Mantas Petruškevičius   |   2016-06-22

Kaip atostogauti pigiau?

  
Kaip atostogauti pigiau? Transportą iškeitę į pasivaikščiojimą naujame mieste daugiau pamatysite ir sutaupysite maistui.

Vasara įsibėgėja. Kad ir kur būtumėte šį savaitgalį – ir Lietuvoje, ir Londone švenčiamos Joninės, po kurių vasaros atostogų sezoną oficialiai bus galima skelbti atidarytą. Net jeigu kai kam visą vasarą teks dirbti, prasitęsti vieną kitą savaitgalį savo prakaitu užtarnautomis atostogų dienomis nusipelnė kiekvienas.

O kad rudenį, prisiminus vasaros atokvėpio dienas, nereikėtų visų santaupų pradėti kaupti nuo apskrito nulio, jau dabar vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kas gi suryja daugiausia atostogų pinigų ir kaip galima atostogauti pigiau.
Kelionė traukiniu ir autobusu
 
Ne paslaptis, jog daugelis pageidauja keliauti lėktuvais. Tačiau jeigu trumpų atostogų planuojate vykti ne į Lietuvos pajūrį, o ketinate turistauti D. Britanijoje, pasirinkimas keliauti autobusu gali sutaupyti pinigų papildomai nakčiai ar dviem kuriame nors Anglijos ar Velso viešbutyje. Autobusu palyginti nebrangiai galima nusigauti ir į Paryžių, Briuselį ar Amsterdamą. Kelionė paprastai trunka apie 8–10 valandų.
 
Traukiniais „Eurostar“ Vakarų Europos miestus galima pasiekti per keletą valandų už du ar net tris kartus didesnę kainą, nei autobusu. Pasinaudojus nuolatos vykdomomis bilietų pardavimo akcijomis kelionė iš Londono į Paryžių ir atgal nekainuoja 100 svarų.
 
Pasirūpinkite maistu
 
Visai nesvarbu, kaip ir kur planuojate keliauti, išlaidos maistui (dažniausiai greitam ir nesveikam) suryja apčiuopiamą atostogų biudžeto dalį. Sumuštiniai ir gaivieji gėrimai lėktuve skrydžio metu keturių asmenų šeimai vidutiniškai kainuoja 26 svarus.
 
Iš anksto pasiruošę savo užkandžių kelionei sutaupysite ten, kur dauguma be reikalo išleidžia dešimtis svarų, pirkdami maistą su antkainiu stotyse, oro uostuose bei skrydžių metu.
Pramogas planuokite patys
 
Turistams skirtos organizuotos kelionės į lankytinas vietas yra patogios, tačiau dažniausiai ne itin pigios. Bet juk turistų pamėgtas vietas visose šalyse galite aplankyti ir patys užsisakę bilietus.
Palyginimui, nuvykę į pažintinę atostogų kelionę Paryžiuje ir miesto centre įsėdę į specialų turistinį autobusą iki Versalio rūmų paklosite apie 45 svarus, įskaitant bilietų ir įėjimo kainas. Kelionė panašiu maršrutu metro bei iš anksto internete įsigytas bilietas į Versalį kainuos kone perpus pigiau.
 
Eikite, kur kojos neša
 
Daugelis populiarių miestų: Paryžius, Viena, Venecija, Madridas, Amsterdamas ar Roma yra labai kompaktiški, o daugelio miestų centrinės dalys yra mažesnės, nei gali iš anksto atrodyti. Taigi
susiplanuokite įdomių ekskursijų miesto širdyje ir nepamirškite patogios avalynės.
Autobusą ar metro iškeitę į pasivaikščiojimą naujame mieste ne tik daug pamatysite ir patirsite naujų įspūdžių, tačiau veikiausiai ir sutaupysite vakarienei restorane.
Paryžius, Viena, Venecija, Madridas, Amsterdamas ar Roma yra labai kompaktiški, tad daug galite pamatyti ir tiesiog vaikštinėdami. Paryžius, Viena, Venecija, Madridas, Amsterdamas ar Roma yra labai kompaktiški, tad daug galite pamatyti ir tiesiog vaikštinėdami.
Nuomokitės dyzelinį automobilį
 
Dyzeliniai varikliai ne tik sunaudoja mažiau kuro, bet ir pats dyzelinas daugelyje šalių yra pigesnis. Didesniame mieste ar viename iš Europos megapolių nuomotas automobilis gali atnešti daugiau nepatogumų, nei naudos. Tačiau keliaujant po mažesnius miestelius ar gyvenvietes, ypač gamtoje, automobilis dažnai yra nepakeičiamas kelionės palydovas. Prieš nuomodamiesi ilgesnei išvykai tinkamą mašiną atkreipkite dėmesį į jos technines charakteristikas bei kuro tipą.
Keliaujant po Italiją, Portugaliją, Ispaniją ar kurią tik norite kitą šalį, išsinuomotas dyzelinis automobilis padės gerokai sutaupyti, palyginti su identišku benzininiu automobiliu.
 
Pasirinkite tinkamą datą
 
Jeigu užsisakote savo keliones savarankiškai ir nesate dideli kelionių agentūrų gerbėjai, geriausiomis bilietų kainomis turėsite pasirūpinti patys. Dėl to ieškant skrydžių, viešbučių bei įvairių bilietų patariama naudotis prieinamiausias kainas atrenkančiomis interneto svetainėmis, pavyzdžiui, skyscanner.net arba lastminute.com.
 
Jų paieškos laukeliuose suvedus norimas išvykimo datas galima nesunkiai aptikti ir palyginti geriausias kainas, tačiau jos gali slėptis už keleto dienų nuo planuojamo išvykimo. Neprašaukite pro šalį, nes kainų skirtumai gali gerokai pakoreguoti atostogų biudžetą. Pavyzdžiui, skrydžio iš Londono į Malagą Ispanijoje ir atgal kaina tos pačios liepos mėnesio savaitės skirtingomis dienomis skiriasi daugiau nei tris kartus: nuo 221 iki 704 svarų.
 
Taip pat svarbu ir kurį vasaros mėnesį planuojate atostogas užsienyje. Paprastai skrydžių, kelionių, viešbučių ir net dviračių nuomos kainos žymiai sumažėja nuo rugpjūčio vidurio, palyginti su brangiausiu kelionių laiku liepą.
Paprastai skrydžių, kelionių, viešbučių ir net dviračių nuomos kainos žymiai sumažėja nuo rugpjūčio vidurio. Paprastai skrydžių, kelionių, viešbučių ir net dviračių nuomos kainos žymiai sumažėja nuo rugpjūčio vidurio.
  

Žymos: Atostogos, Taupymas, atostogų kainos,

Komentarai

Naujausi straipsniai