Tiesa.com   |   2017-06-17

Penki gražiausi Jungtinės Karalystės gamtos kampeliai

  
Penki gražiausi Jungtinės Karalystės gamtos kampeliai Jungtinėje Karalystėje gausu fantastiškų gamtos kampelių.

Jungtinė Karalystė nuo seno garsėja savo it iš atviruko gražia gamta. „Tiesa” siūlo apsilankyti bent viename iš šių penkių, tobulai gražių gamtos stebuklų. Paskubėkite ir pasinaudokite paskutinėmis šiltomis vasaros dienomis.

Pistyll Rhaeadr, Powys, Velsas
  
Tai aukščiausias krioklys visoje Jungtinėje Karalystėje. Vieta turistus traukia ne tik dėl maždaug 80 m. aukščio natūralaus upės Afon Disgynfa kriokli, tačiau ir dėl nuostabiai gražios gamtos. Apsilankę šioje vietoje galėsite pasirinkti vieną iš daugelio vaizdingų pasivaikščiojimų kalnais, o pavargę atsipūsti pašlaitėje esančioje kavinėje.
Daugiau informacijos čia:
 
 
Lulworth Cove, Dorsetas
 
 
Taisyklingai apvalus Lulworth užutėkis vadinamas vienu iš tobuliausių natūralios gamtos pavyzdžių. Jis dažnai minimas gamtos knygose bei enciklopedijose, kaip puikiausias pavyzdys, kaip turi atrodyti natūraliai susiformavęs užutėkis. Šia išskirtine vieta pasigrožėti galite iš puikaus smėlio paplūdimio ar laivu išplaukę į jūrą. Apylinkėse taip pat rasite daug kitų idomių objektų bei pramogų.
 
Daugiau informacijos čia:
Giant's Causeway, Antrim grafystė, Šiaurės Airija
 
 
Ši ypatinga, milžinų keliu praminta vieta – tai Antrim pakrantėje, šiaurinėje Airijoje riogsantis iš 40 tūkst. daugiausiai šešiakampių bazalto kolonų susidaręs kalnas. Legenda pasakoja, kad tai nėra natūralus gamtos tvarinys, bet senovėje gyvenusių milžinų palikimas. Mokslininkai teigia, kad gamtos objektas susiformavo prieš 50-60 mln. Metų auštant išsilydžiusiai lavai. Privalu nuvykti ir patiems išsiaiškinti.
 
Daugiau informacijos čia:
 
The Needles, Alum Bay, Isle of Wight
 
Šios adatomis pramintos į jūrą išlindusios baltos kreidos uolos kasmet sulaukia daugybės lankytojų. Tiesa, vienintelė tikrai į adatą panaši uola, nuo kurios ir kilo vietovės pavadinimas, į jūra subyrėjo dar 1764-iais, tačiau pavadinimas prilipo. Išskirtinio grožio pakrantėje gausu pramogų. Čia keltuvais galėsite apžiūrėti uolas bei 19 amžiaus švyturį iš paukščio skrydžio, pasiplaukioti laivu, ar tiesiog pasimėgauti paplūdymiu.
 
Daugiau informacijos čia:
 
The Northern Lights, The Shetland Salos
 
Ar žinojote, kad šiaurės pašvaistė matoma ne tik Skandinavijoje bet ir nuo Jungtinės Karalystės krantų? Viskas ką tereikia padaryti, tai nuvykti į labiausiai į šiaurę nutolusią šalies dalį. Tiesa, geriausia fantastišką šiaurės pašvaistės dangų stebėti vėlyvą rudenį bei ankstyvą pavasarį, bet kodėl gi nepabandžius ir dabar. Tuo labiau, kad Shetlando salos yra išties labai gražios ir siūlo daugybe pramogų natūralios gamtos mylėtojams.
 
Daugiau informacijos čia:
  

Žymos: Kelionės, Gamta

Komentarai

Naujausi straipsniai