Tiesa.com   |   2016-05-15

Tiesa ar „nekaltas melas“?

  
Tiesa ar „nekaltas melas“?
© Flickr.com nuotr.
Grįžę iš kelionių ne vienas draugams šiek tiek „nekaltai sumeluojame“.
Šiais laikais nereikia būti labai geru fotografu, kad lankomas vietas parodytume kaip tobulas.

Įprasta situacija: iš kelionių grįžę draugai ar kolegos dažniausiai puikuojasi nuostabiomis nuotraukomis ir patirtais nepakartojamais įspūdžiais. Bet ar visada reiktų tuo šventai tikėti? Juo labiau, kad pačių patirtis neretai būna ir kiek kitokia.

Kelionių ekspertė Gabrielė Štaraitė sako, kad grįžę iš kelionių ne vienas draugams šiek tiek „nekaltai sumeluojame“– ar norime pasipuikuoti, ar nenorime apsikvailinti. Ji ne tik „demaskuoja“ didžiausius keliautojų melus, bet ir pataria, kaip elgtis susidarius vienai ar kitai situacijai, kad kitą kartą po kelionės vis dėlto nereikėtų meluoti.
Ar keliaudami visada labai pailsite ir atsipalaiduojate?
 
Atrodytų, į keliones ruošiatės norėdami atsipalaiduoti ir pailsėti, bet... Stresinės situacijos, vairavimas ar keliavimas visiškai nepažįstamose vietose, ginčai su artimaisiais ar ekskursijų gausa gali jus išmušti iš vėžių, ir grįšite nei kiek nepailsėję.
 
Sprendimas: svarbiausia, nesiekite „aprėpti“ visko, nes tai atima daugybę laiko, o pamatyti „visko“ tikrai nesuspėsite. Bet jei netyčia atsidūrėte stresinėje situacijoje, giliai įkvėpkite ir apsidairykite: juk visada yra bent vienas sprendimo būdas, kaip ramiai ir be jokios panikos išsisukti iš keblios situacijos.
 
Teigiate, kad kelionėje netikrinate savo elektroninio pašto?
Juk didžioji dauguma keliautojų, ne paslaptis, su telefonu nesiskiria nei žygyje, nei prie baseino, paplūdimyje ar net kokioje nors šventykloje. Ir nors tvirtinate, jog telefonas šiose vietose jums reikalingas tik kaip fotoaparatas, puolate jo tikrinti vos tik jam suskambus, o vakare – skaityti elektroninius laiškus.
 
Sprendimas: pats efektyviausias būdas pailsėti nuo elektroninių laiškų ir internetinių programėlių yra įjungti savo telefone „lėktuvo režimą“. Tada galėsite naudotis telefonu norėdami įamžinti svarbiausias akimirkas, bet kartu ir pailsėsite nuo jus užklumpančių netikėtų žinučių.
 
Ar tikrai kelionė buvo labai romantiška?
 
Tikėjotės, be abejo, romantikos. Bet labai galimas dalykas, kad jau pirmąją kelionės akimirką su savo partneriu nesutarėte dėl vietos lėktuve, susibarėte dėl restorano, kuriame norėtumėte pietauti, jūsų tikslai ir lūkesčiai visiškai nesutapo, o vakare sugrįžę į viešbutį po ilgos dienos tiesiog nuėjote miegoti. Ir romantika čia nė „nekvepėjo“.
Sprendimas: svarbiausia – kalbėtis. Reiktų dar prieš kelionę kartu su partneriu aptarti visus lūkesčius bei vietas, kurias norite pažinti ir aplankyti. Neišsigąskite, jei kai kurie norai paprasčiausiai nesutaps, juk tai natūralu. Nebijokite kelionėje pabūti atskirai, o vakare kokiame nors jaukiame restoranėlyje aptarkite savo dienos įspūdžius.
 
Ar iš tiesų šeimos atostogos labai sustiprino tarpusavio ryšį?
 
Veikiausiai. Bet galima ir tokia situacija: jūsų dukra vos atsitraukė nuo susirašinėjimo su draugais, sūnus greičiausiai visą laiką pražaidė žaidimus telefone ar kompiuteryje, o jūsų partneris visą laiką pragulėjo prie baseino ir tikrai nerodė didelio noro kur nors išeiti. O jūs tiesiog sėdėjote šalia savo šeimos, tačiau jokio tarpusavio ryšio per visą kelionę taip ir nesukūrėte.
 
Sprendimas: sukurkite savitą šeimos „komandą“. Susiburkite visi kartu, išsirinkite tokias veiklas, kurios domintų visus, įveskite taisykles, jog telefonais ar kitais elektroniniais prietaisais kelionės metu vaikai gali naudotis tik labai trumpą laiką. Lankykitės tik ten, kur visiems būtų įdomu, o vakarus paįvairinkite komandiniais stalo ar lauko žaidimais.
 
Nuotraukose – viskas tobula?
Šiais laikais nereikia būti labai geru fotografu, kad lankomas vietas parodytume kaip tobulas. „Instagram“ filtras apsiniaukusią dieną gali paversti saulėta, tinkamas fotografavimo kampas pilną paplūdimį gali parodyti tuščią, o viešbučio detalės atrodys prabangiai. Būna ir dar „liūdnesnių“ melų: atostogaujant trijų žvaigždučių viešbutyje nueinama nusifotografuoti prie penkių žvaigždučių galiūno ir pasigiriama „Facebook'e“.
 
Sprendimas: kiekvienos atostogos, kiekviena kelionė bus puiki, jei mokėsite ja džiaugtis tokia, kokia ji yra. Su draugais dalinkitės savo įspūdžiais, o ne prabangos detalėmis.
 
Parengta pagal www.travelplanet.lt
  

Žymos: Kelionės, Įspūdžiai

Komentarai

Naujausi straipsniai