šiais dalykais A. Jagelavičiūtė privalo vadovautis nuolat, nes kitaip svoris negailestingai sugrįžtų. Ji įsitikinusi, jog, kartą susidūrus su valgymo sutrikimais, su jais tenka kovoti visą gyvenimą, nes tai yra priklausomybės liga.
Vis dėlto A. Jagelavičiūtė pripažįsta, kad iki šiol sau atrodo pati gražiausia tose nuotraukose, kur jos svoris buvo drastiškai nukritęs nuo nuolatinio badavimo: „Turiu kovoti su tuo jausmu, kad nenorėčiau vėl tokia būti.“
 
 
  

Žymos: Agnė Jagelavičiutė, Anoreksija

Komentarai

Naujausi straipsniai