Tiesa.com   |   Užsienio reikalų ministerija   |   2014-06-06

Lietuvės šokio spektaklis pakerėjo Indijos publiką

  
Lietuvės šokio spektaklis pakerėjo Indijos publiką Spektakliu \\\"Salamandros sapnas\\\" atidarytas tarptautinis teatrų festivalis.

Indijos kultūros sostinėje Kolkatoje Loretos Juodkaitės spektakliu „Salamandros sapnas“ prasidėjo tarptautinis teatrų festivalis „Kalindi Bratyajon“.

 Iškilmingame festivalio atidaryme dalyvavo Vakarų Bengalijos valstijos savivaldos ministras Subroto Mukherdžis, valstijos turizmo ministras ir šio festivalio globėjas dramaturgas Bratja Basu ir Lietuvos ambasados Indijoje ministrė patarėja Diana Mickevičienė.
Savo sveikinimo kalboje ji pabrėžė, kad Lietuvą su Indijos Vakarų Bengalijos regionu sieja ne tik mūsų šalyje populiari Rabindranatho Tagorės poezija, bet ir žymus lietuvių mokslininkas ir keliautojas Antanas Poška, XX a. ketvirtame dešimtmetyje Kalkutoje praleidęs beveik trejus metus.
 
Neįtikėtiną aktorės ir šokėjos L. Juodkaitės kūno ir sielos kalbą vaizduojant mitologizuotą salamandrą itin susidomėjusi stebėjo pilnutėlė Kolkatos žiūrovų salė.
 
Puikiai čia įvertintas „Menų spaustuvės“ spektaklis „Salamandros sapnas“ Kolkatoje pristatytas Lietuvos ambasados Indijoje iniciatyva, remiant Lietuvos užsienio reikalų ministerijai ir Kultūros tarybai.
 
  

Žymos: Indija, teatras, Kultūra

Komentarai

Naujausi straipsniai