Mantas Petruškevičius   |   2018-04-01

Saulėtos pavasario atostogų kryptys

  
Saulėtos pavasario atostogų kryptys Kipre klimatas yra laikomas pačiu švelniausiu iš viso Viruržemio jūros regiono.

Atėjus pavasariui ir atšilus orams prasideda naujasis atostogų sezonas. Vaikų atostogas mokyklose suderinę su laisvomis dienomis darbuose, saulės išsiilgę D. Britanijos gyventojai skuba rezervuoti skrydžius ir keliones į Europos pietus.

Pavasaris čia yra pats geriausias laikas leistis į trumpas atostogas – tol, kol lėktuvų ir viesbučių kainos dar nesiekia dangaus, o iš po debesų saulė dar neplieskia vasariska kaitra. Jeigu vykti į tolimus šiltus kraštus kol kas neplanuojate, jūsų dėmesiui – arčiau žemėlapyje esančios ir puikiai trumpoms pavasario atostogoms tinkančios šalys. Juolab, kad avialinijos šiuo metu vykdo ne vieną akciją skrydžiams balandžio ar gegužės mėnesiais, per kuriuos tik ilgąjį Velykų savaitgalį skrydžių kainos kiek didesnės.
1. Kanarų salos
 
Ispanijai priklausančios Kanarų salos, Lanzarotė ir Tenerifė bei kitos yra puikus pasirinkimas trumpai išvykai su šeima ar draugais balandžio-gegužės mėnesiais. Didžiausios ir pačios žinomiausios iš septynių Kanarų salų yra Tenereife bei Lanzarotė, tačiau kitos, mažesnės jų kaimynės, La Gomera ar El Hierro, yra ne ką blogesnis pasirinkimas praleisti savaitę atostogų pavasario saulės atokaitoje. Kanarų salų klimatas yra puikus pasirinkimas keliauti ištisus metus (20-22 laipsniai šilumos balandį), tik vasara čia įkaista iki tikros kepyklos, kuri neretai perkopia 30 laipsnių karščio.
 
Saulės faktorius: po lietingesnių žiemos mėnesių temperatūra pavasarį Kanaruose siekia virš 20 laipsnių, su beveik garantuotomis devyniomis valandomis saulės šviesos per dieną.
 
Kanarų salų klimatas yra puikus pasirinkimas keliauti ištisus metus (20-22 laipsniai šilumos balandį). Kanarų salų klimatas yra puikus pasirinkimas keliauti ištisus metus (20-22 laipsniai šilumos balandį).
2. Kipras
Kipre klimatas yra laikomas pačiu švelniausiu iš viso Viruržemio jūros regiono. Kovo ir balandžio mėnesiais oro temperatūrų kreivė šioje saloje sparčiai kyla gyvsidabrio greičiu į viršų, augalija sužaliuoja ir pražysta anksčiau nei daugelyje kitų vietų. Pafosas (Paphos) yra pagrindinis Kipro kurortas, tačiau norintiems pabėgti nuo turistų vertėtų rinktis šiaurinėje Akamas pusiasalio dalyje įsikūrusius mažesnius miestelius bei gyvenvietes.
 
Saulės faktorius: Kipre balandžio mėnesio vidutine temperatura siekia apie 21 laipsnius. Nors kartais gali trumpai palyti, čia įmanoma be vargo mėgautis devynias valandas per dieną trunkančiais saulės malonumais.
 
3. Marokas
 
Maroko Marakešo kurortas pavasarį yra iš tiesų nuostabus. Kraštovaizdis čia puikus, su daug žalumos, o karštis dar nekaitina taip, kaip atėjus vasarai. Kiek vėsiau gali buti tik kopiant į kalnus, kurių, kaip ir puikių saulėtų paplūdimių, Maroke taip pat galima atrasti.
Saulės faktorius: galite tikėtis aštuonias valandas per parą šviečiančios saulės, kuri balandžio mėnesio dieną orą gali sušildyti iki 27 laispnių. Naktys Maroke kiek vėsesnės, kartais gali palyti.
 
Maroko kraštovaizdis puikus, su daug žalumos, o karštis dar nekaitina taip, kaip atėjus vasarai. Maroko kraštovaizdis puikus, su daug žalumos, o karštis dar nekaitina taip, kaip atėjus vasarai.
4. Andalūzija
 
Pavasarį šį pietinį Ispanijos regioną bene labiausiai garsina Sevilijos Šventosios savaitės šventė (balandžio 9-16d.), per kurią netrūksta pramogų, kai kartu su vietiniais gyventojais į saulėtą Ispaniją susiruošę turistai siaubia barus ir kavines. Ieškantiems saulėtų paplūdimių, rekomenduojama rinktis Marbelos ar Nerjos kurortus.
 
Saulės faktorius: Andalūzijos Costa del Sol regione temperatura balandžio mėnesį svyruoja apie 21 laipsnį ir yra ganėtinai sausa. Kitoje dalyje, Sevilijoje, orai kiek šiltesni (apie 24 laipsnius), tačiau klimatas drėgnesnis. Vidutinė saulėtų dienų trukmė – nuo aštuonių iki devynių valandų per dieną.
 
Vidutinė saulėtų dienų trukmė Andalūzijoje – nuo aštuonių iki devynių valandų per dieną. Vidutinė saulėtų dienų trukmė Andalūzijoje – nuo aštuonių iki devynių valandų per dieną.
5. Kreta
Kreta yra viena iš pirmųjų salų Viduržemio jūros regione, į kurią tikrasis pavasaris ateina anskčiausiai. Pietinėje salos dalyje mikroklimatas kiek šiltesnis nei toliau į šiaurę, taigi issiilgusiems šiltos jūros ir pirmojo metų įdegio keliauti patariama į pietinę Kretos salos dalį.
 
Saulės faktorius: pavasarį čia galima sulaukti aštuonias valandas per dieną šildančios saulės, virš 20 laipsnių temperatūros ir tik protarpiais pasirodančio vieno kito trumpo lietaus debesies.
 
Kreta yra viena iš pirmųjų salų Viduržemio jūros regione, į kurią tikrasis pavasaris ateina anskčiausiai. Kreta yra viena iš pirmųjų salų Viduržemio jūros regione, į kurią tikrasis pavasaris ateina anskčiausiai.
6. Gozo ir Maltos sala
 
Miniatiurinė Gozo sala yra viena iš Maltos respublikai priklausančių salų, esanti tris kartus mažesnė už pačią Maltos salą, tačiau savo grožiu ir ramybe lenkianti didziąją sesę. Jeigu norite daugiau pramogų bei turistams skirtų linksmybių, tuomet verta rinktis Maltos salą, o ramesnio poilsios išsiilgusiems poilsiautojams Gozo sala yra ideali vieta. Iš Londono pasiekti Maltą įmanoma patogiai kasdien kursuojančiais reguliariais biudžetinių avialinijų skrydžiais.
 
Saulės faktorius: oro temperatūra Maltoje šiuo metų laiku siekia apie 20 laispnių, saulės čia pakankamai (apie aštuonios valandos per dieną) su retai į Maltą užklystančiu trumpu lietumi.
 
Ramesnio poilsios išsiilgusiems poilsiautojams Gozo sala Maltoje yra ideali vieta. Ramesnio poilsios išsiilgusiems poilsiautojams Gozo sala Maltoje yra ideali vieta.
7. Sicilija
 
Tiems, kuriems gulėti paplūdimyje nusibosta paprastai jau antrą kelionės dieną, išvyka į Siciliją gali tapti puikia trumpa pažintine kelione. Šioje nuostabioje Italijos saloje galima suspėti ir pailsėti, ir aplankyti išlikusius įspūdingus senovės graikų bei romėnų paminklus. Sicilijoje rasite vieną įspudingiausių Italijos miestų, Palermą, ramų Taorminos kurortą kalnuose bei savo rankomis prisiliesti prie praėjusią savaitę paskutinį kartą išsiveržusios ir sustingti dar nespėjusios Etnos ugnikalnio lavos.
 
Saulės faktorius: didesnės kaitros Sicilijoje balandžio mėnesį sulaukti sunkiau, nei kitur, temperatura siekia apie 16 laipsnių. Iki gegužės Sicilijoje dar galima tikėtis dažnesnio lietaus, tačiau nusisekus su orais, saulė čia šildo septynias valandas per dieną.
 
Tiems, kuriems gulėti paplūdimyje nusibosta paprastai jau antrą kelionės dieną, išvyka į Siciliją gali tapti puikia trumpa pažintine kelione. Tiems, kuriems gulėti paplūdimyje nusibosta paprastai jau antrą kelionės dieną, išvyka į Siciliją gali tapti puikia trumpa pažintine kelione.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Atostogos

Komentarai

Naujausi straipsniai