Mantas Petriuškevičius   |   2015-11-04

Įspūdingiausios Kalėdų mugės Europoje

  
Įspūdingiausios Kalėdų mugės Europoje
© Pixabay.com

Didžiosios metų šventės jau visai ne už kalnų. Kalendorius ir parduotuvių vitrinos vis garsiau primena, jog iki šv. Kalėdų liko mažiau nei du mėnesiai. Praėjusį sekmadienį Londone triukšmingai įžiebtos kalėdinės girliandos. Jos davė startą kasmetiniam švenčių maratonui.

Kad laukiant švenčių savaitės neprailgtų, visoje Europoje nuo seno rengiamos kalėdinės mugės. Jose kasdien iki pat šv. Kalėdų šurmuliuos tūkstančiai žmonių.
Nors į Jungtinę Karalystę šios šventinės mugės šiemet taip pat užsuks, ne viena dešimtis tūkstančių vietinių gyventojų jau dairosi ilgesnių laisvadienių ir planuoja aplankyti didesnes bei įspūdingesnes kalėdines muges ne per toliausiai nuo Anglijos esančiuose Strasbūre, Briuselyje ar Lilyje. Kol laiko dar šiek tiek yra likę, būtent dabar apsimoka planuotis trumpas, tačiau turiningas mažąsias žiemos atostogas bei pirmą kartą susiruošti aplankyti bent vieną iš penkių kalėdinių mugių miestų, kuriuos išrinko kelionių paieškos portalas „European Best Destinations“.
 
1. Strasbūras, Prancūzija (lapkričio 28 d.–gruodžio 31 d.)
Dar neprasidėjęs, tačiau jau išrinktas „Metų Kalėdų turgumi 2015“ Strasbūras antrus metus iš eilės organizuos įspūdingą reginį, kuris truks beveik mėnesį. Lapkričio 28-ąją prasidėsianti ir iki pat Naujųjų metų fejerverkų truksianti Kalėdų mugė šiemet vėl primins lankytojams, jog yra viena iš seniausių Kalėdų turgaus renginių visoje Europoje. Pirmoji tokia mugė Strasbūre buvo surengta dar 1570 metais ir vadinosi „Christkindelsmärik“ (liet. „Kūdikėlio Jėzaus turgus“). Priešais Strasbūro katedrą rengiama šventė kasmet sulaukia per 2 milijonų lankytojų iš viso pasaulio.
 
2. Achenas, Vokietija (lapkričio 20 d.–gruodžio 23 d.)
Antroje vietoje įspūdingiausias Kalėdų muges Europoje organizuojančių miestų dešimtuke šiemet matome nuostabų Acheno miestą, esantį Vokietijos vakaruose. Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių šio nedidelio miesto gatvės, aikštės bei jaukūs skverai įsižiebs tūkstančiais šventinių lempučių ir girliandų. Šalia rotušės, už katedros, po keleto savaičių įsikurs didžiulis kalėdinis turgus, kasmet garsėjantis savo dydžiu bei išrankiausiems pirkėjų skoniams skirtomis dovanomis.
 
3. Viena, Austrija (lapkričio 13 d.–gruodžio 26 d.)
Dauguma miestų ir miestelių Austrijoje turi ilgametes tradicijas rengti vienas už kitą originalesnius kalėdinius turgus, tačiau vien šalies sostinėje Vienoje jų šiemet bus rengiami net dvidešimt penki.
 
Šventinės prekybos tradicijos Austrijoje siekia dar 1294 metus, kai karalius Albertas I davė leidimą miestelėnams surengti pirmąją mugę. Nuo to laiko taikos laikotarpiu ši tradicija neaplenkia Vienos iki pat šių dienų.
 
Nuo tradicinių saldumynų vaikams, kalėdinio punšo jų mamytėms iki keptų kaštonų tėveliams – apsilankyti Vienoje nėra ir nebus geresnio laiko, nei per ateinantį mėnesį.
4. Briuselis, Belgija (lapkričio 27 d.–sausio 3 d.)
Vienas iš ilgiausiai trunkančių Senojo žemyno šventinių turgų – Briuselio turgus – svečių šiemet lauks iš viso penkias savaites. Nuo lapkričio 27-osios iki kitų metų sausio 3 dienos Europos sostinės širdyje šurmuliuos didžiulė mugė, nusidriekusi daugiau nei per du kilometrus.
 
Iš Londono vos per pusantros valandos pasiekiamas Briuselis prieš Kalėdas šiemet siūlys paragauti karštų šventinių patiekalų iš visos Europos, ledo čiuožyklą po atviru dangumi, įspūdingus garso ir šviesos efektus, sniego šou bei šventišką kalėdinį paradą. Jeigu dar nenusprendėte, ką naujo planuojate išvysti ir kur kelioms dienoms išvykti per ateinančias šventes, ilgai sukti galvos neverta: greitieji traukiniai į Briuselį vyksta kiekvieną dieną iš Londono King‘s Crosso stoties.
 
5. Lilis, Prancūzija (lapkričio 18 d.–gruodžio 30 d.)
Dar visai neseniai šiame sidabriniame Prancūzijos mieste virė karštos Europos krepšinio čempionato atkrintamųjų varžybų kovos, o už keleto savaičių čia prasidės dar viena šventė – visoje Europoje garsus kalėdinis Lilio turgus. Šventinė mugė, įsikūrusi centrinėje Place Rihouro aikštėje, jau baigia registruoti paskutinius prekeivius, kurie kasmet miesto svečius stebina išradingumu: jie savo prekybos vietas papuošia rankų darbo dekoracijomis bei puošniais kalėdiniais atributais. Įdomu tai, jog į Lilio kalėdinę mugę kasmet suvažiuoja daugybė prekeivių iš viso pasaulio. Nenustebkite čia pamatę kanadiečių, rusų, ispanų ar italų tradicijomis puoštų stalų ir niekur kitur nematytų rankų darbo gaminių.
 
Beje, iš Londono nukeliausite į Lilį greičiau, nei traukiniu pervažiuosite iš vieno Londono galo į kitą. Vykstant tiesioginiu „Eurostar“ traukiniu kelionė neužtruks nė valandos.
 
Taigi, kad ir kur ketinate nuvykti per šventes, net jeigu iki šiol dar nesuplanavote, geresnio laiko aplankyti vieną iš įspūdingiausių Europos kalėdinių miestų, negu prieš šventes, reikėtų laukti ištisus metus.
 
 
  

Žymos: Europa, Kalėdos, Įdomu

Komentarai

Naujausi straipsniai