Mantas Petruškevičius   |   2017-07-19

Savaitgalio kurortai prie jūros

  
Savaitgalio kurortai prie jūros Mablethorpe’o paplūdimiuose galima mėgautis ne itin dažnai Britanijoje pasitaikančiu smėliu.
Geriau paieškojus, ir Anglijoje galima surasti puikių nedidelių miestelių su smėlėtu pajūriu, kopomis ir, žinoma, per metus išsiilgta jūra.

Šią vasarą Londone karšta kaip niekada. Taigi dažnai pasvajojame bent dienai pabėgti kuo toliau nuo kaistančio miesto ir nors trumpam pasilepinti saule, smėliu bei jūra.

Aišku, Anglija negali pasigirti tokiais paplūdimiais, kokius turi Pietų europiečiai. Vis dėlto, geriau paieškojus, ir čia galima surasti puikių nedidelių miestelių su smėlėtu pajūriu, kopomis ir, žinoma, per metus išsiilgta jūra.
Weymouthas
 
Šiame Dorseto miestelyje, esančiame pačiuose Anglijos pietuose, vyko 2012 metų Londono olimpiados buriavimo rungtys. Tačiau pasigirti tenykščiams yra ir daugiau kuo.
 
Weymoutho paplūdimiams yra suteiktas Mėlynosios vėliavos sertifikatas, tai čia atvykstantiems turistams garantuoja saugų ir švarų, poilsiauti prie vandens tinkamą paplūdimį.
 
Be to, jį saugo UNESCO paveldo fondas.
Weymoutho miestelyje vyko 2012 metų Londono olimpiados buriavimo rungtys. Weymoutho miestelyje vyko 2012 metų Londono olimpiados buriavimo rungtys.
Pačiame miestelyje, be pajūrio ir gamtos malonumų, veikia tuzinas vadinamųjų pabų, daugybė užkandinių ir jaukių nedidelių kavinių.
 
Dorseto grafystė. Atstumas nuo Londono – 210 km.
 
Mablethorpe‘as
 
Dar vieną puikią dieną prie jūros galima pasitikti traukiniu per dvi valandas nuvažiavus į Mablethorpe‘o miestelį, esantį Lincolnshire į rytus nuo Manchesterio. Šis tipinis senovinis pajūrio kurortas idealiai tinka šeimų su mažais vaikais savaitgaliams. Pastarieji čia gali geriau susipažinti su jūros pasauliu ir jo gyventojais.
Mablethorpe‘as jau keturis dešimtmečius garsėja kaip viena iš nedaugelio Anglijos vietų, kur gydomi laukiniai paukščiai. Pasveikę ir sustiprėję jie išleidžiami į laisvę, taigi miestelyje kasdien galima išvyksti ne vieną dar nematytą sparnuotį ar jūros gyvūną.
 
Ne mažiau svarbu ir tai, kad Mablethorpe‘o paplūdimiuose galima mėgautis ne itin dažnai Didžiojoje Britanijoje pasitaikančiu smėlėtu paplūdimiu.
 
Lincolnshire grafystė. Atstumas nuo Londono – 235 km.
 
Cromeris
 
Per pusantros valandos automobiliu nuo lietuvių antrais namais tapusio Peterborough pasiekiamas Cromerio miestelis – šauni kryptis vasaros išvykai.
Laikomas vienu iš Norfolko grafystės perlų, prie jūros įkurtas kurortas taip pat gali pasigirti smėlėtais paplūdimiais bei Mėlynosios vėliavos sertifikatu. Jame galima rasti prieplauką su tiltu į jūrą bei čia išsaugotą autentišką Viktorijos laikų architektūrą, negalinčią nežavėti čia atvykstančių turistų – ir ypač užsieniečių.
 
Cromerio kurorte rasite prieplauką su tiltu į jūrą bei išsaugotą autentišką Viktorijos laikų architektūrą. Cromerio kurorte rasite prieplauką su tiltu į jūrą bei išsaugotą autentišką Viktorijos laikų architektūrą.
Pačiame Cromerio centre stūksančios senovinės bažnyčios bokštas siekia net 160 m, į patį jo viršų veda 172 laiptai, tačiau juos įveikus atsiveria nuostabi jūros panorama.
 
Vakarais poilsiautojai nusėda pajūrio kavines arba traukia į autentišką senovinį „Pavilion“ teatrą, veikiantį jau šimtą metų.
 
Norfolko grafystė. Atstumas nuo Londono – 221 km.
 
Barry
 
Už dešimties kilometrų nuo Velso sostinės Cardiffo esantis Barry miestelis turistus žavi nuostabiu smėlėtu paplūdimiu, pagal plotą didžiausiu visoje Britanijoje, – ne veltui jis pramintas Velso rivjera.
 
Šimtmečiais į šį kurortą vykdavo ilsėtis ištisos britų šeimų dinastijos. O šiandien Barry yra pamėgę nuo miesto šurmulio pabėgti trokštantys poilsiautojai, daugiausia atvykstantys iš pietrytinės ir pietvakarinės salos dalies.
 
Velso rivjera Barry turistus žavi nuostabiu paplūdimiu, pagal plotą didžiausiu visoje Britanijoje. Velso rivjera Barry turistus žavi nuostabiu paplūdimiu, pagal plotą didžiausiu visoje Britanijoje.
Miestelyje tvyranti atmosfera labiau primena ramų pajūrio kaimelį nei kurortą. Lietuviams Barry gali priminti Neringą – su nuostabia gamta, laukine gyvūnija ir grynu pajūrio oru. Tik čia, be pajūrio oro, vandens pramogų, puikių paplūdimių su milžiniška atsiveriančia erdve į jūrą, galima rasti ir ne vieną viešbutį bei Velsą garsinančius nuostabius parkus.
 
Taigi Barry gali tapti puikiu pasirinkimu visiems, norintiems praleisti dieną ar savaitgalį prie jūros be didesnio šurmulio.
 
Keliaujantiesiems nereikėtų išsigąsti tolimos kelionės į Velsą. Esantį vakarinėje Bristolio įlankos pusėje Barry iš Londono automobiliu pasieksite per pustrečios valandos.
 
Velsas. Atstumas iki Londono – 221 km.
 
Southend on Sea
 
Arčiausiai prie Londono – tik kiek daugiau nei už pusšimčio kilometrų – esantis Southendo miestelis įkurtas greta šiaurinio Temzės upės intako Essexe. Tad nuvykti ten tiek traukiniu, tiek automobiliu gyvenantiesiems Rytų Londone sąlygos yra idealios.
 
Southendo kurortas garsėja kaip turintis ilgiausią pasaulyje tiltą į jūrą: ant jo veikia atrakcionai, kavinės ir begalė užkandinių. Tilto ilgis – 1,33 mylios, arba 2,1 km, o pavargusiesiems vaikščioti pajūriu kursuoja specialus traukinys, jis turistus veža pirmyn ir atgal.
 
Nuvykti į Southend on Sea tiek traukiniu, tiek automobiliu gyvenantiesiems Rytų Londone sąlygos yra idealios. Nuvykti į Southend on Sea tiek traukiniu, tiek automobiliu gyvenantiesiems Rytų Londone sąlygos yra idealios.
Keliaujantieji su vaikais taip pat gali būti ramūs – jų atžaloms čia pramogų taip pat netrūks. Pajūryje veikia Jūros nuotykių parkas, liftas į apžvalgos aikštelę kalvose (kaina – 50 pensų).
 
Pačiame miestelyje galima rasti ne vieną meno galeriją, muziejų, planetariumą bei gausybę jūros gėrybėmis prekiaujančių kavinių, kviečiančių turistus paragauti vietinių ir išskirtinių „Fish and Chips“.
 
Essexo grafystė. Atstumas iki Londono – 65 km.
 
  

Žymos: Laisvalaikis, Pajūris, Poilsis

Komentarai

Naujausi straipsniai