Sigita Limontaitė   |   2011-12-08

Savaitės filmas: „Hugo“ (video)

  
Savaitės filmas: „Hugo“ (video) Tai filmas visai šeimai.

Šis filmas – tai puiki istorija visai šeimai tamsų žiemos vakarą, artėjant Kalėdoms. Filmo fabula griebia už širdies, nors ir nėra ypatinga. Hugo (aktorius Asa Butterfieldas) – našlaitis berniukas, gyvenantis 1930 metų Paryžiaus traukinių stoties požemyje.

Jo tėvas prieš dingdamas parodė vaikui savo sukurtą robotuką, kuriam paleisti buvo reikalingas širdies formos raktas. Netikėtai Hugo sutinka Isabellę (aktorė Chloe Grace Moretz), ant kaklo nešiojančią širdies formos raktą, kuris tinka Hugo robotukui įjungti. Tuomet prasideda vaikų nuotykiai.
Režisierius Martinas Scorsesė sujungė liūdnai linksmą našlaičio istoriją su didingais Paryžiaus vaizdais, novatorišku šių laikų robotu, ir perteikė tai 3D formatu. „Hugo“ nėra standartinis šeimos filmas – juokingas, nuspėjamas ar įprasto scenarijaus. Tai novatoriškas kūrinys, kurio fabula ir nepakartojama vaikų vaidyba kartais verčia slėpti ašaras.
 
Filmas skirtas visai šeimai, tačiau vaikams paruoštas robotas bei nuotykiai, o tėvams – kiti, rimtesni ir įdomesni kūrinio klodai, kurių vaikai, greičiausiai, nė nesupras. Įdomu tai, kad pamačiusiems „Hugo“ vaikams gali kilti klausimų, apie kuriuos tėvams ne visada malonu kalbėti, tačiau anksčiau ar vėliau tenka. Ar jūsų vaikas vertina tai, jog turi tėvus? Hugo juos prarado, o M. Scorsesė gebėjo šią netektį pateikti taip, kad net mažieji suvoktų, jog reikia džiaugtis turint žmones, kurie padeda, kol esi mažas, ir kuriems tu rūpi.
 
Filme atskleidžiama ir visų šiuolaikinių pasaulio gyventojų slapta baimė – mąstantis robotas, arba vaiduoklis mašinoje. Suaugusieji pastebės paslėptą kiekvieno sunkiai dirbančio nūdienos žmogaus pasvarstymą: mes esame mašinos Dievo kūrinyje ar Dievo kūriniai mašinose? Filme „Hugo“ technologijos, išradimai persipina su žmogiškąja esybe. O gal tik vaiko svajonė vėl pamatyti tėtį tampa tokia reali, kad ją pamato net suaugusieji.
 
Aktoriai: Asa Butterfieldas, Chloë Grace Moretz, Christopheris Lee ir kiti.

Režisierius Martinas Scorsesė.
 
 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai