Tiesa.com   |   2018-07-03

Nėščioji Londono metro atliko eksperimentą - rezultatai nustebino

  
Nėščioji Londono metro atliko eksperimentą - rezultatai nustebino
© Youtube stop kadras

Viena moteris pasiryžo išsiaiškinti, kiek viešuoju transportu besinaudojančių žmonių užleis vietą besilaukiančiai mamai. Šio slapto tyrimo rezultatai šokiravo daugelį.

Londone gyvenanti tinklaraštininkė Anna Whitehouse, socialiniuose tinkluose žinoma kaip „Mother Pukka“, dėl socialinio eksperimento užsidėjo netikrą nėščiosios pilvą ir bandė išsiaiškinti, kiek požeminiu Londono metro kasdien besinaudojančių žmonių jai užleis sėdimą vietą.
Tik keturi iš dešimties keleivių neva nėščiai moteriai pasiūlė atsisėsti, o dar vienas žmogus nuo sėdynės pakilo tik tada, kai Anna pati jo to paprašė.
 
Du vaikus auginanti tinklaraštininkė nustebino dėl žmonių požiūrio, o keisti jų žvilgsniai ir abejingumas privertė pasijausti lyg ji nepažįstamiesiems yra tikrų tikriausia našta.
 
„Jei norėjau į save atkreipti dėmesį, turėjau tikrai parodyti, jog esu nėščia, pradėti glostyti pilvą ar pažvelgti tiesiai į akis. Teko pačiai paprašyti užleisti vietą, o šis veiksmas mane privertė pasijusti labai nepatogiai, – sakė ji. – Žmonės nemato arba bando ignoruoti tai, kas vyksta aplink juos.“
 
Papildomai apklausus 2000 kasdien viešuoju transportu besinaudojančių žmonių paaiškėjo, kad tik kas ketvirtas jų užleistų vietą nėščiai moteriai, be to, daugelis jų mano, kad besilaukiančiai mamai vietos užleisti nereikia tol, kol jos pilvas nėra ryškiai matomas.
Šis slaptas eksperimentas buvo atliktas norint paskatinti moteris nebijoti paprašyti, kad joms būtų leidžiama atsisėsti.
 
„Sausakimši metro, kuriuose nėra oro, nėščiai mamai gali sukelti stresą, pakenkti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Viso to išvengti galima paprasčiausiai užleidus sėdimą vietą, – sakė Anna. – Remdamasi savo patirtimi galiu pasakyti, kad žmonės yra per daug įnikę į savo išmaniuosius telefonus ir nekreipia dėmesio į tai, kas vyksta aplink juos.“
 
Moteris skatina kitas dailiosios lyties atstoves dėvėti specialų ženkliuką, kuriuo parodoma, jog jų įsčiose auga gyvybė, nebijoti tiesioginio akių kontakto ar tiesiog garsiai paprašyti užleisti vietą ir dėl to nesijausti kaltai.
 
 
 
Šaltinis: Alfa.lt
  

Žymos: Londono metro, Nėštumas

Komentarai

Naujausi straipsniai