Išbarstyti gintarai   |   2017-04-10

„Išbarstyti gintarai“: ekstremalus kalnų riedlenčių sportas – Londono lietuvio kasdienybė

  
„Išbarstyti gintarai“: ekstremalus kalnų riedlenčių sportas – Londono lietuvio kasdienybė
© G200
Riedlente į savęs pažinimą.
Nuolatinis savęs pažinimas ir vidinis augimas, kurį suteikia būtent kalnų riedlenčių sportas, man yra pats didžiausias gyvenimo universitetas, dovanojantis geriausią išsilavinimą pasaulyje.

Pasirodo, sąjunga su gamta yra didžiausias variklis, o kalnų riedlenčių sportas išmoko tave vertinti akimirkas. Ypač tada, kai leki 100 km/h greičiu – tuomet kiekviena akimirka yra kitokia ir kartu gali būti paskutinė, tokiu būdu suteikiama nežabota galia patirti gyvenimą čia ir dabar. Būtent taip teigia adrenalino fanatiku vadinamas, projekto „Išbarstyti gintarai“ dalyvis, Londono lietuvis Šarūnas Rasalas. 2016-ųjų kalnų sporto vicečempionas artimiausioje ateityje siekia įkurti mokyklą, kurioje visi norintys galės sužinoti apie šį ekstremalų ir itin ypatingą sportą.

Kokia tavo veikla ar hobis? Ir kodėl tai tapo tavo didžiausia gyvenimo aistra?
Nuolatinis savęs pažinimas ir vidinis augimas, kurį suteikia būtent kalnų riedlenčių sportas, man yra pats didžiausias gyvenimo universitetas, dovanojantis geriausią išsilavinimą pasaulyje. Kalnų riedlentės suteikia galimybę pažinti save, susiliejant su gamta ir visata, iš ten gimsta nuostabios idėjos, įkvėpimas ir nenuilstantis noras tobulėti bei siekti tikrųjų gyvenimo tikslų: būti laimingam čia ir dabar, nelaukti rytojaus, kitų metų, kol užaugs vaikai ar kada turėsi tam tikrą pinigų kiekį banko sąskaitoje – užtenka tiesiog būti šią akimirką.
 
Kalnų riedlenčių sportas išmoko tave vertinti akimirkas. Kai leidiesi nuo kalno 100 km/h greičiu, kiekviena akimirka yra kitokia ir kartu gali būti paskutinė. Tas jausmas viduje, kai protas ir kūnas absorbuoja tiek daug aplinkos aplink tave, o tu turi viską matyti ir jausti, suteikia nežabotą galią patirti gyvenimą čia ir dabar – toji sąjunga su gamta yra didžiausias mano variklis.
 
Kalnų riedlentės į mano gyvenimą atnešė manąjį verslą, naujas idėjas. Šio sporto dėka apkeliavau daugybę šalių, sutikau nesuskaičiuojamą galybę žmonių. Kiekvienas jų atnešė dalelę savęs, savo pasaulėžiūros, emocijų, ir jie visi man padėjo augti bei tobulėti, tad šis sportas daugiau nei hobis – tai mano gyvenimas. Daryk tai, ką myli, ir materialus pasaulis susiklostys pats, pinigai ateis paskui tą didelę aistrą.
 
Visgi šios veiklos nepasirinkau: žmogus visada nori suprasti, kodėl vienas ar kitas įvykis privedė prie tam tikrų sprendimų, ir mes klausiame, kodėl buvo priimtas būtent toks sprendimas. Kalnų riedlenčių sportas pasirinko mane, o ne aš jį – tai įrankis padedantis save išreikšti, per šį sportą atiduodu savo dalelę kitiems ir pasauliui, šiuo atveju mūsų skaitytojams. Galbūt ši veikla pasirinko mane ne atstitiktinai, nes visada buvau šio sporto fanas. Tiesiog vieną sekmadienį pabandžiau atsistoti ant riedlentės ir nuo tos akimirkos, tai tapo dalis mano istorijos.
 
Kodėl išvažiavai iš Lietuvos?
 
Visa savo esybe jaučiau, kad man reikia keliauti, norėjau pažinti save ir pasaulį, to negalėjau padaryti Lietuvoje, ji yra per maža, ten viskas per daug suspausta, aišku ir žinoma. Taip išvažiavau į pasaulio sostinę, susipažinti su įvairiais žmonėmis, pažinti įvairias kultūras ir keliauti aplink pasaulį. Londonas yra galimybių miestas ir jis mane visada viliojo.
Su kokiais sunkumais pirmiausia susidūrei Londone?
 
Jau nuo vėlyvos paauglystės į sunkumus žiūrėjau kaip į gyvenimo pamokas ir Londone pamokų išmokau tikrai daug. Didžiausios pamokos – tvarkymasis su savo negatyviu mąstymu, supratau, kad kuo tu geriau susitvarkai su vidiniais išgyvenimais, tuo bus papraščiau ir lengviau gyventi savo aplinkoje. Londonas padėjo suprasti, ko noriu iš gyvenimo. ir koncentruotis į tai, o ne į negatyvius dalykus ir baimes. Šis miestas išmokė nepasiduoti, eiti toliau, turėti viziją, norą bei tikslą ir niekada to nepamiršti – tai buvo geriausias priimtas sprendimas mano gyvenime.
 
Pirmieji darbai Londone. Kas pasikeitė nuo to laiko?
 
Tik atvykęs į Londoną, kitą dieną sėdau už vieno autobusiuko vairo ir padėjau draugui krauti prekes. Tai buvo nelegalus darbas, gal labiau tokia patirtis, padėjau vos kelias dienas. Vėliau dirbau statybinių atliekų rūšiavimo įmonėje, nors legaliai jau galėjau dirbti, bet buvo daugiau pinigų mokama dirbant nelegaliai. Naktinės ir ilgos pamainos, dulkės, purvas – išbandymai mano asmenybei, vis dėlto niekada nežiūrėjau į tai kaip sunkumus, žinojau, jog visi šie išbandymai tik tramplynas į šviesią ateitį. Toliau sekė įvairūs darbai pristatymų sektoriuje – nuo kanceliarinių prekių iki baldų. Iki šiol pusę etato dirbu vienoje iš kanceliarinių prekių pristatymo įmonių bei investuoju į savo verslą. Žinoma, pagrindinė mano veikla šiuo metu – kalnų riedlenčių sportas.
 
Kokie siekiai ir svajonės?
2016 metais tapau BSDL (British Downhill Skateboarding League, – autr. past.) vicečempionu. 2017 metų tikslas – čempiono titulas bei tęsti pradėtą darbą, kuriant pasaulinio lygio sportinę įmonę, kuri taptų įrankiu, padėti kitiems susipažinti su ekstremaliu sportu, susijusiu su lentų atšaka, teikiamais malonumais.
Tai būtų mokykla, kurios pagalba perduočiau žinias bei informaciją apie ekstremalų sportą visiems norintiems, bet koncentracija būtų į mažuosius mūsų pasaulio piliečius. Norėčiau sukurti platformą, kuri leistų kitiems pajausti tą malonumą, kurį aš jaučiu tai darydamas – keliavimas, augimas, tikslų siekimas, šypsena, meilė gamtai ir sau.
 
Ką tau reiškia žodžiai Lietuva ir lietuvis?
 
Didžiuojuosi esantis lietuvis ir iš Lietuvos. Mūsų tauta yra didinga, kažkada sugebėjusi valdyti didžiąją dalį Europos – tai parodo mūsų sumanumą. Tauta, kurią mėtė po visur, skaldė į dalis, tačiau mes vistiek sugebėjome išlikti vieningi, išlaikyti savo papročius ir meilę savo istorijai. Niekada nenorėčiau būti iš niekur kitur, todėl visada atstovauju Lietuvą, visada pabrėžiu savo tautybę ir trispalvę. Jeigu dar kažkam kyla klausimų, reikėtų pastudijuoti mūsų šalies istoriją ir neliktų abejonių dėl mūsų tautos stiprybės. Lietuvis – pagarba, meilė, džiaugsmas ir pozityvus didingumas.
 
Įvardink vieną daiktą, kuris galėtų atspindėti tavo veiklą.
 
Riedlentė.
 
  

Žymos: Londono lietuviai, išbarstyti gintarai, riedlentė

Komentarai

Naujausi straipsniai