Tiesa.com inf.   |   2011-10-20

Savaitės filmas: „The Three Musketeers“ (video)

  
Savaitės filmas: „The Three Musketeers“ (video) Tai tikrai nėra pati geriausia garsaus romano ekranizacija.

Šią istoriją greičiausiai žino kiekvienas knygų bei kino mylėtojas. A. Diuma romanas įtrauktas į vidurinės mokyklos privalomų skaitinių sąrašą, tad apie filmo siužetą neverta kalbėti.

„Trys muškietininkai“ ko gero, pats geriausias iki šiol pasirodęs režisieriaus Paul W.S. Andersono filmas, nors jame ir pridaryta nemažai klaidų, kurios akivaizdžiai matomos įgudusiai kinomano akiai, pavyzdžiui: išmesti į orą daiktai nebenukrenta atgal, nepateisinamos dekoracijos ar kai kurie aktorių veiksmai taip ir „pakimba ore“.
Veiksmo filmui būdingi staigūs įvykiai įsitvirtinę beveik kiekvienoje mizanscenoje, tačiau kurdamas sulėtintus kadrus, režisierius gerokai persistengė. „Skanu“ žiūrėti į kartas nuo karto žvilgsnį prikaustančias sulėtintas scenas, tačiau, kai jos kartojasi per dažnai, tampa nebeįdomu. Žinoma, filmas pristatomas ir 3D formatu, tad tikslas galėjo būti atverti žiūrovui kitokią vaizdo plotmę. Jei žvelgti per šią prizmę, „Trys muškietininkai“ turbūt antrasis filmas po „Avataro“, kuriame 3D sulėtinto veiksmo scenos įsimena ilgam.
 
Filme neišlaikomas vidutinis scenų ilgis – kai kurios iš jų pasibaigia vos prasidėjusios, tad sunku suprasti pagrindinę mintį, o kai kurios tęsiasi taip ilgai, kad pamiršti kokia buvo pradžia. Filmo dialogai atliekami prastokai, išskiriant vieną ar du gerai sukurtus pokalbius, aktorių vaidyba šlubuoja, o juokeliai – nejuokingi. Muškietininkų siela – Dartanjanas, romane pasižymintis charizma, energija ir šmaikštumu, šiame filme lygus tarsi lenta. Per visą šio romano ekranizacijų istoriją nepamatysite nuobodesnio Dartanjano.
 
Milla Jowowich ir Orlando Bloomas savo vaidmenis atlieka nuostabiai, tačiau kyla klausimas – kaip jie sutiko filmuotis šiame filme? Filmas tinkamas tiems, kurie mėgsta kostiumų dramas, pasiilgo seniai matyto klasikinio romano ekranizacijos arba tiesiog nori gerai pasijuokti iš ne itin gerai pastatyto filmo.
 
Taip pat rekomenduojame jį Millos Jowowich bei jos vyro gerbėjams.
Aktoriai: Milla Jowowich, Orlando Bloom, Logan Lerman, Matthew Macfadyen, Ray Stevenson ir kiti.
 
Režisierius - Paul W.S. Anderson.
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai