Tiesa.com   |   2016-04-17

Žinokite, ko reikia saugotis, arba kaip išvengti „turisto mokesčio“ keliaujant

  
Žinokite, ko reikia saugotis, arba kaip išvengti „turisto mokesčio“ keliaujant
© pixabay.com
Yra daug triukų, kuriuos vietiniai naudoja prieš turistus.

Keliaujant dažnai vienokia ar kitokia forma tenka „susimokėti turisto mokestį“, t. y. permokėti, lyginant su vietiniais gyventojais, arba tiesiog būti apgautam. Kokios yra populiariausios turistų apgavystės?

1. Draugystės apyrankė. Prie jūsų prieina žmogus ir siūlo ar uždeda draugystės apyrankę. Jei jiems pavyksta, iš jūsų geriausiu atveju paprašys už tai pinigų, blogiausiu – atitraukus dėmesį ginčijantis – apvogs.
2. Pamesta piniginė. Ant žemės priešais jus atsiranda tuščia piniginė (atrodo, lyg pavogta ir vagių ištuštinta ir išmesta). Kai ją pamatote, instinktyviai pasitikrinsite savąją. Na, o kišenvagiams tik to ir reikia – laukite jų savo kelyje.
 
3. Sutepti drabužiai. Kas nors ant jūsų užlies pomidorų padažo, arbatos, kavos... Ir, be abejo, iš karto labai paslaugiai atkreips į tai jūsų dėmesį, puls padėti išvalyti. O tada jau saugokitės...
 
4. Fotografas. Kai fotografuojate vienas kitą, ypač jei esate pora, draugiškai nusiteikęs vietinis pasisiūlys jus nufotografuoti kartu. Lengvai išsisuksite, jei jūsų tik paprašys susimokėti už tai, blogiausia – liksite be fotoaparato ar mobiliojo telefono.
 
5. Narkotikų prekeivis. Taksi ar „tuk-tuko“ vairuotojai dažnai pasiūlo savo keleiviams narkotikų. Jei, neduokdie, susigundysite, atsiras netikras policininkas ir išreikalaus iš jūsų nemažą baudą.
 
6. Brangus taksi. Tai, kad sumokėsite žymiai daugiau taksistui, matyt, labiausiai paplitusi „turisto mokesčio“ forma. Jums pasakys per didelę kainą važiuojant iš oro uosto (visada pasitikrinkite internete, kiek tokia kelionė turi kainuoti!), jums įjungs per greitai besisukantį skaitiklį arba pareikš, kad ta suma, kurią sutarėte prieš įsėsdami, buvo tik už vieną žmogų, o jūs juk dviese... Nuo tokių apgavysčių gelbsti tik pasiruošimas kelionei ir orientacinių kainų žinojimas.
 
7. Naktiniai autobusai. Jei gausite pasiūlymą važiuoti naktiniu autobusu pigiau, nei kiti siūlo, nesidžiaukite radę. Po tokios kelionės galite neberasti kai kurių daiktų savo bagaže.
8. Dirbtinės spūstys. Stovite pustuščiame perone laukdami savo metro traukinio, ir staiga jam atvažiuojant peronas prisipildo žmonių, o jūs tiesiog nešte įnešamas į vagoną. Saugokite kišenes – jas galbūt jau krausto kišenvagiai.
 
9. Neįtikėtinas brangakmenių sandėris. Jūsų naujas draugas, maloniai užkalbinęs restorane ar apžiūrint turistinį objektą, pasisiūlys supažindinti jus su kitu savo draugu, galinčiu parduoti brangakmenius pigiau, kad galėtumėte juos pelningai parduoti grįžę namo. Kartais tokie sandėriai būna taip gerai surežisuoti, kad atsitokėsite tik skrisdami namo su nereikalingais akmenimis ar net iš viso be jų.
 
10. Netikras daktaras. Kelionėje daktaras jums gali pasiūlyti už nedidelį mokestį „įsigyti“ medicinos išlaidas pateisinančius dokumentus, su kuriais tam tikrą sumą galėsite atgauti iš savo draudimo bendrovės. Tik daktaras netikras, o draudimo bendrovė tokius dokumentus atmes...
 
11. Netikras policininkas. Pareigūnas prieis prie jūsų ir prisidengdamas tuo, kad rinkoje cirkuliuoja nemažai netikrų pinigų, paprašys parodyti savo turimą valiutą. Ir grąžins jums šiek tiek mažiau... Netikras policininkas taip pat gali paprašyti jūsų paso su viza ir, prisidengdamas netikromis problemomis, mėginti jums skirti baudą.
 
12. Netikras bilietas. Besiblaškančius stotyje ar laukiančius ilgoje eilėje gali išgelbėti „geradariai“, siūlantys parduoti bilietus. Čia gali būti du variantai: arba tiesiog permokėsite, arba nusipirksite netikrą bilietą.
13. Nemokamas masažas. Be abejo, žinote, kad nemokamas būna tik sūris spąstuose. Gavus nemokamą masažą teks susimokėti daugiau, nei tikėjotės.
 
14. Besitobulinantys studentai. Prie jūsų prieis norintys anglų kalbą pasitobulinti studentai. Norėdami atsidėkoti už jūsų laiką jie galbūt pakvies jus į savo mėgstamą kavinę. Ten sumokėsite daugiau nei norėtumėte, o „studentai“ jau bus dingę...
 
15. Sudegęs (uždarytas) viešbutis. Taksistas prisieks jums, kad viešbutis, į kurį paprašėte nuvežti, sudegė praėjusią naktį, ir pasiūlys jums alternatyvą. Tiesa, alternatyva bus brangesnė. Beje, jus gali nuvežti ir į panašus pavadinimo viešbutį, o jūs piktinsitės, kad nuotraukos užsakant internete visai neatitinka realybės.
 
16. Netikras skambutis. Jei vidury nakties sulauksite skambučio iš viešbučio registratūros, ir būsite paprašytas patikslinti kreditinės kortelės duomenis, būkite tikri, kad apgavikai tikisi, jog naktį sudiktuosite juos telefonu, nes tingėsite keltis iš lovos ir aiškintis vietoje.
 
17. Žaidimai su pinigais. Keičiant pinigus jums ne taip suskaičiuos naujos valiutos milijonus. Padavę stambią kupiūrą, grąžą gausite lyg nuo mažesnės. Padavėjui iš rankų „netyčia“ iškris prie jūsų jau suskaičiuota grąža. Manipuliacijų su pinigais yra daugybė – visada būkite atidūs.
18. Pigūs suvenyrai. One dollar, one dollar šauks suvenyrų pardavėjai, bet jei susidomėsite jų siūloma preke, kaina greitai pakils, ir taip lengvai jų neatsikratysite.
 
Parengta pagal www.travelplanet.lt
  

Žymos: Kelionės, Turistai

Komentarai

Naujausi straipsniai