Tiesa.com inf.   |   2011-11-10

Savaitės filmas: „Machine Gun Preacher“ (video)

  
Savaitės filmas: „Machine Gun Preacher“ (video) Filmo herojus iš blogiuko tapo geriečiu.

Šis filmas išsiskiria iš kitų savo siužetu, kuriame gėris ir blogis persipynę tarsi pynėje. Kietas vyrukas, buvęs narkotikų prekeivis, baikeris Samas Childersas (akt. Gerardas Butleris), padedamas šeimos, atranda Dievą ir tampa savanoriu. Samas nusprendžia padėti šimtams Ugandos vaikų gelbėtis nuo gyvenimo, kuriame jie jau ankstyvoje vaikystėje verčiami tapti kariais.

Eidami žiūrėti šio filmo nusiteikite, jog gali tekti išlieti ašarų. Tai vienas iš nuostabiųjų kinematografijos „produktų“, kurie liks su jumis amžinai. Faktas, jog filmas pastatytas remiantis tikra istorija, tik sustiprina ekrane perteikiamus vaizdus bei pojūčius. Aktorių vaidyba „Kulkosvaidžio pamokslininke“ – tobula. Nėra ko prikišti nė vienam veikėjui, tačiau itin išsiskiria Michelle Monaghan, vaidinusi Samo žmoną Lynn. Jos žodžiai, skambantys iš už kadro, įtikina labiau nei bet kokia vaidyba.
Moters, kaip žmonos, atsidavimas nusikaltėliui vyrui, sugebėjimas įtikinti narkotikų prekeivį patikėti Dievu bei imtis savanoriško darbo su vaikais – nuostabus sugebėjimas, tačiau tai suvaidinti reikia talento ir profesionalumo.
 
„Kulkosvaidžio pamokslininkas“ sukelia norą padėti tiems, kurie patys negali apsiginti. Be geraširdiškumo, žiūrovui sukyla ir pyktis. Pyktis ant kariuomenės, vyriausybės ir apskritai viso pasaulio galingųjų, kurie apleidžia vargšus vaikus ir žiūri pro pirštus į žiaurų elgesį su jais. Esi priverčiamas susimąstyti, kodėl pasaulio televizijos perpildytos pagalbos Afrikos vaikams prašančių reklamų, o pačioje Afrikoje tie patys vaikai skriaudžiami ir nesaugoma nė vieno iš jų gyvybė.
 
Aktoriai: Gerardas Butleris, Michelle Monaghan, Michaelis Shannonas ir kiti.
 
Režisierius Marcas Forsteris.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai